Opel olje

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pozdrav

Imam Opel Zafiro 1.4 Turbo bencinar, 140HP (l. 2017), pa me zanima, če je to olje dobro. Do sedaj so mi na servisu točili Dexos (brez št. 2), tale je pa Dexos 2
In ja, olje bom s sabo nesel, ker so mi računali za cca 4 l olja čez 80€ pri prejšnjem servisu. Ko sem jih vprašal, če lahko s sabo prinesem naslednjič, so mi rekli, da lahko.
Tisti, ki se bo kregal, zakaj ljudje nosimo s sabo olja, naj že vnaprej povem, da sem se že odločil, da teh dobrih 60€ razlike ostane v moji denarnici.

https://www.mimovrste.com/motorna-olja/general-motorno-olje-gm-opel-dexos-2-5w-30-5-l?tab=reviews
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja..isto, samo da na računu piše samo 5W 30 dexos...verjetno "enka"..ta, ki bi ga jaz dal, pa je "dvojka"
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Če ne drugega, pokličeš in vprašaš katero olje točno ti nameravajo ob servisu vliti noter. Vprašanje, če enka še sploh obstaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sej zato mi je čudno, ker ko so mi natočili in zaračunali...to je blo januarja, sem šel takoj gledat na net cene in "enke" nisem našel; samo "dvojko". Ker pa bo kmalu čas novega servisa (30kkm)...ja, delam na 15kkm, ker na 20kkm al 30kkm, kakor je napisano, se mi ne zdi vredu, moram čimprej nabavit. Sedaj imam 29kkm.
Bi tudi filter spotoma nabavil, vendar dobiš orignal samo na servisu, menda...??
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Svet je krut, kaj čmo. Zaradi denarja selijo firme v druge države. Itak, ko pride do uveljavljanaja garancije, se pa izmikajo, ko hudič križa. Mi ropotajo amortizerji in nočejo slišat, da je kaj narobe in mi govorijo, da gume tolčejo ob tla :bonk: Pa da ne bi jaz svojega olja prinesel...hahahaha :valjamse: Sedaj sem še bolj odločen, da ga bom. Imam Superba z 200kkm in o tolčenju amortizerjev ni ne duha, ne sluha, tako, da gume ne tolčejo ob tla in sm mu tud povedu, da naj me neha imet za norca, še posebno, ker mi je mehanik rekel, da imam prav, ker je tudi on to opazil pri vseh Zafirah.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Itak..jaz delam tako-ko je avto v garanciji, ga vozim k enemu pooblaščencu, pa naj dela servise, vključno z oljem.
Ko je pa ven, pa k "kozolčarju", olje pa svoj.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Pri nas doma imajo naslednji teden servis za Opla Mokko X bencinca, za olje sem vprašal in se mi zdi da ga kasirajo po 12€ liter z DDV, tukaj nekje... Kolmanič...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, jaz pri avtih izven garancije menjujem sam doma, ker mi ni težko in vem, kaj delam, predvsem pa nikoli ne nalijem čez max, kot se to dogaja pri uradnih.
(Pri Kia servisu so mi v Sportaga nalili skoraj 1cm čez max)...pravijo, da njihova mašina sama nalije toliko olja in da oni nimajo nič tu zraven. Sem jim povedal, da je veeeno narobe, tudi če nevem kaka mašina naliva in da naj pregledajo to mašino, ker 1cm čez max ni v redu. Potem sem zahteval, naj mi ven izpumpajo olje in je prišlo cca 7dcl. Ko sem potem znova zmeril, je bilo točno na max, zato najraje sam naredim servis, če je le mogoče.
Sem predkratkim kupil Superba in je tudi bilo olje čez max, pa ene 8 let nazaj sem dal menjati glavni jermen enmu mehaniku in mu rekel, naj mi še olje zamenja in ga je tudi čez max natočil....sami šalabajzerji. Pohvalit moram pa Fiat in Opel servis glede tega, ker pa so točno do max natočili :nazdravje:
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.332
3.429
113
Cash moraš pri mrzlem motorju nivo olja gledat.

Sicer pa pri VW je dober da je več ker ga itaq spije.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem pri mrzlem in vročem (ugasnjenem cca 30min).... in je bilo še vedno čez max. Sicer pa je moje mnenje tako, da če meriš olje mrzlo, je res, da se vse izteče dol in ga je še več, ampak se zaradi "ohladitve" skrči in ga je spet isto, kot pri vročem ugasnjenem za pol ure.
Ni dobro, da ga je čez max, ker max je tam z namenom. Olje mora bit pač do max in če ga spije, ga doliješ. Mam pri škodi celo original nalepko nalimano spredaj pod haubo, kjer piše, da nikakor ne sme biti čez max, ker škoduje katalizatorju...pa še kak semering gre ali pa ojnica tolče v olje in se začne penit.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Poglej na listek pod havbo kaj so ti vlili.
Poglej v servisno knjigo oziroma prirocnik za iluporabo katero olje gre noter.
Je pa najbrz izbrano pravo. Jaz ga ze desetletje vlivam v sicer dizla. Vek pa vsaj vcasih ni bilo razlike v olju za benz in dizla.
Shrani racun za morebitno pregovarjanje v casu garancije, ce imas moznost celo embalazo z ostankom olja.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Itak ti napišejo, da je stranka sama prinesla olje s sabo...jaz jim bom samo rekel, naj napišejo točno, katero olje sem prinesel, ne samo, "stranka je olje s sabo prinesla"
Sej pravim, piše mi "5W 30 Dexos"
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hvala.:) No, na koncu pa piše "Upoštevajte: motorno olje ne sme presegati oznake MAX na merilni palici. Preveč olja v motorju je prav tako škodljivo kot premalo olja. Dolivanje prevelike količine olja lahko poškoduje katalizator. Olje je najbolje redno preveriti ob vsakem drugem obisku bencinske črpalke"

Pa piše, da se meri pri ogretem motorju, le tistih 5min jaz raztegnem na 15min, ko merim. :)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Zanimivo se mi zdi, da v mamino corso E tudi vlivajo 5-30 gm dexos 2, motor navaden 1.4 16v 90km. Ponavadi je bilo za take motorje 10/40 ali pa 5/40...