Pekoče? Preživel "Curry & Fritz" :)

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
S sodelavci smo se ga malo zapili, in ob dveh zjutraj lačni kot volki zavili k Curry & Fritz.


Obična štacuna, lahko naročiš "pri oknu" in šibaš dalje, lahko pa vstopiš in poješ kot človek.

(zakaj so slike obrnjene nevem, na računalniku stojijo ravno)

Jedilnik;

Več ali manj vse kar se človeku zalušta ob tej uri in po tem alkoholu, lahko si pa poljubno sestaviš svoj burger. Cene so za avstrjiske razmere čist normalne, še mogoče par centov pod ceno.




Znani so po pekoči hrani, zbiraš pa lahko med pribljižno 20imi omakami in 20 posipi, čiliji in popri iz vsega sveta, tudi omake
ki so v nekaterih državah na sell-ban listi. Imajo listo skovilov, da nekdo ki se ne spozna na papriko, da zna teti povedat kako
pekoče bi rad jedel. Ker jem kebap s sedmimi žlicami čilija, sem rekel tetki naj mi naredi prvi cordonblue burger s 100k skovili,
pač da "vidim ki sem". Tetka mi naštauba burger, frendu pa curry-wuršt.
Zadeva je opravičla sloves in je kar dobro butalo, žal pa je kordonblu masten, omakice tudi, kruh je itak sovražnik pekoče hrane,
zato sem rekel naj bo Turkey-semmel z manj omake, puranom z žara, pa naj da malenkost več solate. Tetka me je malo s strahom
vprašala če grem spet na sto jurjev, pa sem ji reko, da če nisem 250k poskusil nisem nič naredil. Povedla mi je da je to nenormalno
pekoče in če mi da polovično dozo, ampak želel sem celo čajno žličko. Pubeci, zadeva rukne tako treba. prec sem dobil potno čelo
in tisti puntigamer je bil vedno bolj prazen, jaz pa vedno bolj trezen. Sodelavec je obupaval nad kurivurštom, ampak ga je maznil,
tudi 250k ampak polovična doza. Lutali smo že od popoldneva in res lačna, naročima tretjič (tukaj je mislila da se delama norca)
sodelavec je vzel turkija tako jaz prej, jaz pa sem stestiral kauntriburger, in sem reko tetki, naj privleče top ponudbo ki jo ima.
Malo se je smejala, pol pa je vidal da jo gledajo 4 lačne oči, prinesla je blairjevo "sudden death" špirtuozo (manj kot deset dolarjev sem jo plačal na e-bayu) Odmerla je čajno žličko, lepo porazdelila po pleski, midva sma si pa že prej za ziherco naročla vsak še enega puntigamerčka, da nebi bilo kakšnih letanj do wcja ipd. Naredi nama hrano, zadevo naštauba tako treba in oba s kuharjem
sta gladla, če boma zagrizla in kako boma pobegnila na wc.

Mater, če bi bil doma bi vrjetno šel na wc, zadeva lomi zobe. Sikala sma kot dve goski za mizo. Sodelavec je reko, da če nebi bil
pijan tak nebi mogo pojest. Švicala sma po hrbtu, čelu, rokah, ampak rekla sma da butnema še to žemljo, pa je kak je
smile-1.gif
In ratalo nama je, pekla pa je zadeva še kakšno uro po ustih in grlu, sicer ne nevzdržno, ampak z isto jakostjo, in zjutraj ko sem se zbudil sem v ustih
še čutil, da se je včeraj tu nekaj dogajalo. Presenteljivo dobro sem pa uredil zadevo na wcju, sicer so bile posledice, ampak
primerljive s tistimi od kebapa s sedmimi žlicami čilija.

Lista; (jaz se opravičujem za nemirno roko, ampak kresnila sma predtem že kakšnih deset piv)




In še tetka kako nama pripravlja zadevo; (všeč mi je bilo, da hrane skorajda ne prijema z rokami, vedno ima tole prijemalko,
uporablja servete in vsakič preden je šla delat hrano si je nahitro umila roke, tako da je bilo res užitek jest "čisto" hrano.




Pa še taksist, ker je res bil faca; (s kuferama nama je podilal CD svoj za 3 evre)

 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
To si bil v Grazu, ne? Bemti, sem ze tauzntkrat sel tu mimo pa se nikdar nisem not zavil, naslednjic probam ziher, sem tudi fan pekocega zretja.
smile-1.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Pussy
wink-1.gif
.
Letos na dopustu sem jedel omako z 2MIO scovilli.
A res? Ne morem si predstavljat, kaki ogenj je to...
Red Thai in Habanero sta mi trenutno plafon s svojimi max. 350.000 scovili... Sploh en kolega je "vzgojil" ene Red Thai, ki so bili šarfni kot satan. Slučajno jih je imel posajene na pripeki in ob pomanjkanju vlage... Te, ki jih imam jaz, so pa v meji normale za užitek ob uživanju.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.084
-8.228
113
Po drugi strani pa, kje za vraga je fora tega, da sploh ne čutiš, kaj dejansko žreš? Samo peče te po ustih.

Pekoče kot začimba ja. Ne pa da zaradi "omakice" totalno ubiješ ostale okuse.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
To je kar neke vrste odvisnost, ti, ki imajo radi pekoče, vedo kaj mislim.
Verjamem pa da je za ostale nerazumljivo.
Zdaj, ko o tem pišem, se mi že nabira slina v ustih
smile-1.gif
 

HotSatan

Pripravnik
12. feb 2011
666
0
16
Sporočilo je zbrisal(-a) mhmm, 8.11.2011.8:35
 
Nazadnje uredil moderator:

Glupoteus

Pripravnik
9. avg 2007
138
3
18
Če maš rad kebap, probaj to(sicer ni pekoče, je pa dobro:)

Unis kebap
Zinzendorfgasse 14
8010 Graz
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.116
8.924
113
ksz..

spet en BS od malcoma... ne verjamem da žere tolk pekoče. spet pravljice iz vaških gostiln.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.372
955
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Aja... Zadeva peče, ko sto mater, se ne da opisat, solze in na škrge dihat.

upam da res! Sem nabavil na ebayu, da bom nesel na šiht našim odvisnikom probat. Pa da vidmo junake
grin1.gif