Okolju prijazni avtomobili

Steve

Guru
13. avg 2007
9.839
1.750
113
UK gre v zeleno z levico

Labour has reiterated its commitment to maintain the UK’s 2050 net-zero target and bring forward an interim ambition to fully decarbonise the electricity grid from 2035 to 2030.

EU pa v smrdeco desnico…kam smo padli..

Ja kot da že do zdaj niso bili v isti zblojeni net zero gluten free smeri. Ta pajac zdaj, Jonhson in Sunak so sodelavci pri wefu...isto sranje, drugo pakovanje
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.078
6.728
113
Nyobolt says it has developed a 35kWh lithium-ion battery that charges from 10% to 80% in just over four and a half minutes. Additionally, it says, the battery does not show the degradation of lithium-ion batteries.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.839
1.750
113
Dokler ne bo musk nekaj naredil torej…ker vsi ostali jamrajo kako se ne splaca

Aja ker Musk pa je ev rdeči križ? Tudi on dela samo to kaj se izplača in nosi dobiček.

Li ion tehnologija je fail, to je zdaj že počasi tudi vernikom jasno. Vse ostalo pa je predrago za serijsko proizvodnjo. 120 let nazaj smo ugotovili da so evji fail, zdaj pa to odkrivamo na novo.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.947
666
113
EU
Na to smo ti že odgovorili, ni bogastvo merilo o tem, ali je nek produkt dober ali ne.

Ne verjameš? Vprašaj Herto

Ali pa una dva Prime bleferja
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.594
10.208
113
kod Džej-Zija
Ja to primerjas z nekaj 100miljard tezkim podjetje tesla…
Model, kako ti nimaš pojma o ekonomiji. Vsa teslina kapitalizacija temelji na hajpu vernikov, kot si ti. Ker bedaki verjamete vsakemu Muskovemu tvitu. Je napisal tvit o bitkojnu in pokasiral milijardo in pol dolarjev, ker je idiotski folk reagiral. Tako da tesla je krasna nahajpana hišica iz kart, ki samo čaka, da se sesuje sama vase. Ena taka lepa priložnost je robotaxi fail, ko bo Musk spet nabijal in lagal, zakaj mu ni uspelo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.839
1.750
113
Hajp sicer že popušča, ker verniki obupavajo. Za polovico je že dol od vrha. Ampak je pa ta delnica pravi shit coin. Skače gor dol brez pravega razloga. Zadnje dni +25% kar tako. Ampak dolgoročni trend je navzdol
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.594
10.208
113
kod Džej-Zija
Točno. Je proizvajalec avtomobilov. Kako je potemtakem mogoče, da s svojim obsegom proizvodnje, ki je proti resnim avtomobilskim firmam “duhovit”, presega njihovo tržno kapitalizacijo za gromozanske zneske? Tesla je lani prodala 1,8 mio avtov, Toyota jih je 11,2. In vendar je Toyotina tržna kapitalizacija 278 mrd $, Teslina pa 802 mrd $. Moraš napisat kaj več?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.710
9.369
113
Si zgoraj prav napisal. Hajpanje in nategovanje s strani Muska.
Običajno rukne ven neko idejo, ko se približuje obračun njegovega bonusa. Tudi, če je čista laž, važno, da preživi obdobje do obračuna bonusa, da pokasira milijarde, potem ni več važno. Od tovornjaka, ki bi moral voziti že x let po cesti (v pravih proizvodnih številkah, ne testno) do tega, da bi se butasti kupci že nekaj let morali pobijati z novim Roadsterjem, pa Tesle služiti denar, ko bi lastnik spal, itd., itd.
Me pa prav zanima, če bo cena delnice dolgoročno preživela ta fiasko s Cybershitom. Ker počasi tudi največjim butlom/zaslepljencem postaja jasno, da Tesla ni tehnološko podjetje, ampak en navaden proizvajalec vozil, ki se jih pa ocenjuje po čisto drugih vatlih. In takšen fiasko kot se sedaj dogaja s Cybershitom, se običajno ne konča najbolje za vodilne. Po moji oceni bo tudi prodaja katastrofalna, ker bo Cybershit postal meme in če ga boš vozil, boš izpadel butel. Kar se že lepo kaže na cenah rabljenih, ki so strmoglavile.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK