Odstop od nakupa - ali je možno?

netko

Guru
25. jul 2007
6.838
2.141
113
Torej stvar je taka, dobra 2 meseca nazaj sem naročil avto z dobavnim rokom 4 mesece, plačal tudi aro.
Zaradi nepredvidljivih okoliščin se mi je finančna in tudi življenska situacija drastično spremenila.
V pogodbi glede odstopa ne piše nič, razen da ima prodajalec v primeru neprevzema avtomobila, ko je ta že dobavljen, pravico ali odstopiti od pogodbe ali zahtevati prevzem in računati stojnino za vsak dan neprevzema.
Zanima me, če se od take pogodbe sploh lahko odstopi, predvsem primeri iz prakse.
prvo in najbolj pomembno si dal aro ali avans? piše pa ti na papirju ki si ga podpisal.
odgvor na to vpršaanje bo rešil tudi dilemo kako boleč bo odstop
 

Aljaž23

Zelenc'
7. avg 2024
4
1
3
prvo in najbolj pomembno si dal aro ali avans? piše pa ti na papirju ki si ga podpisal.
odgvor na to vpršaanje bo rešil tudi dilemo kako boleč bo odstop
Aro sem dal. Ali je možnost, da se pogodbe sploh ne da preklicat in vztrajajo pri prevzemu ne glede na vse?
Ja vem, moral bi poklicat, ampak odlašam.

Zakaj? Ker mi je nerodno. Težko je nekomu razlagat, da ti je šel s.p.
v maloro, da si zaradi 2 napačnih strank tik pred finančnim breznom.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
543
84
28
Aro sem dal. Ali je možnost, da se pogodbe sploh ne da preklicat in vztrajajo pri prevzemu ne glede na vse?
Ja vem, moral bi poklicat, ampak odlašam.

Zakaj? Ker mi je nerodno. Težko je nekomu razlagat, da ti je šel s.p.
v maloro, da si zaradi 2 napačnih strank tik pred finančnim breznom.
Nisi prvi k se mu je to zgodilo. Mimogrede se ti zgodi. Pojdi, razloži in upaj da se bo kaj dalo zmeniti. Lepa beseda lepo mesto najde.