Paris

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Na začetku februarja grem za par dni v Paris. Glavni cilj je sicer ogled stadiona in tekme PSG, ampak bom imel še precej časa tudi za ogled kakšnih znamenitosti. Kaj bi še bilo zanimivega razen seveda Eifflovega stolpa, na katerem sem itak že bil, pa mi ni nič posebnega, mi je naš Vinarium bolj všeč. :D Grem s sinom, osnovna šola in mi je v bistvu prioriteta, da bo njemu zanimivo.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Slovenci hodimo v ParizZZZ!

Ziher je kje kaka rdeča četrt, to mu zna bit zanimivo - zezam no. ;)
Disneyland ziher, pa na Eiffla ga le pelji, to je pač ena taka most see - must be zadeva. Pa kak Versailles mogoče.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Na začetku februarja grem za par dni v Paris. Glavni cilj je sicer ogled stadiona in tekme PSG, ampak bom imel še precej časa tudi za ogled kakšnih znamenitosti. Kaj bi še bilo zanimivega razen seveda Eifflovega stolpa, na katerem sem itak že bil, pa mi ni nič posebnega, mi je naš Vinarium bolj všeč. :D Grem s sinom, osnovna šola in mi je v bistvu prioriteta, da bo njemu zanimivo.

Kip svobode ;)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.365
5.401
113
Za res lepo videti Paris je stolpnica Montparnasse.

pa katakombe...

Od omenjenih Louvre in Versailles. To dvoje pusti vtis. Ajflov stolp sicer nic takega ali ipak je simbol Pariza, skoraj ze treba. Pa champs-elysees s slavolokom zmage na koncu.


Ce ga tematika zanima, tudi Dom invalidov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Sami znalci (beri sralci)

1673681033757.png

1673681067924.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Glede na to, da te ponavad nategnejo z jogiji, supergami,… pa še napisal si Paris,… dej najprej raj preveri z agencijo če si res vplačal za glavno mesto Francije in da ne bomo čez en teden brali: agencija me je nategnila in peljala v mesto Paris v Moldaviji, kako lahko dobim denar nazaj? :fredi::evil:
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.456
5.451
113
- Eifflov stolp
- Elizejske poljane / slavolok zmage
- pogorela katedrala Notre Dame
- Louvre (razočaranje, kako majhna je slika Mona Lize)
- zvečer Montmartre z razgledom na Pariz (vidiš neskončnost mesta)

Če boš več dni pa kakšen dan tudi Disneyland Paris in / ali Walt Disney Studios Park in / ali Parc Asterix.


Pazi na žeparje, ki so aktivni na vseh turističnih lokacijah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Car

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ali je mogoče kdo bil tam z avtodomom?
Kakšen kamp v bližini mesta,potem pa z avtobusom ali metrojem?
Sem malo bral potopise na CCS po Franciji, ampak nisem nobenega našel, da bi bil v Parizu. Imam opcijo it tudi z avtodomom, ampak tokrat grem z letalom, mogoče 1x v prihodnosti . Sem pa gledal aplikacijo Park4night in imaš kampe in parkirišča za avtodome kar blizu centra. Imaš avtodom in uporabljaš to aplikacijo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: dugi

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Pa ni se treba preveč vpadljivo oblaciti ali s kakšnimi dobrimi urami ali elektronskimi napravami preveč javno opletat. Neki denarja, kaksna kartica v supergu, cevljih. Nekaj v sefu v hotelu, v zepu mali apoeni pa kašna genericna bancna kartica. Da ni ravno zlata, crna ipd. Kartice ne dajej iz rok, vedno ti placuj. Bankomate isci v hoteli ali bankah. Glej, da so bankomati bank. Zvecer kaksen taxi, ker nekatetere ukice znajo biti kar malo strasljivo prazne, ceprav si zelo blizu Eifflovem stolpu. Pa ignorirajo kolonialce, ki ti ponujajo deal of the life time.

Od letalisca, do mesta pelje ti "arab train". Pelje ravno mimo vseh okrozij, kjer so priseljenci. Za prvic zna biti malo neprijetno, ker si skoraj edini belec na vlaku. Rajsi kaksen avtobus ali privat prevoz. Glej kaksen blacklane ali temu ekvivalent. Pozanimaj se pri hotelu, ce imajo prevoz, drugace si maroci taxi. Tisti na letališču te znajo vcasih malo zejnega peljati. V naprej se prepričaj glede cene pa sem ter tja preveri z navigacijo, da sta priblizno on track, ni pa treba panike zganjati. Vsekakor privat sofer najmanj stresa.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
jao, tok ene zivcnosti in stalne pazljivosti, da bi videl eifflov stolp? sej si od tega bolj utrujen, kot od izleta.

ne, hvala.

grem raje nekam, kjer sem sproscen, pa cetudi gledam le cerkev na mestnem trgu.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Če leti name, si preberi še 1x. Paris(z) si je zaželel tamal, hoče videt tekmo in stadion, jaz sem "kolateralna" škoda. Stolp sem že videl, pa mi je stolp kot stolp, nič posebnega.
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Bila sva v Parizu leta 2013 z avtodomom. Potopis je na CCS strani pod Potopisi , Francija, stran 4. Naslov je Preko Pariza, Normandije in Bretanije 2013. Morda ti pride prav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in dugi

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Bila sva v Parizu leta 2013 z avtodomom. Potopis je na CCS strani pod Potopisi , Francija, stran 4. Naslov je Preko Pariza, Normandije in Bretanije 2013. Morda ti pride prav.
Temu se reče odgovor! Alterjevci, učite se od avtodomarjev! Super potopis, sem prej prebral tudi druge vajine. :nazdravje: Mogoče se kdaj kje srečamo!
P.S.: Sta v FB skupini Slovenski avtodomarji?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Temu se reče odgovor! Alterjevci, učite se od avtodomarjev! Super potopis, sem prej prebral tudi druge vajine. :nazdravje: Mogoče se kdaj kje srečamo!
P.S.: Sta v FB skupini Slovenski avtodomarji?

Zdej pa ti meni razloži, zakaj si me označil kot znalca (beri sralci), če ti rečem, da pelji mulca pogledat Kip Svobode, ki je btw miniaturni v Parizu? Da bo vedel, da tisti v USA ni taprvi...