Okolju prijazni avtomobili

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.938
9.125
113
Sla brat 3 strani nazaj, pa ni namiga... Od kje magicna cifra 2 mio EVjev?
74740 TJ je prava cifra za leto 2021, število avtov nima veze. To je polovica trenutne proizvodnje energije v Sloveniji, ki že zdaj ne zadošča za vse potrebe. Kje je še distribucija tega. Famozna agenda 2035 se podira kot hišica iz kart. Sam še najjači verniki verjamejo v to.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.938
9.125
113
74740 TJ je prava cifra za leto 2021, število avtov nima veze. To je polovica trenutne proizvodnje energije v Sloveniji, ki že zdaj ne zadošča za vse potrebe. Kje je še distribucija tega. Famozna agenda 2035 se podira kot hišica iz kart. Sam še najjači verniki verjamejo v to.
Pa da bo v bolj razumljivih vodah... 20.761.111.111 kWh
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.696
799
113
74740 TJ je prava cifra za leto 2021, število avtov nima veze. To je polovica trenutne proizvodnje energije v Sloveniji, ki že zdaj ne zadošča za vse potrebe. Kje je še distribucija tega. Famozna agenda 2035 se podira kot hišica iz kart. Sam še najjači verniki verjamejo v to.

74740 TJ = 20,76 TWh

Kaj naj bi bila ta cifra? Poraba energentov za promet, ali vsa poraba fosilnih goriv ali kaj tretjega?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.938
9.125
113
To je cifra ne naj bi bila. Sicer pa znate googlat pa še to zgooglajte. In najbrš se ne pogovarjamo o gorivu za odhode na luno. Pol pa lepo na dan ideje in konkretno od kje si predstavljate vzet za to napajat in to prenest do polnilnic, pa ne enkrat do 2135 ampak recimo do 2045, ko naj bi se zadnje gare na nafto začele upokojevat.
Do zdaj je blo eno samo bluzenje v stilu darjana.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.738
5.699
113
74740 TJ je prava cifra za leto 2021, število avtov nima veze. To je polovica trenutne proizvodnje energije v Sloveniji, ki že zdaj ne zadošča za vse potrebe. Kje je še distribucija tega. Famozna agenda 2035 se podira kot hišica iz kart. Sam še najjači verniki verjamejo v to.

spet, kalbo... kar nekaj... kako je to odgovor na moje vprašanje?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.088
1.492
113
40
spet, kalbo... kar nekaj... kako je to odgovor na moje vprašanje?
Tu smo stalno na dveh bregovih...

Eni so čist napeti s tem 2035 in karte se podiraji, pa balončki puščajo...

Pri nas je dober mio osebnih vozil, ce gor zaokrožimo se dnevno v povprečju dela 50 km dnevno... Iz tega sledi, da rabiš eno srednje veliko nuklearko, da to poganja.

Omrežje tega v današnjem stanju ne prenese, to vemo, ali bomo delali nuklearko ali kaj drugega, ne vemo...

Meni je sam to zanimivo, da rabis tako "malo" da poganjas ves slo osebni promet... Pa ni važno ali leta 2050 ali pač kaj..
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.738
5.699
113
in ves osebni promet je trenutno 1,1mio. Ne pa 2. Razen če je Stivi že tok naprej, da je vse dal na avtopilota in bodo tudi dojenčki in nepokretni dementneži lahko šofirali.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.938
9.125
113
spet, kalbo... kar nekaj... kako je to odgovor na moje vprašanje?
Kako kar nekaj, sej rada kilovatne ure preračunavaš, pa jih preračunaj. Precej enostavno. Gre za energijo, ki smo jo v 2021 porabili za promet in večinoma pridobili iz nafte. Če se hočemo vozit na štrom bo to treba nekje pridobit in prenest. Nima veze število avtov. Če nečesa ne razumeš še ne pomen, da je kar nekaj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.938
9.125
113
Tu smo stalno na dveh bregovih...

Eni so čist napeti s tem 2035 in karte se podiraji, pa balončki puščajo...

Pri nas je dober mio osebnih vozil, ce gor zaokrožimo se dnevno v povprečju dela 50 km dnevno... Iz tega sledi, da rabiš eno srednje veliko nuklearko, da to poganja.

Omrežje tega v današnjem stanju ne prenese, to vemo, ali bomo delali nuklearko ali kaj drugega, ne vemo...

Meni je sam to zanimivo, da rabis tako "malo" da poganjas ves slo osebni promet... Pa ni važno ali leta 2050 ali pač kaj..
Sej če boš dobro pogledal, nas večina reagira na politične blesarije in neke nerealne mejnike, ki jih je postavila politika brez vsake osnove. Ta ista politika, ki severno od nas zapira nuklearke. Dolgoročno vsi vemo, oziroma večina nas, da bo treba v prihodnosti na nekaj drugega kot so fosilna goriva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.738
5.699
113
Kako kar nekaj, sej rada kilovatne ure preračunavaš, pa jih preračunaj. Precej enostavno. Gre za energijo, ki smo jo v 2021 porabili za promet in večinoma pridobili iz nafte. Če se hočemo vozit na štrom bo to treba nekje pridobit in prenest. Nima veze število avtov. Če nečesa ne razumeš še ne pomen, da je kar nekaj.

Drgac... Če jaz vprasam, od kod njemu število avtov, je stevilo avtov edino vazno v odgovoru na to vprašanje... Torej na vprašanje od kje stevilo avtov, ne more biti pravi in smiseln odgovor, da stevilo avtov ni pomembno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.738
5.699
113
Ce jaz rabim strom za avto, gre direkt iz strehe v avto... Ne rabim nukleark, Teša in trafov...

P.s.
Se ti zdi glup odgovor, ki sploh ne naslavlja izpostavljenega problema oziroma vprasanja? Malo za obcutek, kako ti odgovarjas na vprašanja in mislis da izpades pameten.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
977
1.005
93
Kalbota jebe to, da EV, za isto kilometražo, ne rabi isto Joulov energije, kot fosilc. Ampak vsaj 4x manj. Ker fosilc jih večino pretvori v nekoristni dim že v ropotulji.
Isto je, ko ogrevanje iz pretvarjanja dinozavrov v dim prestaviš na toplotne črpalke. Tudi rabiš samo tretjino Joulov energije.

Torej te energetske matematike v TJ (Tera Joulih) se s prehodi na elektrifikacijo dramatično spreminjajo.

tsla_ev_efficiency.png



tsla_hp_efficiency.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.738
5.699
113
Kalbota jebe njegov film v glavi in misli da ga tisti moment vsi gledamo in se vsi z njim ubadamo. Jaz pa samo vprasam v katerem jeziku, je npr. On pa, da jezik ni vazen, ampak je slab scenarij. Ampak jaz nisem tega vprašala...
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay