Okolju prijazni avtomobili

Steve

Guru
13. avg 2007
9.909
1.798
113
In polnilne postaje na vsakem koraku, tako kot pumpe, z delujočimi kabli in brez 5 aplikacij da sploh dela, filanje v 5 min od 0 do 100%.

Kar se švedske tiče, ki jo eko sekta vedno kaže kot vzorčni model...sekta tu vztrajno ignorira eno malenkost: visok delež evjev je čisto umeten. To je china style komunistični model. Saj noben nobenega ne sili da to kupi, samo na ice so nabili take davke, da ti na kraj pameti ne pade da ga kupiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in MrDaco
27. jan 2022
5.634
2.211
113
Norveška meni ni ravno nekaj po čem bi se zgledoval. Država brez kafičev, gostilen, in velikim procentom samomorov. Sicer čista in urejena, ampak da so judje tam srečni, no vsaj v mojih očeh niso, če se že sami pretvarjajo.
ja, pa take depresije, da še v učbenikih niso napisane...

Enako za severne dežele, ko pade zima, apatija serijsko.
Vidva to iz izkušenj?

Sem bil pozimi gori pa so bila drevesa prazna - noben ni visel.

Domačini so prilagojeni - itak ni tema, problem imamo sončki s sončne strani Alp.
 
27. jan 2022
5.634
2.211
113
In polnilne postaje na vsakem koraku, tako kot pumpe, z delujočimi kabli in brez 5 aplikacij da sploh dela, filanje v 5 min od 0 do 100%.

Kar se švedske tiče, ki jo eko sekta vedno kaže kot vzorčni model...sekta tu vztrajno ignorira eno malenkost: visok delež evjev je čisto umeten. To je china style komunistični model. Saj noben nobenega ne sili da to kupi, samo na ice so nabili take davke, da ti na kraj pameti ne pade da ga kupiš.
Verjetno si Švedsko zamenjal z Norveško?

Najprej so bili davki na ICE, potem so jih znižali/ukinili za nakup EV (+ kup drugih ugodnosti), sedaj gre počasi tudi to na nek normalen davčni sistem.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.167
9.306
113
EU
Kaki hejter? Od kot ti to? Sem samo realist. In da me noben ne sili? Točno to je moj problem pri vsem tem...posiljevanje na vsakem koraku.

Če kar tu začnemo...armija ev drkađij, ki so komplet obsedeni
Potem politika...Ursula mi je rekla, da od 2035 naprej več ne morem normalnega avta kupit in bom s tem rešil arktične pingvine. Še vedno me po tvojem noben ne sili v nič?

Potem cela kolekcija medijev. Vsi prodajajo to zgodbo kot zagotovo dejstvo. Še nickname so mu dali: zeleni prehod.
Evji so po njihovem superiorni in čez 10 let več noben niti pomislil ne bo na kaj drugega. Realnost pa je taka, da 9 od 10 naključnih ljudi to niti pod točko razno nebi kupilo. Kar potrjujejo tudi prodajne številke.

Če gremo naprej...te blesarije mene osebno stanejo. Prvo gre moj denar za subvencije in kot drugo, vsi plačujemo dražje ICEje, zaradi faliranih naložb v EVje, ki so požrli ogromno denarja in ta denar je treba zdaj nazaj dobiti. Pač z dražjimi ICEji

In točno to posiljevanje mi gre blazno na organ in s tem imam problem. Za same evje mi je vseeno, naj kupi tisti ki mu paše.
Tukaj je res darjan nad gnjavator, pri električnih avtih. Takšen je bil pri koroni nad cepilec. Utrujal in težil necepljenim (tudi meni) do onemoglosti. Necepljeni so bili glavna nevarnost za cepljene. Ko je dobil klic za četrto dozo (buster), je povedal, "ne grem se tega več".
Čakamo na EV buster dozo.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.690
1.485
113
Iskajoč brata
Recimo da sprejmem slabosti manjšega dosega in polnjenja na terenu...
Torej če bi imel realen doseg 400km, 300 v težkih pogojih... Pa da se mi napolni čez noč doma....

Mam še vedno problem s ceno.... Rabljenih zaenkrat ne upam kupovati.... Lahko da je OK, lahko da ni.... Izkušnja Leafa, ki ga ima svak... je dobil ponudbo menjavo za baterijo 24k€... to je dobil iz Novega mesta ponudbo... ne mi sedaj limat kaj piše na spletu.... Na vprašanje: Ali se ne splača kupit nov avtomobil? Je dobil odgovor: S tako ceno, to "forsiramo"....

Druga stvar je pa, da rabim avtomobil z velikim prtljažnikom.... velikost ala S-max, Touran...

Nisem ehater, samo je vse predrago....

Torej od kje taka cena? Zgoraj pišete, da so baterijski sklopi čisto ugodni že.... mehanski sklop je čisto preprost in se ne kvari...
Kje potem cena 30% nad ICE?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.399
6.795
113
kajn leafa se ne kupuje, edino če poznaš preteklost, 100%. Ker če je avto bil veliko teran in DC polnjen, potem je baterija v slabem stanju, drugače pa je ok.

Zakaj pa ne pogledaš modela S? primarnih 700l prtljažnika, z "luknjo" preko 900, če šteješ prednji frunk pa še 140l poleg...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.363
5.509
113
Iz leafa pridmo do modela S. Bravo.... Kaj če nebi kar shuttla kupil, ga lahko ima za na Luno.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.909
1.798
113

Aja? Če lahko, potem bi se to moralo poznati na odličnih prodajnih številkah? Ki so katastrofalne skoraj vsepovsod...
Recimo avstrija, -6% proti lani. Delež imajo okrog 16%, od tega 70% "prisilnih" nakupov na firmo. Ali z drugimi besedami....privat kupci praktično ne obstajajo. In to v eni od najbolj bogatih eu držav.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.363
5.509
113
Saj ni take razlike v ceni, ali?
1725362104707.png

1725362137355.png


Ne vem ... tebi verjetno ni tazlike....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.399
6.795
113
Samo letnik je merilo za primerjavo?

Že nov leaf ni primerljil z 10 let starim MS...kamoli potem rabljen.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.716
810
113
Recimo da sprejmem slabosti manjšega dosega in polnjenja na terenu...
Torej če bi imel realen doseg 400km, 300 v težkih pogojih... Pa da se mi napolni čez noč doma....

Mam še vedno problem s ceno.... Rabljenih zaenkrat ne upam kupovati.... Lahko da je OK, lahko da ni.... Izkušnja Leafa, ki ga ima svak... je dobil ponudbo menjavo za baterijo 24k€... to je dobil iz Novega mesta ponudbo... ne mi sedaj limat kaj piše na spletu.... Na vprašanje: Ali se ne splača kupit nov avtomobil? Je dobil odgovor: S tako ceno, to "forsiramo"....

Druga stvar je pa, da rabim avtomobil z velikim prtljažnikom.... velikost ala S-max, Touran...

Nisem ehater, samo je vse predrago....

Torej od kje taka cena? Zgoraj pišete, da so baterijski sklopi čisto ugodni že.... mehanski sklop je čisto preprost in se ne kvari...
Kje potem cena 30% nad ICE?

Rabljeni niso vsi enaki, če te skrbi dolgoživost kupi Toyoto in plačuj 10 let za servise, pa boš imel garancijo na baterijo. BZ4X (2023) iz DE te pride 30k€, pa še 3k € subvencije dobiš pri nas.

Preveč?

Ga pa kupi naslednje leto za 20k € :p