Okolju prijazni avtomobili

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
189
17
18
Bojim se, d pri toliko stvareh, ki so dodane EV se počasi zgublja pomen ekološke rabe. Električni avti bi naj bili tudi manjši, z manjšim zračnim uporom in podobno. Seveda vedno jih bo nekaj želelo luksuz v avtu in na kolesu. Se mi zdi, da bi naj bilo osnovno vodilo bolj ECO!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Bojim se, d pri toliko stvareh, ki so dodane EV se počasi zgublja pomen ekološke rabe. Električni avti bi naj bili tudi manjši, z manjšim zračnim uporom in podobno. Seveda vedno jih bo nekaj želelo luksuz v avtu in na kolesu. Se mi zdi, da bi naj bilo osnovno vodilo bolj ECO!
Točno tako.
Ko ti +3-tonsko "kravo" z vsem (ne)potrebnim luksuzom tržijo kot eko vozilo, potem je - OK vsaj nekaterim - jasno, da smo nekje narobe zavili.
Kar se ekologije, izpustov CO2 itd tiče, je najbolj ekološko podaljševati rabo obstoječih vozil...
Ampak za industrijo bi bil pa to seveda problem.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
tako je, kapitalizem kgre v smeri, da moraš vsako leto naredi 10% več prodat več, zaslužit več do neskončnosti...to pač ne gre...

ce mene vprašaš (sicer nisem rojen kot tak tip) bi bilo najbolj eko, da bi šli back to roots, recimo na konje, kolesa in podobno, mehanski stil, ampak potem se pač vsipa sistem kreditov, bank...potem bi meli srednji vek in vojno na vsakem vogalu. (hint: brezdelneži in kolesarjenje)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Točno tako.
Ko ti +3-tonsko "kravo" z vsem (ne)potrebnim luksuzom tržijo kot eko vozilo, potem je - OK vsaj nekaterim - jasno, da smo nekje narobe zavili.
Kar se ekologije, izpustov CO2 itd tiče, je najbolj ekološko podaljševati rabo obstoječih vozil...
Ampak za industrijo bi bil pa to seveda problem.

Ni čisto črno belo tole, odvisno kaj ta stari avto je in koliko se z njim voziš. CO2 ob izdelavi EV se nadoknadi nekje pri polovici življenske dobe, če ne že prej. Potem imaš pa še ostale škodljive emisije, sploh če je kakšen antičen primerek fosilca.

Kot posameznik s svojim dejanji storiš bolj malo, množica ljudi se obnaša enako. Potrebna je ena konkretna propaganda, ampak folku se ne bo prijela, ker to zadeva direktno njihovo udobje in želje iz otroštva. Večina ljudi se ne ozira na okolje ko gre za njihovo lastno rit, na to bi se morala ozirati država (davki), ampak potem vemo kako je, protesti pred parlament, saj ni samo pri nas poglejte Francijo, kaj se je dogajalo ko so malenkost dvignili cene goriv.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.821
613
113
EU
To bi moral potem imeti celotno revizijo delovanja in življenja najmanj v neki državi, rajši za celotne kontinente. Po drugi strani pa bi morali ravno s pomočjo tehnologije obdržati najmanj sedanji nivo življenjskega standarda, a rajši izboljšati.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Saj to poskušamo, s tehnologijo držati standard življenja in pri tem manj oneseneževati, ampak težko nam bo uspelo ker:
- populacija na planetu se veča - vedno več ljudi želi imeti luksuz
- tehnologija lahko zniža okoljevarstveni vidik, ne more ga pa v celoti izničiti
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
ne držati, morali bi ga nižati, vsaj v taki obliki ki jo danes poznamo. Nič več instant, zakaj ne bi en avto imel 10 let, zakaj samo 3 in podobne scene, če smo že pri avtih. . In če bi se res hotlo kaj spremenit na svetovni ravni, bi ravno "influencerji" in najbogatejši 0,1% se morali tako obnašat, pa se ne.
Poglej vegana hamiltona in podobno bleferje.... v vsej svoji "skromnosti" se fura in promovira avte za več mio $$$ , to je moral nekdo plačat, nekdo zaslužit, nekdo prodat, nekdo naredit tolk pa tolk odpadkov, da se ti milijoni obrnejo.

Še bizarnost od bizarnosti...že 10let + se javno trudijo načelno vsi, zmanjševati plastiko, embalažo in podobno, v trgovini pa tega vedno več, in v realnosti ne kaže bolje. Zdaj je že po USA vzoru večina zelenjave zapakirane in podobno. ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.361
9.103
113
tako je, ko bo v rangu med 20 in 30 potem pa denarnico odpremo. torej 3 do 4 leta, ravno bo plačnik lizinga vse popravil ;)