Paketi za mlade

DreamDesign

Pripravnik
26. jul 2010
734
0
16
Kupi si Tušmobil prepaid pa preveri stanje s signalom (3,99 € stane, 5 € je gor). Potem boš pa videl kaj je najboljše zate.

Pa preveriš če je na tvojem področju kul. nekje ima tušmobil tako pokritost kot mobitel in simobil, drugje pač še ne. najboljša je preveritev v praksi
wink-1.gif
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik mobilni pravi:
Potem bi vseno bila najboljša simobil in mobitel?
Tuš mobil me predvsem mika zaradi interneta.
Mogoče si raje omisli pametni telefon z WiFi. Doma in v službi/faksu imaš itak WiFi.

Preden zamenjaš operaterja, vloži teh 5€ v prepaid SIM kartico izbranega operaterja in preveri, kako je z močjo signala in kakovostjo pogovora po krajih in cestah med njimi, kjer se največ giblješ. Najslabše je iti na slepo v dveletni aneks. Če že zamenjaš, lahko počakaš kak mesec, preden kupiš telefon na aneks.
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Saj imam pametni telefon z wi-fi in tudi naslednji bodo z njim. Sedaj bom dopolnil 15 let (jeseni) in imam namen iti na naročnino. Orto u nulo je možen sicer že pri 12 letih, vendar sem bil do sedaj na prepaid na mobitelu. In sem znjim tudi več kot zadovoljen, zato mislim da bom kar ostal pri njemu. (po potrebi bom pa še sklenil dodatni prenos)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.007
5.302
113
Citat:
Uporabnik mobilni pravi:
(po potrebi bom pa še sklenil dodatni prenos)
oziroma bo ati sklenil.

wtf rabi 15 letnik pametni mbilnik s še dodatnim prenosom podatkov
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Zato ker ob polnem signalu sredi LJ greš na internet.....in tiprve 3 strani odpre takoj.....4to čakaš čaaaaakaaš...in čakaš....nato ti 5 odpre takoj....6 s5 čakaaaaš....
bonk.gif


Zato ker ko se javiš mi še nikoli ni uspelo slišat prve besede v celoti vedno je blo v stilu..... iiivjo namest živjo......al pa er dan namest dober dan....

zato ker vsake par sekund kakor da prekine signal in določenih delov stavka ne dobiš dostavljenih (poglej si stavek nad tem stavkom) ....posledično moraš stavek 2x ponavljati....če meš nesrečo pa 3x
Zao jaz uš mobi......la nebi eč vzel
smile-1.gif

Kolega to si ti zamešal s Simobilovim omrežjem.Zelo velika prednostn omrežja Tušmobil je vsekakor UMTS 900 pred ostalimi, edini operater s tem omrežjem v SLO. Torej, če sem prav razumel, je prednost prenosu podatkov? V tem primeru Simobil omrežje najslabša mogoča izbira, tako zaradi zasedenosti omrežja kot zaradi omejitev prenosa podatkov. Kar je bilo leta 2007 je bilo povsem razumljivo, saj se je omrežje gradilo pri Tušmobilu. Sedaj smo 2010 in je omrežje bistveno napredovalo pri Tušmobil-u, kar pa nemoremo rečti za Simobil, saj je preveč osredotočen na marketing. Za sebe lahko rečem, da vse kar sem napisal vem iz lastnih izkušnjah, saj sem tudi sam uporabnik i plačnik položnic. Simobilovo omrežje pa bo morda boljše, ko bodo zamenjali centralo, vendar to še ne bo kmalu, enostavno jih preveč košta.
 

smejko

Pripravnik
9. jan 2010
260
0
16
Citat:
Uporabnik Dekster pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Zato ker ob polnem signalu sredi LJ greš na internet.....in tiprve 3 strani odpre takoj.....4to čakaš čaaaaakaaš...in čakaš....nato ti 5 odpre takoj....6 s5 čakaaaaš....
bonk.gif


Zato ker ko se javiš mi še nikoli ni uspelo slišat prve besede v celoti vedno je blo v stilu..... iiivjo namest živjo......al pa er dan namest dober dan....

zato ker vsake par sekund kakor da prekine signal in določenih delov stavka ne dobiš dostavljenih (poglej si stavek nad tem stavkom) ....posledično moraš stavek 2x ponavljati....če meš nesrečo pa 3x
Zao jaz uš mobi......la nebi eč vzel
smile-1.gif

Kolega to si ti zamešal s Simobilovim omrežjem.Zelo velika prednostn omrežja Tušmobil je vsekakor UMTS 900 pred ostalimi, edini operater s tem omrežjem v SLO. Torej, če sem prav razumel, je prednost prenosu podatkov? V tem primeru Simobil omrežje najslabša mogoča izbira, tako zaradi zasedenosti omrežja kot zaradi omejitev prenosa podatkov. Kar je bilo leta 2007 je bilo povsem razumljivo, saj se je omrežje gradilo pri Tušmobilu. Sedaj smo 2010 in je omrežje bistveno napredovalo pri Tušmobil-u, kar pa nemoremo rečti za Simobil, saj je preveč osredotočen na marketing. Za sebe lahko rečem, da vse kar sem napisal vem iz lastnih izkušnjah, saj sem tudi sam uporabnik i plačnik položnic. Simobilovo omrežje pa bo morda boljše, ko bodo zamenjali centralo, vendar to še ne bo kmalu, enostavno jih preveč košta.

Buče,...
bonk.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Kaj pa priporočate za predplačniški ali naročniški paket, kjer močno močno prevladujejo SMSi pred klici, prenosa podatkov je pa zelo malo?
 

DreamDesign

Pripravnik
26. jul 2010
734
0
16
Citat:
Uporabnik Bush pravi:
Citat:
Uporabnik mobilni pravi:
Potem bi vseno bila najboljša simobil in mobitel?
Tuš mobil me predvsem mika zaradi interneta.
Mogoče si raje omisli pametni telefon z WiFi. Doma in v službi/faksu imaš itak WiFi.

Preden zamenjaš operaterja, vloži teh 5€ v prepaid SIM kartico izbranega operaterja in preveri, kako je z močjo signala in kakovostjo pogovora po krajih in cestah med njimi, kjer se največ giblješ. Najslabše je iti na slepo v dveletni aneks. Če že zamenjaš, lahko počakaš kak mesec, preden kupiš telefon na aneks.
res je. Je pa iz Tušmobilovega letnega poročila razvidno da so postavitev novih 200-400 baznih postaj zaupali podjetju iz tujine. 31.12.2009 je imel Tušmobil 350 GSM baznih postaj s 95,3 pokritostjo prebivalstva in 73,5% pokritosti ozemlja. Sedaj v tem trenutku bi jih morali biti vsaj 400-450 GSM baznih postaj.

V enem članku je bila opisano da nameravajo postaviti med 650-700 GSM baznih (recimo SI.mobil jih ima v tem trenutku 644 GSM baznih). Novi lastnik s novim denarjem lahko gradnjo z novim kapitalom zelo pohitri.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Jaz sem tudi uporabnik Tušmobila (in vsa družina,razen očeta, ki vztraja Na Si.mobil-u) in nimamo nobenih problemov.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.007
5.302
113
Citat:
Uporabnik mobilni pravi:
Da, kaj je to kaj takega? Ali so za uporabo smartphone nujno pogoj leta ?
sploh ne samo kaj rabiš pri petnajstih smartphone in dodatn prenos podatkov? pičiš biznise? moreš maile gledat skos in pošiljat ponudbe okoli ipd.
tiste pol ure kaj nisi doma za računalnikom lahko tut brez neta držiš. nebo nič narobe
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Doma me je bolj malo čez teden. Smart phone pa je predvsem super ker nerabiš imet 20 naprav seboj in imaš lahko vse v eni. Dosti koristim email , google, wikipedija, windows life , fb. Ter za razne programe (kot so garmin + adria route in adria topo, sky fire ). Dodaten prenos podatkov pa za to da povežem notebook na internet (ni povsod wi-fi omrežja
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.007
5.302
113
jaz mam 100mb prenosa na mesec dovolj. pa je telefon za maile, občasno kaj poguglat če se rabi kak podatek, če je dolgčas ko je treba kaj čakat laufa msn. navigacijo rabim glih 1x na mesec. itd tako, da ne pretiravaj da vse to rabiš pri 15-ih. daj malo pozabi na vse skupaj in živi živlenje. tut brez vseh teh pizdarij boš preživel.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
zakaj pa rabiš garmin in ostalo navigacijo? a se zgubiš po mestu al kaj? pa nevem zakaj je treba vlačit prenosnika v šolo ali pa kam drugam, razen če ne delaš seminarske. in če kot praviš nisi doma čez teden potem predvidevam, da si v dijaških domovih, kjer je net.
in pa kaj je narobe z N95? mislim da ima vse kar rabiš.
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Garmin predvsem zaradi topografskih kart ( skavti). Točno to n95 je svetovni telefon vendar jo bo treba počasi menjat (starost). Ne nisem v dijaških domovih , se vozim z avtobusom
wink-1.gif


Prenosnik pa nikoli ne vlačim v šolo, pač pa grem med počitnicami za kakšen teden na primorsko(k sorodnikom) in tam mi prav pride internet
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Tanja_86 pravi:
Zaenkrat je Simobil s paketom ORTO V NULO najboljši. Pri Mobitelu so paket povišali iz 15e na 19e in pa znižali prenos podatkov iz 1000MB na 100MB. O Tušmobilu raje ne govorim, ker je to en velik nateg. Ljudje so šli na Tušmobil samo zaradi telefonov (npr.: Nokia N95). Torej, jaz bi še enkrat vzela Simobilov paket.
Kaj ima Tuš zaklenjene telefone?

DreamDesign, maš kako tabelo?


mobilni, ti pa najbolje da doma naročiš analogni telefon (po možnosti dvojček).
Mislim kaki nasveti...