PDA in avtoradio

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Zdravo

Zanima me, če je možno priklopiti dlančnik na avtoradio z AUX vhodom kot je to možno z mp3 playerjem?

Dlančnik ima 2,5 mm vhod za slušalke, avtoradio pa navadnega, 3,5 mm....Se dobi tak kabel?
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
seveda se da
pa tudi kabel se dobi, če ne ga pa narediš .

za kabel probaj v big bangu če ne pa tudi kak interšpar ali tavelik merkator zna včasih presenetit.
 

grega29

Pripravnik
7. okt 2007
62
0
6
Sam kot prvo boš rabil adapter iz 2,5 na 3,5. Ki ga je pa malo težje dobit, še posebej, če imaš kakšnega IPAQ-a.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Sem kupil kabel 3,5mm - 3,5mm dolg 1,5 metra. Adapter sem kupil, da pretvori 3,5mm v 2,5 mm. Ni ga težko dobit so jih imeli v BigBengu, stane pa ta adapter isto kot celi kabel. Hehe

Moram pa reči da je ta vhod 2,5 mm zelo slab, sploh ne vem zakaj ne dajo avtomatsko univerzalca 3,5 mm...Če malo močneje ruknem PDA mi pade adapter vn oz. sploh ga ne smem potisnit do konca, ker čene se sliši samo na en zvočnik...
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
moj ipaq H5450 ima pa čisto normalen vtič (klasične slušalke) avtoradio pa činče z zadnje strani tako da sem zadaj vklopil kabel z činči in potem kabel potegnil čez en mini predalček in ga namotal not (v predalček), da ga sploh ne vidi

in ga po potrebi potegnem ven.

moti me pa to da ima moj ipaq zelo slab izhod na slušalkah se že tako bolj potihem sliši na avtoradiu (aux) pa moram dati precej na glas da se kaj sliši



LP
 
Nazadnje urejeno:

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Opazil sem edino da ima adapter 2,5mm samo dve vodoravni črni črti medtem ko imajo moje slušalke za dlančnik, ki so bile poleg 3 črne črte...Mogoče je to razlog da dela prav, če dam do konca???



V Bigbengu mi je uni prodajalec dal kar ta adapter tako da niti nisem videl, če obstaja še kakšen...oz. če imajo kaj tiste 2 oz. 3 črte kakšen pomen...



@maggio: HPji imajo lepo poštimano in sicer običen 3,5 mm, tako da se slušalke recimo lepo zataknejo...Qtek pa je očitno druga zgodba.
 
Nazadnje urejeno:

martin

Pripravnik
9. avg 2007
132
0
16
e....
originalne slušalke imajo poleg še mikrofon, ane?
tiste 'črte' pa samo ločujejo kontakte. slušalke (stereo) rabijo 3 različne, če hočeš imet še mikrofon zraven, si na 4 kontaktih (torej 3, če šteješ v 'črtah'
smile-1.gif
)
če imaš srečno roko, lahko ujameš pravo pozicijo tudi s slušalkami, ni pa namenjeno temu.

lpm
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Slušalke imajo še funkcijo "talk" zraven, tako da bo držalo glede mikrofona...

Kaj si pa mislil s srečno roko ne štekam...!?!?
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.739
53
48
Srečna roka ... to kar si sam napisal:
" sploh ga ne smem potisnit do konca, ker čene se sliši samo na en zvočnik... "
Če ga porineš pregloboko ni dobr, če pa premalo pa spet ni dobr.... hehe

Ne vem če sploh obstaja tak vtikač (4), da se ga kupi v prosti prodaji
frown-1.gif
 

grega29

Pripravnik
7. okt 2007
62
0
6
Kakšne barve črte. Plastika (črne) ali kontakti.

Zgleda da imaš mono adaper. Rabiš pa stereo adapter, trije kontakti.

Samo problem je, ker imaš ti še četrti kontakt. Ne vem točno kakšen dlančnik imaš, ampak z ipaq-i dela tale ok.

Tukaj imaš sliko:



http://shrani.si/f/2M/W0/20mcTYJr/adapter.jpg



Malo gledam, tudi moj HX4700 ima štiri kontakte, torej stereo izhod in mono mikrofon. Zgleda da imajo skoraj vsi dlančniki še mikrofon vhod.

Torej ti rabiš samo stereo adpater iz 2,5 na 3,5. Meni je ta ki ga imam delal na h1940.

Sedaj imam HX4700, ki ima 3,5 izhod , pa tudi dela z navadno stereo bananco, kljub temu, da zgleda ima tudi mikrofon izhod. Po mojem je kakšno avtomatsko zaznavanje prisotnosti še četrtega kontakta.
 
Nazadnje urejeno:

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.739
53
48
Hm, če bi dobro prebral, bi videl, da ima njegov dve "črni črti" ravno tak kot ta, ki si ga dal na sliki ....
wink-1.gif