Pekoče? Preživel "Curry & Fritz" :)

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
50.977
6.467
113
Nekje sem bral, da tisti ki slabše okušajo, lažje prenesejo bolj spicey hrano.

Torej iz tega vidika ni ravno neka hvala, da lahko preživiš 2mio scoville, če ne okusiš vseh dobrot.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ma saj maš tisto eno indijko, ki nima receptorjev za ta kapsaicin in si ženska ta najbolj pekoč čili riba po očeh pa jih po 20 na enkrat poje pa nikome ništa
 

Viper

Pripravnik
31. okt 2011
443
0
16
Capsaicin kristal.....16 Miljonov SHU čisti.
kaj bi ti kej naredilo če bi tole samo malo liznil?
Verjetno....URGENCA!
 

zabar

fotograf
20. mar 2011
975
0
16
Citat:
Uporabnik Viper pravi:
Capsaicin kristal.....16 Miljonov SHU čisti.
kaj bi ti kej naredilo če bi tole samo malo liznil?
Verjetno....URGENCA!
A je že kdo to probal? Imam namen nabavit, ampak prej bi rad kakšno mnenje?
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik zabar pravi:
Citat:
Uporabnik Viper pravi:
Capsaicin kristal.....16 Miljonov SHU čisti.
kaj bi ti kej naredilo če bi tole samo malo liznil?
Verjetno....URGENCA!
A je že kdo to probal? Imam namen nabavit, ampak prej bi rad kakšno mnenje?

Logika mi pravi, da tega niti NE MOREŠ poskusiti.
Po moje je edina varianta, da daš minimalno kapljico v ogromno količino hrane (kotel bograča za 100 ljudi)
evil.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik zabar pravi:
Citat:
Uporabnik Viper pravi:
Capsaicin kristal.....16 Miljonov SHU čisti.
kaj bi ti kej naredilo če bi tole samo malo liznil?
Verjetno....URGENCA!
A je že kdo to probal? Imam namen nabavit, ampak prej bi rad kakšno mnenje?

Nima smisla to nabavljat. V Tampi sem kupil Da Bomb cca. 128k skovilov, 125ml, pa smo doma hotsause-junkie-ji,
pa je po petih letih imamo še več kot polovico, revno četrtino žličke da starc na 5L golaža, pa ga enostavno nemoremo nikomur
ponudit, ker zadeva lomi zobe.

Mati se je enkrat vsekala ko je delala tatarca, pa je dala tabasco-like dozo zraven, rezultat je bil da me je poslala v mesnico po
dve kili mesa, tako da smo namesto kilo meli tri kile tatarca pa je še vedno je blo šarf kot svinja.

Recimo odvijem pokrovček, vzamem minimalko (konico noža namočim noter), primešam k kečapu, ki se poje ob porciji čevapov.
Pol pa si grem roke nažajfat in splaknit trojno, ker če odviješ pokrovček in si slučajno samo pomencaš oko, pol si v resnih težavah
in kakšne pol ure neboš gledal.

Recimo da čajna žlička tega uniči liter kečapa do te mere, da je neužiten.


Čez 500k ne hodi ker nima smisla, 125k je meja, pol miljona pa če res lahko komot brez pijače poješ kebap s sedmimi žlicami čilija,
sam vedno jem kabap tako, in mi je pol miljona res hud zalogaj in ga je treba dozirat v miligramih. Ne naročaj nekih miljonov,
ker jih neboš nikol v živelnju potrošil iz tistega flaškona.

Naroči da bomb ali da bomb - final answer ali nekaj takega, maš 5 let garantirano mir, ob večerji spraznima s starcem sama flaškon tabasca čisto mimogrede, pa mamao da bomb že pet let pri bajti in poleti vsako nedeljo grilamo, pa ne kaže da bo shodla.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
a nisi ti na prejšnji strani pisal, da si pojedel 1 žlico 250k skovilov v enem burgerju, tu pa zdaj razglagaš, da je 1 liter kečapa neužiten zarad 1 žlice 125k? :roleyes:
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
To je kar neke vrste odvisnost, ti, ki imajo radi pekoče, vedo kaj mislim.
Verjamem pa da je za ostale nerazumljivo.
Zdaj, ko o tem pišem, se mi že nabira slina v ustih
smile-1.gif


Če grem na kebap pa recimo da nima čilija, pol raje naročim hotdog, kebap more kurit, sicer mi je kr nekaj. Začne se s tabaskom in
domačimi ferferoni, konča pa se z naročanjem na internetu.

Model pri čao-čao v MB nama je s frendom reko, da peče kebape že 8 let, pa še ni videl takih dveh butlov, ki pojeta 7 lopat čilija
in si piksno pira odpreta šele ko pojesta
smile-1.gif


Pač imuniziraš sčasoma, deset let nazaj mi je bil tabasco šarf, danes mi je pikantna in ne pekoča omaka
smile-1.gif



Pa negre se za frajerišenje kot predvideva sajkek ampak pač za ljubiteljstvo pekoče hrane. Dlje časa kot si oboževalec višje lahko
greš, frajerišenje je pa recimo 2mio omaka, 0,0007 je tabasco za primerjavo, tisto pa ne da peče ampak boli in peče in ne odneha,
niti nimam želje probat, ker je pol miljona totalni plafon.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
a nisi ti na prejšnji strani pisal, da si pojedel 1 žlico 250k skovilov v enem burgerju, tu pa zdaj razglagaš, da je 1 liter kečapa neužiten zarad 1 žlice 125k? :roleyes:

Za nekoga ki si tabasko pokaplja po tatarcu, bo tak kečap neužiten oz. si ga bo pokapljal, medtem ko si ga bo Notranjc namazal kot pašteto. Kapiš?
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Meni ga naš kebab majstr noče dat več 5 kot žličk, ker ga vozi iz Kosova in ga lahko čez pelje neko omejeno količino, mislim, da 2KG. Še tako mu ga prehitro zmanjka, se pa tudi meni vedno čudi
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Šparajo z lopatami čilija ponekod, zato hodim recimo v mb samo k čao-čao, kjer mi mojster da piksno na šank in si ga lahko sam pošarfam, načeloma mi ga on preden naloži meso, ko pa naloži pa še jaz zašauflam
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
a nisi ti na prejšnji strani pisal, da si pojedel 1 žlico 250k skovilov v enem burgerju, tu pa zdaj razglagaš, da je 1 liter kečapa neužiten zarad 1 žlice 125k? :roleyes:

Za nekoga ki si tabasko pokaplja po tatarcu, bo tak kečap neužiten oz. si ga bo pokapljal, medtem ko si ga bo Notranjc namazal kot pašteto. Kapiš?

in zakaj potem pametuješ nekomu, ki bi rad naročil najbolj šarf zadevo na svetu, ki v bistvu niti ni za uživanje narejena? Misliš, da si tak da 3 kapjice tabaska na pico?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.372
955
113
Obišči stran
Evo, prispela, stestirana, Uglavnem, daleč najbolje zapravljenih 10€. Tolk, kot sm se dons narežal sodelavcem, že doooolg ne, do solz!
evil.gif