OKvirji pa kar po starem

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Romov nobeden ne sovraži samo za to ker so romi. Osovražena so njihova dejanja - to je teroriziranje drugih prebivalcev.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Tudi Judov baje nihče ne sovraži, ker so Judje, pač pa zato, ker 'kradejo', 'imajo v lasti vse banke' itd. To pa so vendar objektivni razlogi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.405
113
OMG noooooooooooooooo...ja, imeti v lasti banke je pa popolnoma pšrimerljivo z totalnim nespoštovanjem zakonov in požvižganjem na le-te. DaFaq
rolleyes-1.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Sicer ne vem, kakšno je tvoje mnenje o Judih, vendar veliko ljudi še danes zganja antisemitizem, ker 'judovski lobij' baje vodi svet. Logike pa nima ne sovraštvo do Judov, ne sovraštvo do Romov.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.405
113
Pusti ti Jude kar lepo pri miru, to je tema o Ciganih.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
a zdaj jih pa ne?
Pravim, da sedaj ljudje Rome sovražijo, vendar jih bodo sovražili tudi ko bodo postali izobraženi. Ljudje se komaj navajate na homoseksualce.

To ni res. Pred časom sem že napisal v tej temi, da sem imel nekaj let za sosede dve romski družini, ki sta bili popolnoma sprejemljivi in nista delali nikakršnih problemov. Tudi drugi sosedje so bili istega mnenja. Tista, ki jih je imela pri sosednjih vratih, je celo jokala, ko so se izselili in je rekla, da tako dobrih sosedov ne bo več imela.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Pusti ti Jude kar lepo pri miru, to je tema o Ciganih.
Se strinjam: če bomo na plan privlekli še kakšno skupino neslovenskih, nezahodnoevropejskih belih moških, bo še koga razneslo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.405
113
Ti res ne dojameš a ne? In pol se ven vlečeš s tem posploševanjem na splošno nestrpnost in rasizem.... Bi bil dostojen naslednik Hanžka ali pa kakšnega drugega zagovornika izmečkovih pravic, si mu že poslal kakšno prošnjo za zaposlitev? Uspešna kariera zagotovljena
rolleyes-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.405
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
a zdaj jih pa ne?
Pravim, da sedaj ljudje Rome sovražijo, vendar jih bodo sovražili tudi ko bodo postali izobraženi. Ljudje se komaj navajate na homoseksualce.

To ni res. Pred časom sem že napisal v tej temi, da sem imel nekaj let za sosede dve romski družini, ki sta bili popolnoma sprejemljivi in nista delali nikakršnih problemov. Tudi drugi sosedje so bili istega mnenja. Tista, ki jih je imela pri sosednjih vratih, je celo jokala, ko so se izselili in je rekla, da tako dobrih sosedov ne bo več imela.

Točno tako
zmaga.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Ti res ne dojameš a ne? In pol se ven vlečeš s tem posploševanjem na splošno nestrpnost in rasizem.... Bi bil dostojen naslednik Hanžka ali pa kakšnega drugega zagovornika izmečkovih pravic, si mu že poslal kakšno prošnjo za zaposlitev? Uspešna kariera zagotovljena
rolleyes-1.gif
Glej, rasist nikoli ne bo priznal, da je rasist. Rasizem in logika ne gresta skupaj - Razloženo vam je bilo, zakaj se Romi na IQ testih odrežejo slabše. Primeri iz celega sveta ti povedo, zakaj je med njimi toliko kriminala (zakaj so ameriški zapori polni nebelcev). Vendar vi tupite svoje, ker vas realnost ne zanima. Vi potrebujete neko skupino, na kateri spustite ventil in kažete svojo 'superiornost'.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.405
113
hysterical-1.gif


Če sta superiornost in spuščanje ventilov pogojena s spoštovanjem zakonov in biti obučtljiv na posledice, če jih ne spoštuješ potem res potrebujemo neko svojo skupino, ker večina Ciganov v to skupino definitivno ne spada
roza.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Mislim, jaz ti nič ne zamerim: naš šolski sistem pač ljudi ne uči o mehanizmih sistemske diskriminacije. Ti prebereš časopis, vidiš naslovnico in iz tega sklepaš svoje. Ta mehanizem je enak po vsem svetu - v ZDA med belci velja splošno prepričanje, da so temnopolti ljudje nasilneži, ki se ne prilagajajo - vmes pa sevedajo spustijo nekaj korakov, kot na primer rasizem, revščina, izkoriščanje manjšin itd. Zato niti ne krivim tebe, krivi so mediji in politiki, ki si na račun razni patriotov večajo naklado.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.421
15.405
113
Se ti zahvaljujem, ker za moje po tvoje slabo mnenje ne kriviš mene ampak ti moram povedat, da tudi tukaj čisto tako ni tako, kot ti misliš
roza.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Kakor koli, meni je povsem jasno, da nisi kriv sam - gre za zapleten proces, kjer se skozi desetletja v vsaki družbi oblikujejo 'ljudski hudiči' - skupina ljudi, ki jo privlečeš na dan, ko je kriza, ko potrebuješ 'izredne razmere' itd. Vsaka družba ima svoje 'ljudske hudiče'.

Najboljši primer teh črnih ovc so homoseksualci - nobenega racionalnega (oz. kvaziracionalnega) razloga ni, da bi nasprotovali pravicam istospolnih - vendar je politiokm in medijem uspelo prav to. Pri Romih je stvar še toliko bolj zakomplicirnaa, ker nasprotniki dejansko lahko pokažejo številke kriminalnih dejanja in podobnega - seveda brez kakršnega koli analitičnega konteksta.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Glej, težko se je prilagoditi, če te družba ne sprejme - vsaka manjšina se sreča s tem problemov, od belih irskih imigrantov v začetku 20 stoletja v ZDA, do Judov.
Kar je lep dokaz za to, da izobrazba služi zgolj kot izgovor - ljudje Jude še vedno sovražijo in enako bi bilo z Romi, če bi postali izobraženi. Pač najdeš drug izgovor - rasizem nima objektivne osnove, temelji na strahu rasista.

Pri Judih vsaj s šolanjem ni nobenega problema. V ZDA so nekoč celo uvedli cenzus na univerzah, ker se je nanje vpisovalo preveč Judov.
cool-1.gif
Kar je lep dokaz za to, da izobrazba služi zgolj kot izgovor - ljudje Jude še vedno sovražijo in enako bi bilo z Romi, če bi postali izobraženi. Pač najdeš drug izgovor - rasizem nima objektivne osnove, temelji na strahu rasista.

točno tak...mene je strah da mi bodo cigani vkradli denarnicao, da mi bodo pretepali otroka, da se mi bodo naselili na vrt...ipd...to je povsem objektivna osnova...sem ti že napisal objavi tukaj svoj naslov, upam da imaš kaj vrta in jih povabiš da se naselijo pri tebi...vmes študiraš njihovo obnašanje in na koncu objaviš študijo, če boš sploh lahko še s čim pisal ker ti bodo vse pokradli...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Primeri iz celega sveta ti povedo, zakaj je med njimi toliko kriminala (zakaj so ameriški zapori polni nebelcev).

Zakaj so ameriški zapori polni nebelcev?

Pa for the record - razlike v merjenju IQ-ja zaradi okolja pri odraslih ljudeh, glede na raziskave, izginejo. Moji linki so tam zaradi dokazovanja različnih osnovnih predizpozicij otrok, ki odraščajo v različnih okoljih.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:
Zakaj so ameriški zapori polni nebelcev?
Malo morje razlogov, vsi imajo stičišče v rasizmu: prvi razlog je seveda revščina. Če gremo naprej:
''In the late 1990s, black and white women had similar levels of drug use during pregnancy. In spite of this, black women were 10 times as likely as white women to be reported to a child welfare agency for prenatal drug use''

''Crime statistics show that in 1999 in the United States blacks were far more likely to be targeted by law enforcement for drug crimes, and received much stiffer penalties and sentences than whites.[7]
In 1998 there were wide racial disparities in arrests, prosecutions, sentencing and deaths. African-Americans, who only comprised 13% of regular drug users, made up for 35% of drug arrests, 55% of convictions, and 74% of people sent to prison for drug possession crimes.[1] Nationwide African-Americans sent to state prisons for drug offenses 13 times more often than white men,[8] even though they only comprise 13% of regular drug users.[1]''

http://en.wikipedia.org/wiki/Race_and_the_War_on_Drugs#Arrests_.2F_Imprisonment

Ker je mnogo zaporov v ZDA v privatni lasti, je seveda v inetersu lastnikov, da je 'zločincev' čim več.

Potem so tu še voting ID zakoni, ki so namenjeni temu, da nebelci ne pridejo na volitve, pa stop and frisk, ki polni neworške zapore s hispanjolci in temnopoltimi itd, itd.

Citat:
Uporabnik Thrivial pravi:Pa for the record - razlike v merjenju IQ-ja zaradi okolja pri odraslih ljudeh, glede na raziskave, izginejo. Moji linki so tam zaradi dokazovanja različnih osnovnih predizpozicij otrok, ki odraščajo v različnih okoljih.
In? Če te kot otroka označijo za osebo s posebnimi portebami, potem nimaš enakih možnosti za izobraževanje.

p.s.

V bistvu pa je vse skupaj pojasnjeno tukaj:
http://www.washingtonpost.com/...YH_story_1.html
 
Nazadnje urejeno: