OKvirji pa kar po starem

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Predvsem gre za napol izmisljen clanek. Ker ce je Boris Zupanc izjavil "Kakšno ubijalsko moč bi imelo eksplozivno sredstvo v množici. Groza!", sem jaz papez. Dvomim da ima v vokabularju "eksplozivno sredstvo" ali "mnozica".
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
hehe.
aplauz.gif


Upam da se naši ne spomnejo česa takega:

 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Brajdič oproščen, v zaporu zaradi starih grehov

Pred dvema letoma je regijski center za obveščanje po 23. uri prejel šest klicev za nujno medicinsko pomoč. V največjem romskem naselju v Posavju, v Kerinovem Grmu, naj bi rojevala Ksenija Hudorovac, žena obdolženega Danijela Brajdiča. Na pot je takoj odšla ekipa nujne medicinske pomoči, a na naslovu, ki so ga omenjali klicatelji, ni bilo nikogar, ko pa so reševalci klicali omenjeno številko, je bila vključena telefonska tajnica. Klicatelji, teh je bilo več, so klicali z iste telefonske številke, ki je po besedah policista, ki je bil v pogostih stikih z njim, pripadala Danijelu Brajdiču. Omenjeni policist je iz posnetkov klicev, ki so bili izdatno začinjeni s kletvicami, v nekaterih klicih prepoznal Brajdičev glas, tudi po kletvicah, značilnih za njegov govor.

...

Sodnica Miljana Ribič je ugotovila, da ni dvoma, da je bilo očitano kaznivo dejanje storjeno, ni pa dokazano, da je to storil Brajdič. Zavrnila je tudi tožilkino tezo, da je bilo kaznivo dejanje storjeno po predhodnem dogovoru s sostorilci. »Tudi če je obdolženi dal svoj telefon drugi osebi, tega ni storil z namenom, da bi bilo z njega storjeno kaznivo dejanje,« je oprostilno sodbo utemeljila Ribičeva. Pri odločitvi o oprostitvi je sledila izvedencu, ki je ugotovil, da ni verjetno, da je na posnetku Brajdičev glas.

Sočasno so Danijelu Brajdiču sodili tudi zaradi domnevne kraje registrske tablice. Obdolženi je to zanikal in trdil, da je avto kupil že poldrugi mesec pred tem, ko je Ljubljančanka prijavila krajo registrskih tablic. Zatrjeval je, da so bile tablice na avtu nameščene že, ko ga je kupoval. Priče so ovrgle te trditve, saj je bil avto, ki ga je kupil obdolženi, odjavljen iz prometa. Po mnenju tožilke, ki je za to kaznivo dejanje predlagala štiri mesece zapora, je imel obdolženi motiv za krajo registrskih tablic. Tudi v tem primeru je bilo nedvoumno dokazano, da so bile registrske tablice ukradene, in to za tem, ko je Brajdič kupil vozilo. Ni pa bilo mogoče dokazati, da jih je ukradel prav on, saj tatvine ni mogoče soditi po lastništvu vozila.

Danijel Brajdič je bil tako v tem postopku oproščen vseh obtožb, ga pa v kratkem čaka še sojenje zaradi izgreda na krškem sodišču, kjer je razbil razpravni pult in tožilcu grozil, da ga bo ubil. Na sojenje bo počakal v zaporu, kjer trenutno prestaja skoraj 18-letno kazen zaradi brutalnih ropov in tatvine.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
1. a kakšne analize glasu pri nas forenziki ne znajo narediti, ali ni dovolj hudo kaznivo dejanje

2. kaj pa vožnja z neregistiranim vozilom, uporaba tujih tablic?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.831
113
1. US je postavilo višje standarde, sedaj te mora ujeti vsaj akreditirana rtvslo ekipa z hd opremo, drugače ne velja.
Oproščen.

Med WW2 so zavezniki, preden so razbili Enigmo, lahko po hitrosti in ritmu oddajanja ugotovili za katerega nemškega radijskega operaterja gre (ne po imenu, temveč po veji vojske in tako dalje).

2. Ni pismen, tako ne more poznati zakonodaje, ki zahteva da imaš izpit in vozilo registrirano.
Oproščen.

V svetu imajo za take Brajdiče 2 rešitvi:
1 doživljenski arest
2 šus v tilnik in je 1 mesecu konec zgodbe.

Pri 1 ga ima država vseskozi na grbi, lahko pobegne ali še koga ubije v zaporu, pri 2 teh težav ni.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik leibstandarte pravi:
"Tatvine ni mogoče soditi po lastništvu vozila."

A oni to resno?
Če oseba poseduje ukraden predmet, še ni rečeno, da ga je ukradla. Brez dokazov o kraji, ga za krajo ni mogoče obsoditi - posedovanje ukradene lastnine je druga zadeva.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Jaz sem komentiral kulturno na RTV pa so mi zbrisal komentar.

Hočejo komunalne storitve da bodo potem metali kamenje v delavce ko pridejo odklopit zaradi več deset jurjev dolga.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39


Ne mine teden, da gasilci nimajo kake intervencije v tem naselju.

Enkrat so gume, drugič odpadki, zdaj so si pa še sekret zažgali.
bonk.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.628
113
internal combustion at It's best
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.581
6.385
113
pač imeli so pasuljado, nič neobičajnega

razen, da je bil fižol ukraden pa meso ni prišlo od pujsa
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.839
1.121
113
na podlagi prispevkov v tej temi bi lahko kdo mislil, da se romska problematika v Sloveniji rešuje tako, da je o problemih prepovedano govoriti kar zadeve le še poslabšuje, prebivalci, predvsem na Dolenjskem in v Prekmurju, pa da so celo svoje življenje, od zgodnjih otroških let do smrti, ustrahovani in ogroženi
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.581
6.385
113
Citat:
Uporabnik javr pravi:
prebivalci, predvsem na Dolenjskem in v Prekmurju, pa da so celo svoje življenje, od zgodnjih otroških let do smrti, ustrahovani in ogroženi

in kaj so drugega metki, ki vsepovprek letijo iz ciganskih naselij drugega kot ustrahovanje in ogrožanje?

spet en poznavalec očitno
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.249
6.461
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Mi lahko kdo razloži, kakšne pravno zavarovane interese imajo ker so postavili hiše tuji zemlji?

http://www.dolenjskilist.si/20...Romov_z_Gmajne/
Zemljišče in stavbe imajo v posesti. In to je v Sloveniji sveto. Mi je žal da nisem postavil brunarice /hiše na zemljišču v lasti sklada kmetijskih zemljišč. Ko bi me kdo vprašal, bi rekel da nisem jaz postavil, da samo živim notri skladno s pogodbo o najemu (katero bi(10let) poprej sklenil z neko pokojno osebo (brez premoženja in dedičev) ....