Parkiranje Bohinj:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
v soboto imam čas in bi šel malo na izlet na Bohinj in vas prosim za nasvet kje parkirati, da ne bom dobil kakšne kazni, ker google "parkirišče bohinj" vrže ven polno frustracij.

Šla bi malo z lastnim kajakom po jezeru, en par urc. Plačat parkirnino ni problem, samo usmerite me prosim, da ne bom najdražje plačeval. Parkirišče za smučišče Vogel bi bilo v redu?
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.315
144
63
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
v soboto imam čas in bi šel malo na izlet na Bohinj in vas prosim za nasvet kje parkirati, da ne bom dobil kakšne kazni, ker google "parkirišče bohinj" vrže ven polno frustracij.

Šla bi malo z lastnim kajakom po jezeru, en par urc. Plačat parkirnino ni problem, samo usmerite me prosim, da ne bom najdražje plačeval. Parkirišče za smučišče Vogel bi bilo v redu?

Edino to je še (afaik) zastonj. Če prideš dovolj zgodaj, da boš dobil prosto. Zastonj je komplet krog (enosmerna cesta) od glavne ceste mimo postaje ter nazaj do križišča s cesto, ki pride od Savice.

Drugače pa parkiraj na parkirišču pred kampom (malo za taborniki), vtakni v avtomat ustrezno evrov (1.5/h) in nimaš kaj faliti. Lahko seveda parkiraš tudi drugje... Nekateri Bohinjci sicer pravijo, da je važno, da imaš vsaj listek, ker redarji tako ali tako ne znajo prebrati, kaj piše gor, ampak jaz bi vseeno dal kaj pravih cekinov. Pa parkirati moraš na označeni površini seveda. Če plačaš in parkiraš napačno, boš vseeno dobil kazen
wink-1.gif
.

Jernej
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.791
273
83
Največja slovenska vas
Dva vikenda nazaj smo zastonj parkirali pod spodnjo postajo gondole na Vogel,naceloma je tabla,da je za obiskovalce Vogla,vendar dvomim da kdo preverja. Okoli 13 je bilo dovolj prostora,tudi v senci. Na poti do Vogla ob jezeru je bilo tudi kar nekaj placljivih parkirisc prostih.

Kar se pa pismenosti boh.redarjev tice znajo pa baje samo prebrati Lj na tablicah,kar je zagotovilo za kazen
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ma jaz sem parkiral pri merkatorju in mi nikakor ni uspelo za več kot uro in pol plačat... Katastrofa.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Meni so (prej ko sem mel še SG tablice) 2x v 10 letih s pajkom odpeljali avto. V obeh primerih sem se vrnil na "parking" in je bil tam parkiran avto z LJ tablicami
grin1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
najbolj butast umotvor je, da niso izbrisali mest iz tablic kot je bilo receno. da bi imeli univerzalne.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.625
113
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Bumbarjem še vedno ni kapnilo, da ob prodaji avta, tablice ostanejo gor tudi novemu lastniku. Eden najbolj butastih umotvorov naših oslov na vladi.

Hehe ko sem na gorenjskem kupil nov avto so mi hotl gor nabit KamRineš tablce.....je bil cel problem ker so mogl LJ naročit....pa še grdo so me gledal
evil.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.795
113
V Bohinju ja pomeni ne, ne pa nujno tudi obratno. To pomeni da bolj kot boš prepričan da si pravilno parkiral, večja bo šansa da fašeš kazen. In ravno tam pod Voglom je največ takšnih dvomljivih situacij. Če greš med vikendom ko je gužva je najceneje in najbolj ziher plačljiv travnik, kjer ob vstopu plačaš inkasantu 5 eur za cel dan in maš mir.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Živjo.

Hvala vsem za nasvete. Parkirišče sem dobil zastonj pod gondolo za na Vogel in ni bilo problema. Plačljivo parkirišče spodaj je bilo samo na pol polno. Videl sem tudi cca. 50 oglobljenih avtov (listek na brisalcu). Kazen je baje 80€. Mislim, da ni prav, da v resnici ni jasne table, da je parkiranje v TNP-ju prepovedano drugje kot na urejenih parkiriščih, saj je bilo pol avtov naših, pol pa od tujcev. Eno tablo bi dali v Ribčevem Lazu, jasno, veliko pa bi bilo. Tako je pa veliko nepotrebne slabe volje. Jaz tudi ne bi vedel, če ne bi vprašal. Se večini ljudi ne gre za tistih prišparanih 5€, saj jih zadovoljen drugje zapraviš.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
najbolj varno je še v Bistrici parkirat in jo potem z biciklom po lepo urejeni kolesarski stezi mahnit proti jezeru.... če nimaš čolna s sabo seveda
wink-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Živjo.

Hvala vsem za nasvete. Parkirišče sem dobil zastonj pod gondolo za na Vogel in ni bilo problema. Plačljivo parkirišče spodaj je bilo samo na pol polno. Videl sem tudi cca. 50 oglobljenih avtov (listek na brisalcu). Kazen je baje 80€. Mislim, da ni prav, da v resnici ni jasne table, da je parkiranje v TNP-ju prepovedano drugje kot na urejenih parkiriščih, saj je bilo pol avtov naših, pol pa od tujcev. Eno tablo bi dali v Ribčevem Lazu, jasno, veliko pa bi bilo. Tako je pa veliko nepotrebne slabe volje. Jaz tudi ne bi vedel, če ne bi vprašal. Se večini ljudi ne gre za tistih prišparanih 5€, saj jih zadovoljen drugje zapraviš.

Ne vem od kod ideja, da je samo v TNPju prepovedano parkirati vsepovprek... nikjer ni niti dovoljeno niti zaželjeno, da avto porineš na vsako možno luknjo, kjer se tebi zazdi
grin1.gif
(pa ne jemlji osebno, ampak na splošno, folk se obnaša kot da je sam na cesti)

Jaz sem bil v bohinju včeraj, parkiral na označenem travniku (pri jezeru desno čez most, parsto metrov naprej je na desni travnik). Prišel sem ravno, ko je "majstr" za parkirnino spakiral (17h), tako da sem bil zastonj (pa ne da bi računal s tem, ampak plan je bilo kopanje na bledu...optimist
crazy1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
, ampak za prihodnje vem, da če je na bledu "event", ni tam mimo za hodit, ker smo se za nazaj ustavili pri tabli "Bled" in sklopka-bremza-... vse do Lesc...
rolleyes-1.gif
To je itak vsak lep vikend.
tongue-1.gif

Drugače pa je v Mali Zaki popoldne vedno dovolj prostora za parkiranje, če ne drugje, pa pri železniški postaji.
 

baldrick

Fizikalc
27. mar 2012
948
24
28
Tudi Ljubi Jezus tablce niso nič boljše na cesti mater ej enih pacientov tako kot pri nas teh Cekret Ekspresov. Ajmmeee
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
, ampak za prihodnje vem, da če je na bledu "event", ni tam mimo za hodit, ker smo se za nazaj ustavili pri tabli "Bled" in sklopka-bremza-... vse do Lesc...
rolleyes-1.gif
To je itak vsak lep vikend.
tongue-1.gif

Meni je enkrat dopeezdilo, ko se 15 minut ni premaknilo niti za meter in sem obrnil nazaj proti Bohinjski Bistrici, pa čez Pokljuko do Gorja in po dolini Radovne do Mojstrane. Sicer ogromen krog naokoli in "pocukran" avto od makadama, ampak še vedno bolje kot trening živcev od začetka Bleda do AC.