Paket iz USA in davek

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Torej, naročil bi neke stvari preko interneta iz Amerike.
Vem, da se vcasih zgodi, da ne rabis placati davka, ker gre skozi, vcasih se pa zaustavi in je treba primaknit kar lepo vsoto. Zanima me, koliko procentni davek na vrednost paketa je treba plačati? Se lahko kako temu izogneš?

Hvala in LP
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hja, tako je: če je izdelek majhne vrednosti, ti ga včasih spustijo skozi, samo meni so tudi že za akumulator ki je imel 120gramov in je bil v tamali oblazinjeni kuverti zaračunali
bonk.gif
drugače plačaš.
sicer je pa tako, da večinoma ne plačaš carine (ki je sicer se mi zdi nekje med 2-5%), plačaš pa ddv, torej 20% na celotno vrednost nakupa (ja, tudi poštnino ti obdavčijo
bonk.gif
).
Izogneš? Ne moreš, nekaj časa je pomagalo, če ti je pošiljatelj obkrožil na papirju, da ti pošilja "gift", ampak dandanašni vse odprejo prej...

lp
Peter
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Hvala za odgovor. Hja, sranje
rolleyes-1.gif


Sem si kar mislil da je 20%, torej znesek za katerga bi kupil bi bil nekaj cez 400$, torej je to 80$.



Barabe, vse poberejo
smile-1.gif




LP
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
mislim da še vedno velja....najprej te opizdijo z 20 % carine (seveda prištejejo zraven tudi poštnino)...potem pa čez skupno (cena, poštnina, carina) vsoto še 20 % davka (oz. obratno)....tako da računaj od oka kakih 50 % pribitka (da ne boš slučjano padel na rit, ko bo pošiljka prišla)!

oproščen si carine pri vrednostih do 20 EUR oz. za publikacije, ploščke....in podobne zadeve.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.388
9.828
113
kod Džej-Zija
V bistvu na carini najprej odprejo paket, pogledajo artikel in določijo carinsko stopnjo, ki je v zadnjem času nekje med 0 in 10%. Carina se obračuna na vrednost paketa s prišteto poštnino. Na ta znesek se obesi ddv.

BTW računalniška roba ima trenutno 0% carinsko stopnjo.
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Hvala za odgovor, sem se odločil da ne bom naročil :S
Namreč, šlo bi za oblačila, skupna vrednos z postnino bi bila okrog 400$, torej se nikakor ne splaca.

LP
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Nazadnje sem dobil 2x1Gb ram DDR2 (za pol cene pri nas), pa me nisi nič užgali pri carini oz. DDVju...
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Kolikšna je carinska stopnja za uvoz računalniških komponent iz ZDA?

V primeru, da gre za uvoz elektronskih delov računalnikov po poreklu iz ZDA, ki se uvrščajo v tarifno oznako 8473301090, je blago carine prosto, plačati pa je potrebno DDV v višini 20 %. Vse informacije glede uvoznih in izvoznih dajatev ter ukrepov trgovinske politike so dostopne na spletni strani TARIC.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Pa si iz amerike naročal?? Paket (kuverta verjetno) je bil odprt ali še originalno zapakiran? Lahko da si imel ful srečo in da pač niso odpirali, ker je izgledalo "prazno"... Sicer pa nažalost ponavadi pogledajo ja. Z veliko sreče ti trgovec pošlje tax-free, tako da vsaj davka dvakrat ne plačuješ
crazy1.gif


lp
Peter
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Še eno vprašanje... Ve mogoče kdo, če nemci morajo tudi plačati davek, tako kot mi (torej, če naroči nemec iz Amerike paket mora plačati davek in carino ali ne?)



Hvala in LP
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Vedno kadar naročaš iz tuje države, plačaš davek. Torej, če si iz Slovenije, Nemčije, Britanije,... plačaš davek, če naročaš iz ZDA.
Sem sicer slišal, da naj bi prakticirali, da naročiš v italijo (baje nižji davek?), pa potem k nam pripelješ, ampak nevem kako je s tem.
Sicer pa je edina varjanta, da se izogneš davku, da greš tja in prešvercaš v prtljagi.

lp
Peter
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.388
9.828
113
kod Džej-Zija
Že, samo če robo kupiš v USA, pa tam plačaš sales tax, ki je različen od ene zvezne države do druge. Tako bo zadeva spet malo dražja kot je podatek na spletu.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ksz...tudi če kupuješ iz evrope bi mogel plačat davek. Sam ga ponavadi prodajalec ne vključi v ceno ker ne prijaviš davčni takae stvari. Če pa kupiš rečmo od trgovine plačaš pa davek.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.826
4.328
113
Hej hej.. mal na izi, za večino stvari je carina okrog 5% +/- iz dežel ki pač niso EU...



Tukaj poiščeš TARIC in ugotoviš koliko imaš carine, če se ti zdi da izdelek paše v več tarif, upoštevaj tisto ki ima večjo stopnjo
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.826
4.328
113
V Nemčiji imajo 18% davek, v Italiji pravt oliko kot pri nas 20%, torej spet buče...

Value Added Tax


Value Added Tax
In most cases, VAT is 20%.
There are reduced rates of VAT of 4.5% and 10% on basic products.
VAT is charged on assets and services in Italy as well as on imports into Italy.
VAT returns are made monthly. In certain cases, it is possible to make a return once a quarter.
An annual VAT return must be filed once every year on March 15.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.826
4.328
113
To misliš za nakup v EU? Recimo v A, DE, NL?



Če to misliš se motiš, nakup znotraj EU v maloprodaji je isto kot nakup v SLO, tam kjer robo kupuješ tudi plačaš davek.

Prodajalce ti nemore narediti računa brez DDV, ker bi si na ta način naredil škodo, plačal kazen...
 
Nazadnje urejeno: