Pijan policist + sluzbeno vozilo+nesreca+pobeg

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Amen. Stardec nimas da sploh se kaj napises.



In da se dodam, ker sem ravnokar izvedel. Oce star blizu 70 let, je nabasal kamen. Enemu se je uspel izogniti, drugemu nazalost ne. Bilo je ponoci. Hja ne, norel je dio mio ane stardec, knede. Mislem
priden.gif






crashednburnt: Zbrisal žaljivke. Prosim, da jih v prihodnje ne uporabljaš več!
 
Nazadnje uredil moderator:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
3) Tudi "Matey" in še nekaj drugih ni trdilo, da je vedno oz. v večini primerov razlog napačen. Mogoče pogost. V tem primeru bi se skoraj lahko strinjali, da je bila kriva pijanost, čeprav, kot sem že rekel, je to dvorezno, ker IMAMO PREMALO PODATKOV.


Poglej, tukaj med kvazi dinamiki takoj zavre, ko preberejo, da se je nesreča zgodila zaradi neprilagojene hitrosti. Ko to preberejo, takoj začnejo z izgovori, da to verjetno ni res in da so to polcaji napisali zato, ker se jim ne da raziskovat.

Kot možen in resnični vzrok, največkrat navedejo pijaost.

Ok, ampak pazi, nikogar od dinamikov ne moti, če se za vzrok nesreče napiše npr. izsiljevanje. To vsi verjamejo...ja stari deci izsiljujejo itd...

Ja kaj pa če je ta stardec izsilil tudi zato ker je bil pijan? A tle pa ni možen drug vzrok?

Torej, dinamike kot vzrok za nesrečo moti samo takrat ko se nesreča zgodi zaradi prevelike brzine. To NE verjamejo in takoj iščejo nek drug vzrok. Če nekdo izsili, pa kar verjamejo. Se jim zdi kar uredu tak vzrok. Stardec, pravijo.

Kje pa piše, da ni nekdo izsill zato ker je bil pijan? Kje pa piše da vsak, ki je pijan vozi prehitro? Kaj pa če kdo vozi počasi kadar je pijan? Kje pa piše, da ni nekdo tudi telefoniral med vožnjo, ker je bil pijan? Mogoče nebi telefoniral, če bi bil trezen itd...Kako naj polcaj to ve?

Torej polcaji, po mojem, napišejo za vzrok nesreče to kar vidijo na kraju samem. In to so dejstva in posledice, ki se jih da izmerit, videt, poslikat itd...

Polcaj nemore vedet, al je nekdo peljal prehitro zato ker je bil pijan al pa zato, ker ima nekdo majhen lulek...vidi posledice.

Kapiš?
 
Nazadnje urejeno:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
mislim da se večina forumašev prej strinja z mano kot s tabo, tako da kr ti dokaži večini svoje trditve.
Popolnoma prav imaš.
Veš, tudi večina šoferjev vozi prehitro in krši predpise, ampak to še ne pomeni da imajo prav.
Kvantiteta ne pomeni resnice, še manj pa kvalitete.
Pri ciganih jih tud večina krade, ampak to ne pomeni, da je to uredu.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Hja ne, norel je dio mio ane stardec, knede. Mislem


Nevem kaj je delal. Nisem bil tam. Najbrž vedo polcaji, ki so bili tam.

Pa ti tud sigurno veš, dio mio knede?



BTW. exhair, a si ti mogoče legendarni modri drkač "fišer" iz mobisuxa?

Dej povej prosm!
 
Nazadnje urejeno:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Ja jaz vem, pa je sploh cist brezveze kaj napisat takemu legendarnemu trotu kot si ti, knede.
Naj ugibam, vozil je kontra, ampak prilagojeno? Polcaji so pa kot ponavadi zapisali, da je peljal z neprilagojeno hitrostjo. Ni se jim dalo, knede?
 
Nazadnje urejeno:

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:Najbrž nisi vsega bral, zato ne poznaš zadeve.
Tle nekaj kanonov skoz trdi, da polcaji za VSAKO nesrečo napišejo , da je kriva neprilagojena hirost.
ne-ne-1.gif
ni res. jst tega nisem nikoli trdil... če pa si 100% da je tako, prosim dokaži. kkšn link oz. citat mene bi bil čist ok. mah kaj samo mene, citiraj prosim kogarkoli, ki je baje to trdil.

ker se starmu decu ne da, sem se jaz potrudil namesto njega:

klik1
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
... pač škifi ne znajo drugega napisat kot neprilagojena hitrost. še če je človek pijan napišejo neprilagojena hitrost, čeprav je se zaletel zaradi nesposobnosti vožnje pod vplivom alkohola in je mislu da lahko vozi tokintok hitro pa pač ni znesl...

klik2
Citat:
Uporabnik Fastly pravi:
...Saj vedno napisejo neprilagojeno hitrost, zakaj bi raziskoval kako pa kaj. Sploh v teh mrzlih dneh, spises par stavkov in nazaj do postaje na toplo.

klik3
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
...Ne bo razumel, saj sem jaz to že zdavnaj ugotovil na Suxu. Vsak premik z negativnimi posledicami je neprilagojena hitrost. Pa tudi če si koma peš in narediš 2 koraka pa padeš, si pač imel neprilagojeno hitrost ker če bi se držal plota pri miru ne bi padel...
bonk.gif

pa take ovčke se delate nekateri
evil.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
respect, da se ti je dal tok potrudit in si dejansko to poiskal in citiral
cool-1.gif


škoda je samo to, da so čisto vsi ti stavki bili spisani sarkastično...
tongue-1.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Zadnji.

No par minut nazaj sem zasledil nekaj pozitivnega iz strani policije in sicer bo ponovno poostren nadzor na cestah ampak več pozornosti bodo namenili vinjenim voznikom ampak to še ni vse, policaji bodo ukrepali že v bližini lokalov in tako preprečili vinjenim voznikom nadaljno vožnjo že pri samem začetku.

Sedaj bo le treba držati pesti, da bodo uspešni.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Sicer je zgodba izpred parih let, ampak vseeno. Opisuje pa obravnavo voznika, ki je "slučajno" policist.
S kolegi ga pijemo, ko žolne. Po n-tih rundah popitega alkohola se odločimo, da bi šli domov. V principu smo bili vedno dogovorjeni tako, da tisti, ki je vozil, ni pil (če pa že, je spil pijačko ali dve, v tistih časih začetnikom ni bilo treba imeti 0,00 promila). Med našo turnejo smo naleteli na kolega in njegovo družbo, ki so imeli enake namene kot mi (alkoholno žuriranje). No, problem je bil v tem, da je kolega, ki je policaj, tisti dan vozil. Ker smo bili iz različnih koncev mesta, smo se malo prerazporedili po avtih, da se ne bi po nepotrebnem vozili. Jaz sem pristal v avtu, ki je bil last kolega policaja. Ker je bil najbolj pijan, smo ga prepričevali naj gremo domov raje s taksijem. Se ni pustil prepričati, ker je ravno rakrat kupil novega (rabljenega) BMW-ja. Ko smo videli, da ni pripravljen pustiti avta, smo predlagali, da vozi tisti, ki je najmanj pijan. Tudi na to ni pristal. Vozil je sam, mi pa vsi trdi od strahu (bilo je pozimi, zadnji pogon brez elektronike, voznik koma,...). Seveda so naše vijuganje opazili tudi policisti in nas seveda takoj ustavili. Želeli so dokumente in kolega je potreboval cca. 5 minut, da je iz žepa potegnil denarnico z dokumenti in v njej našel IPA izkaznico (na vetrobranskem steklu še ni imel IPA nalepke, ker je ravno kupil avto). Ko so policisti videli izkaznico, se jim je razjasnil obraz in nam samo zaželeli srečno vožnjo, mi pa smo se odpeljali. Ko smo prišli domov, smo morali kolegu policistu pomagati najti njegova vhodna vrata, pa tudi hodil je bolj slabo.
Toliko o mojih razlogih, zakaj ne zaupam nadzoru policistov nad svojimi kolegi v privatnem življenju.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
To pove marsikaj. Imaš pa jajca ,da si upaš nekaj takega zapisat
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
To pomeni, da so na slabšem policaji in me tudi prav nič ne briga, ker policaj nisem (tako ne pričakujem solidarnosti) in še alkohola ne pijem.

Če bi bil vsak voznik pošten do sebe in priznal, da je pod vplivom alkohola in da se zaveda morebitnih posledic, potem bi bilo tudi drugače.