Okolju prijazni avtomobili

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.772
5.719
113
Jaz nisem pisal o odpisu EVja, ker je za na odpad. Pisal sem o ekologu, ki na 4 leta menja vozilo z ultra duper eko čistim vozilom in prvega zmerja s smrdljivcem.

Bil je bolj odgovor moseeru. Rekel je, EV po 5 letih iztrošen vs 20 let star ICE odlicno ohranjen.

Malo morgen. Tega ni. Ne enega ne druegega.

Pa ne me narobe razumet. Po vsem tem casu je menda ze jasno, da zvozimo pri nas avto do konca in se vzdržuje po jusu. Ipak imamo tezave pri dobrem 12 let starem... Da rustajo vrata in je problem nova/boljsa dobit. Ne glede na strosek. Ok, nic se ni prec padlo in noben otrok ne bo v luknjo padel, ampak trapat o 20 let starem odlicno ohranjenem so pravljice. Ker hočeš nočeš, odlicna ohranjenost v tej dobi zahteva tudi dostopnost nadomestnih delov. Ali pa ni odlično ohranjen...

Po drugi strani 4-5 leta star avto menjat ali za na odpad je svet razlike. To vedo menda vsi, ki rabljeno kupujejo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Nisi Najbolji pri razumevanju napisanega. sad ti hoče dati primerjavo med izpusti ta trenutek 20 let starega odlično ohranjenega avta v naslednjih 5 letih z izpusti, potrebnimi za proizvodnjo in uporabo novega ev, ki bo čez pet let iztrošen. Si upaš trditi, da je v tem kontekstu ev res bolj ekološka odločitev?
Kdo bo cez 5 let iztrosen? Ta kontekst je bolj ugibanje. Pocakajmo teh 5 let, da se izkaze ali je kaj na tem.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.651
9.304
113
Pisi se o smrduhih, ki na 4, 5 let menajo smrdljivce. Takih je neprimerno vec kot 'tvojih' ekologov.
Seveda, tudi o njih lahko pišemo.
Samo med tabo in njimi sta dve razliki. Oni ne mislijo, da s tem rešujejo svet in tebe z EVjem ne imenujejo smrdljivc.
Bil je bolj odgovor moseeru. Rekel je, EV po 5 letih iztrošen vs 20 let star ICE odlicno ohranjen.

Malo morgen. Tega ni. Ne enega ne druegega.

Pa ne me narobe razumet. Po vsem tem casu je menda ze jasno, da zvozimo pri nas avto do konca in se vzdržuje po jusu. Ipak imamo tezave pri dobrem 12 let starem... Da rustajo vrata in je problem nova/boljsa dobit. Ne glede na strosek. Ok, nic se ni prec padlo in noben otrok ne bo v luknjo padel, ampak trapat o 20 let starem odlicno ohranjenem so pravljice. Ker hočeš nočeš, odlicna ohranjenost v tej dobi zahteva tudi dostopnost nadomestnih delov. Ali pa ni odlično ohranjen...

Po drugi strani 4-5 leta star avto menjat ali za na odpad je svet razlike. To vedo menda vsi, ki rabljeno kupujejo...
Imam doma tudi 20+ let staro vozilo, ki ni za na odpad. V osnovi je pač treba kupit avto, ne pa polizdelek, potem je lažje z vzdrževanjem. :evil:
Kakorkoli, pa da boš tudi ti zadovoljna, daj v kalkulacijo umazanosti 10 let odlično ohranjen ICE in super super nov EV ekologa, ki z njim glasno in vunbacaško na 4 leta lastnoročno rešuje svet.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.005
6.699
113
Spet en cvetka antiEV tabora…da s prehodom na EV gremo nazaj v kameno dobo.

pa kje to spi? Kvecjemo z vztrajanjem na ICE ostajamo v kameni dobi
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.772
5.719
113
Kakorkoli, pa da boš tudi ti zadovoljna, daj v kalkulacijo umazanosti 10 let odlično ohranjen ICE in super super nov EV ekologa, ki z njim glasno in vunbacaško na 4 leta lastnoročno rešuje svet.

Jaz? Tole se mene ne tiče... Kaj je bolj eko, ni sploh v mojem uvidu. Ne namenim niti minute časa temu pri izbiri avta, tudi če bi, ne bi nikamor prišla, ker dostopa do ustreznih podatkov nimam. To, kar se pa vi greste, je pa zabava, komur je do take zabave, ker vrednosti v tem nu nobene.

Tudi 20 let star ni enako kot 20 let star kot neko splosno pravilo in ni za na odpad ni enako kot odlično ohranjen.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.651
9.304
113
Ti s tvojim kubanskim razmišljanjem imaš tudi volilno pravico.
Pa razmišljanje da je EURO2 boljše kot EURO6 je tudi svojega denarja vredno.
Če bi znal brati, bi videl, da nisem nikjer in nikdar napisal, da je EURO2 boljše od EURO6. Ampak ja, za to je treba kakšno celico možganov vključit.