OKvirji pa kar po starem

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ti si definitivno oseba s posebnimi potrebami. Če meni ne verjameš lahko pa anketo naredimo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Pri nas ne priznavajo več otrok s posebnimi potrebami. Morajo vsi v navadne šole.
wink-1.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Torej, lahko ti odgovorim na dva načina:
prvi način bi se bral nekako takole: si vedel, da je tvoj rojstni list opravičilo industrije kondomov svetu?
drugi način: Hvala.

Odločil bi se za drugi načina.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Ti res ne dojameš a ne? In pol se ven vlečeš s tem posploševanjem na splošno nestrpnost in rasizem.... Bi bil dostojen naslednik Hanžka ali pa kakšnega drugega zagovornika izmečkovih pravic, si mu že poslal kakšno prošnjo za zaposlitev? Uspešna kariera zagotovljena
rolleyes-1.gif
Glej, rasist nikoli ne bo priznal, da je rasist . Rasizem in logika ne gresta skupaj - Razloženo vam je bilo, zakaj se Romi na IQ testih odrežejo slabše. Primeri iz celega sveta ti povedo, zakaj je med njimi toliko kriminala (zakaj so ameriški zapori polni nebelcev). Vendar vi tupite svoje, ker vas realnost ne zanima. Vi potrebujete neko skupino, na kateri spustite ventil in kažete svojo 'superiornost'.
ti torej ne priznavaš, da si rasist?
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
In kaj imajo črnci pa hispanci z našimi etničnimi? Je pri nas zaprtih več etničnih kot civilov? Se jim očita kakšne zločine za katere niso krivi? Se jih preiskuje več kot druge?

V bistvu je situacija ravno obratna, pri nas se vse preveč popušča.

Kar se rasizma tiče, sem ti že povedal, da sploh ni problem v njem. Edini problem je v tem, da brezglavo terorizirajo domačine. To pa res vodi v rasizem in nestrpnost. Ampak kdo je pa za to kriv? Enostavno, sami etnični so krivi.

Citat:

In? Če te kot otroka označijo za osebo s posebnimi portebami, potem nimaš enakih možnosti za izobraževanje.

Seveda imaš enake pogoje.
Po tvoje so vsi otroci na posebnih šolah diskriminirani?
crazy1.gif
Predlagaš razpusitev takih šol?

Gre se samo za to, da se otrokom tam bolj posvečajo in jim je lažje razviti potencial. Ravno to kar bi romski otroci potrebovali. Ker kot je že bilo razjasnjeno so zaradi razmer v katerih živijo precej pod intelektom sovrstnikov.
 
Nazadnje urejeno:

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Kot sem napisal - pri nas je segregacija tako močna, da so Romi v nekaterih predelih 100 odstotno izobčeni iz družbe, zato je situacija drugačna kot v ZDA. To je pač dejstvo - romski in neromski otroci se ne družijo, odrasli nimajo služb in se torej ne družijo z Neromi itd. Pobude, da bi se to spremenilo, ni ne s strani Romov niti s strani ostalih občanov

Jap, to že vemo: Romi iz Žabjaka so problematični. Zakaj so postali problematični danes niti ni pomembno - po mojem mnenju je šlo za mešanico nesprejemanja iz strani lokalcev, posledično je prišlo do revščine itd. Kar je pomembno je, kako zadevo rešiti. Misliš, da bo lokalna skupnost Rome sprejela, če se zgodi čudež, in v trenutku postanejo law abiding citizens?

Jaz zagovarjam tezo, da je breme na nas: mi imamo denarna sredstva, mi imamo izobražene strokovnjake. Tvoja pričakovanja so namreč povsem nerealna: to, da bi Romi kar iznenada pričeli spoštovati zakone in postali dobri državljani, je utopično.
 
Nazadnje urejeno:

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik titov pravi:

Seveda imaš enake pogoje.
Po tvoje so vsi otroci na posebnih šolah diskriminirani?
crazy1.gif
Predlagaš razpusitev takih šol?

Gre se samo za to, da se otrokom tam bolj posvečajo in jim je lažje razviti potencial. Ravno to kar bi romski otroci potrebovali. Ker kot je že bilo razjasnjeno so zaradi razmer v katerih živijo precej pod intelektom sovrstnikov.
Dve stvari: prav stvar, šlo je za češki primer, kjer je neproporcionalno velik delež otrok s posebnimi potrebami romskega izvora.

Drugič: potem pa spremenimo razmere, v katerih živijo, kajne? Pozitivna diskriminacija, programi za izobraževanje itd.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Kot sem napisal - pri nas je segregacija tako močna, da so Romi v nekaterih predelih 100 odstotno izobčeni iz družbe, zato je situacija drugačna kot v ZDA. To je pač dejstvo - romski in neromski otroci se ne družijo, odrasli nimajo služb in se torej ne družijo z Neromi itd. Pobude, da bi se to spremenilo, ni ne s strani Romov niti s strani ostalih občanov

Jap, to že vemo: Romi iz Žabjaka so problematični. Zakaj so postali problematični danes niti ni pomembno - po mojem mnenju je šlo za mešanico nesprejemanja iz strani lokalcev, posledično je prišlo do revščine itd. Kar je pomembno je, kako zadevo rešiti. Misliš, da bo lokalna skupnost Rome sprejela, če se zgodi čudež, in v trenutku postanejo law abiding citizens?

Jaz zagovarjam tezo, da je breme na nas: mi imamo denarna sredstva, mi imamo izobražene strokovnjake. Tvoja pričakovanja so namreč povsem nerealna: to, da bi Romi kar iznenada pričeli spoštovati zakone in postali dobri državljani, je utopično.
napredek?
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Ne vem, če gre za napredek: jasno sem napisal, da je breme naši strani in ne na strani Romov.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik skala pravi:
priznal si, da sami nič ne nariedijo glede tega. torej napredujemo.
Tega nikoli nisem skrival: utopično je pričakovati, da bodo ljudje, ki so nepismeni, in ki živijo na robu lakote, rešili problem integracije. To je pač delo večine.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik skala pravi:
na pa smo spet tam...
Jap, ker je to srž problema, kar priznava tudi EU: postaviti je treba panevropsko politiko za reševanje problema integracije Romov:
http://ec.europa.eu/justice/discrimination/roma/index_en.htm

In the past, the EU has repeatedly stressed the need for better integration of Roma, such as in its April 2010 Communication on the economic and social integration of the Roma in Europe .

''Despite this, strong and proportionate measures are still not in place to tackle the deep-rooted problems facing a large proportion of the EU's Roma population. In order to step up a gear and ensure that national, regional and local integration policies focus on Roma in a clear and specific manner, on 5 April 2011 the Commission adopted a Communication on an EU Framework for National Roma Integration Strategies by 2020''
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:

Misliš, da bo lokalna skupnost Rome sprejela, če se zgodi čudež, in v trenutku postanejo law abiding citizens?

Bo, če ta sprememba ne bo trajala samo en trenutek.

A ti misliš da si je Josip Jurčič izmislil cigane v svojem Juriju Kozjaku?

http://www.simos.si/foto/9399.pdf

In ne pišem na pamet kakor ti ampak iz lastnih izkušenj.
Če imaš jajca, le pojdi za varnostnika v novomeški Tuš.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Tale tema mi je zelo zanimiva. Rad bi pristavil nekaj besed kot lokalec, o katerih ima kravakonj toliko za napisati:
- črnci, Judje in podobni nimajo čisto nič skupnega s Cigani
- Cigani so se iz družbe izločili sami, in to s kriminalom in nasilništvom, ki ga začnejo nad sošolci izvajati že v 1. razredu osnovne šole. Kdo bo sprejel za prijatelja nekoga, ki ga je pretepal v razredu? To se stopnjuje do prekinitve šolanja, ki se v najboljšem primeru zgodi v 5-6 razredu. Deklice že malo prej, saj se v starosti 12-13 let poročajo. Vem iz prve roke, sosedovega mulca, ki je v 8. razredu, sem hecal, če gre na dekliščino. Je zdaj jasno, zakaj se ne družijo z ostalimi člani družbe?
- jasno je, da je za to kriv tudi vpliv njihovih staršev ter domačega okolja, saj, kot pravi pregovor, zgledi vlečejo, zlasti pa slabi zgledi. Malo preprodaš, kaj ukradeš, otroke začneš štepati pri 13 letih za socialno podporo,... A ni to lajf?
- njihovi starši so imeli enake pogoje za šolanje, kot jih imajo zdajšnji cigani v OŠ. Obnašali so se identično, kot se zdaj tile, le da jih je bilo številčno manj. Res pa je, da je vsaj moški del občasno odsoten zaradi prezimovanja na Dobu.

Zdaj in tukaj pa napiši, kravakonj, kaj naj bi lokalci naredili za to, da se problem reši? V šolo ne hodijo, ker se jim ne zdi vredno, v službo ne hodijo, ker se jim to ne izplača zaradi prevelikih socialnih pomoči, lokalna skupnost jim ureja naselje, vodovod, elektriko, prodaja parcele po ceni, o kateri lahko ostali člani družbe le sanjamo, plačuje vrtce, ... Ja, vse to dela lokalna skupnost, preberi si kaj člankov na to temo. Kaj bi še ti rad? Mislim, da si le en od brezveznih provokatorjev, ki pametuje tule na forumu. Dokaži, da to nisi, s tem, da boš napisal konkretne predloge, kaj naj lokalna skupnost naredi, in to brez nekih citatov direktiv ter statistik od 100 let nazaj. Napiši zato, da boš boljši od ostalih, ki so predlagali kakršnekoli že metode. Jaz ne bom, ker se mi ne zdi vredno več razmišljati o skupini kriminalcev, ki pač živijo v soseski. Večina tukaj jih le prenaša, ker so pač tu, stikov z njimi pa zaradi njihovega obnašanja v preteklosti in zdaj nihče noče imeti. Kar obesi se na to, da jih kao mi izločamo, čeprav cigani začnejo s svojim izločanjem iz družbe že zelo zgodaj.
LP!
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Razumem, da je trgovki iz Tuša, ki je žrtev nasilja iz strani Romov, težko predavati o strpnosti. Vendar na žalost (ali pa na srečo) ne bo šlo drugače, kot da se država potrudi in stvari postavi v normalno sfero (kar navsezadnje zahteva EU).

Company, imaš kakšen predlog, kako bi stvari rešili?
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Kaj bi ti trgovki predaval? Predavati pojdi Romom.

Si kot ameriški škof, ki za pedofilijo, namesto župnika, krivi žrtve.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Company, imaš kakšen predlog, kako bi stvari rešili?
Ti pa prav izzivaš.
Pa daj ti ven en predlog, zaenkrat ga še ni bilo. Skrivanje za "to naj rešijo strokovnjaki" je prav neumno. Po eni strani soliš pamet vsem, kako da so rasisti, po drugi pa nimaš enega samega predloga rešitve.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Nečesa, kar mi je pripovedoval kolega sem se spomnil.

Tu na jugu so v 2.SV izseljevali ljudi v Nemčijo. Nekako so vmes pohopsali tudi nekega cigana. Kolegov oče je bil v tisti skupini edini, ki ga je poznal in cigo ga je prosil, naj ga ne izda. No, 4 leta prisilnega dela na kmetiji v Nemčiji je bil cigo vzoren delavec, po vrnitvi domov pa spet na stara pota. Torej se da, ampak mora biti malo strahu.
grin1.gif
 

QBR

Pripravnik
26. okt 2012
886
0
16
Saj je bilo isto s šiptarji. Če je bil v skupini eden ali največ dva, so bili povsem neopazni. Še vedel nisi zanje. Kakor jih je bilo več, so skočili skupaj in nastali velik problem.