Odstop od nakupa - ali je možno?

netko

Guru
25. jul 2007
6.842
2.144
113
Torej stvar je taka, dobra 2 meseca nazaj sem naročil avto z dobavnim rokom 4 mesece, plačal tudi aro.
Zaradi nepredvidljivih okoliščin se mi je finančna in tudi življenska situacija drastično spremenila.
V pogodbi glede odstopa ne piše nič, razen da ima prodajalec v primeru neprevzema avtomobila, ko je ta že dobavljen, pravico ali odstopiti od pogodbe ali zahtevati prevzem in računati stojnino za vsak dan neprevzema.
Zanima me, če se od take pogodbe sploh lahko odstopi, predvsem primeri iz prakse.
prvo in najbolj pomembno si dal aro ali avans? piše pa ti na papirju ki si ga podpisal.
odgvor na to vpršaanje bo rešil tudi dilemo kako boleč bo odstop
 

Aljaž23

Zelenc'
7. avg 2024
4
1
3
prvo in najbolj pomembno si dal aro ali avans? piše pa ti na papirju ki si ga podpisal.
odgvor na to vpršaanje bo rešil tudi dilemo kako boleč bo odstop
Aro sem dal. Ali je možnost, da se pogodbe sploh ne da preklicat in vztrajajo pri prevzemu ne glede na vse?
Ja vem, moral bi poklicat, ampak odlašam.

Zakaj? Ker mi je nerodno. Težko je nekomu razlagat, da ti je šel s.p.
v maloro, da si zaradi 2 napačnih strank tik pred finančnim breznom.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
543
86
28
Aro sem dal. Ali je možnost, da se pogodbe sploh ne da preklicat in vztrajajo pri prevzemu ne glede na vse?
Ja vem, moral bi poklicat, ampak odlašam.

Zakaj? Ker mi je nerodno. Težko je nekomu razlagat, da ti je šel s.p.
v maloro, da si zaradi 2 napačnih strank tik pred finančnim breznom.
Nisi prvi k se mu je to zgodilo. Mimogrede se ti zgodi. Pojdi, razloži in upaj da se bo kaj dalo zmeniti. Lepa beseda lepo mesto najde.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek in Ador

netko

Guru
25. jul 2007
6.842
2.144
113
Aro sem dal. Ali je možnost, da se pogodbe sploh ne da preklicat in vztrajajo pri prevzemu ne glede na vse?
Ja vem, moral bi poklicat, ampak odlašam.

Zakaj? Ker mi je nerodno. Težko je nekomu razlagat, da ti je šel s.p.
v maloro, da si zaradi 2 napačnih strank tik pred finančnim breznom.
Aro bos pogoltnil to je enkrat ena, vse ostalo pa so ze povedali, prej ko gres tja vecja je moznost ta kaj dobrega za tebe
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.087
618
113
ce bi (ze koncno) napisal ker avto si zaaral, bi se znal zgodit, da ga ker namesto tebe vzame.

vem, da je sodelavc na tak nacin prisel do novega avta.
 

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.042
105
63
Precej odvisno od tega kak avto si naročil. Japonec ali Korejec kjer nisi mogel nič izbirati ali VW - Skoda po konfiguratorju in po zeljah. Ali so avto že dali na tekoči trak, ali ga še niso začeli delati.

Če AH nima problema prodati tega avta, ti ne bodo komplicirali in ti lahko pridejo nasproti tudi z aro.
 

GStar

Pripravnik
23. nov 2020
49
29
18
Precej odvisno od tega kak avto si naročil. Japonec ali Korejec kjer nisi mogel nič izbirati ali VW - Skoda po konfiguratorju in po zeljah. Ali so avto že dali na tekoči trak, ali ga še niso začeli delati.

Če AH nima problema prodati tega avta, ti ne bodo komplicirali in ti lahko pridejo nasproti tudi z aro.
V mojem primeru je bil vw,pa ni verjetno možnosti za vračilo are.Sicer pa v slo ne rabijo gledati na svoj ugled,saj ljudj tako ne gledajo na poslovne odločitve ampak bolj privoščijo izgube sotrpinov.Levo desni kretenizem.