Odlične gume:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Vsem, ki ste v dvomih pred nakupom gum za moped ... s svojimi gumami sem ravno ta vikend prepeljal 17.000-i kilometer.

V dežju sem jih nažalost veliko tisoč kilometrov prevozil - odlične, na suhem dopuščajo zelo agresivno vožnjo in obenem dajejo dober občutek. Kupil sem jih na priporočilo uporabnikov foruma tukaj in na Motosvetu. Veliko voziva v dvoje ali blizu največje dovoljene skupne teže mopeda.

Sedaj so na indikatorjih in bodo počasi šle v penzijo.

Zelo, zelo jih sedaj priporočam tudi jaz za takšno klaso mopedov (naked ali športni srednji razred), zvozil namreč še nisem tako dobrih gum.

Model gume: Dunlop Sportmax Roadsmart, letnik 2008

Ko bo prišel čas menjave še poiščem tole temo in podam dokazno gradivo.
nahrung002.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Tudi jaz sem letos svoj motorčič obul v Roadsmartke in sem zaenkrat zelo zadovoljen. Do sedaj sem vozil na SS gumah, ki pa jih je zelo hitro pobralo, še posebej po sredini. Roadsmart v nagibih držijo enako dobro kot SS gume, opazil sem samo to, da pri ostrem pospeševanju pri poravnanem motorju nekoliko raje zdrsnejo (pri SS gumah se je prednje kolo prej odlepilo od tal), pa nekoliko prej prideš do roba gume, ker je nekoliko drugačne oblike (bolj odprta). Drugače pa tudi jaz poročam o kolometrini, ki jo bom prevozil s to gumo.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
opazil sem samo to, da pri ostrem pospeševanju pri poravnanem motorju nekoliko raje zdrsnejo

To bo to. Trši sredinski pas gume, da sploh zdržijo kilometrino. Najboljše pri tej gumi je ravno to, da jo nekoliko bolj enakomerno pobira po sredini in po robovih. Sploh pri vožnji v dvoje, sredina gume trpi in se hitreje obrabi.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Ja, saj vem da je finta ravno v tem. Vseeno pa me je rahlo presenetilo, ko sem na mojem koncu pri prehodu med dvema plastema asfalta (kjer je zdrsnilo tudi s SS gumo) na ravnem prav "lepo" driftnil. Še sreča, da nisem panično zaprl gasa, saj bi bil v tem primeru na lepi poti do highsiderja. Bi se mi kar malo fržmagalo, če bi se sesul na ravnem delu ceste.
Tudi tebi trga gumo na prednjem delu kanalov?
Grem slikat, da boš vedel o čem govorim.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Vem o čem govoriš. To se ti dogaja, če preveč vrtiš zadnjo gumo
grin1.gif
Se pa dogaja pri meni samo v zaključnih stadijih gume, prej se ni nikoli. V zaključnih stadijih gume imam edino nekaj "valov" (pred zarezo profila je guma bolj pobrana, kot za zarezo), vendar so zelo majhni in se jih pri ogreti gumi ne zazna.

Profil je v fazi izginjanja
grin1.gif
, vendar sem se zadnjič peljal po dežju, res da zelo previdno in guma - drži.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Evo, govoril sem o tem. Sicer so mesta pobiranja roba kanala malo kmečko označeno s puščicami, ampak mislim, da se boš znašel. Gume imajo cca. 500 prevoženih kilometrov, res pa je tudi, da se ponavadi ne grem nekega turizma, ampak se grem peljat na ovinke. Recimo, da so dale skozi okoli 300 km ovinkov. Sem pa opazil, da ne enak način (vendar precej manj) pobira tudi prednjo gumo.
1245583-PIC_0319-1.JPG
 

Priponke

  • 1245583-PIC_0319-1.JPG
    1245583-PIC_0319-1.JPG
    42,9 KB · Ogledi: 283
I

Izbrisan uporabnik #488

Še moje opažanje:
Trenutno imam z Roadsmartkami (drugi komplet) prevoženih okoli 12400km in še nimajo "pussy" štrajfa. So dokaje enakomerno obrabljene.

Prvi komplet pa je zdržal 12200 km in ga je bilo potrebno menjati (malo bi še šlo). Guma je bila že precej trapezasta.


prvi komplet

Razlog da jo je tako "hitro" pobralo je več kot polovica km v dvoje, avtostrada in asfalt.

Sedaj ko pa ni avtostrade in manj ali nič vožnje v dvoje pa bo očitno guma še kar držalo, po moji oceni še kakšnih 5000km.
K temu pripomore tudi lahek motor in normalna vožnja
smile-1.gif


3. komplet bom tudi vzel takšne gume.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Na PanEuropean ST1300 imel Dunlop Roadsmart. Zdržale 8800km pobrane obstrani do platna. Sicer odlična guma na ovinkih mehka kot čigumi... sam qrc če sem lanjsko leto 3 komplete znucal. Nazaj dal Bridgestone ki so mal bol trde sam ko se ogrejejo so tut 5+. Zdaj na BMWju imam Continentalke trailatack prevoženih 12000 pri meni dobil jih rabljene na motorju in še niti ne pomišljam na menjavo. Skratka Dunlop odlična guma sam žal prekratek rok uporabe. Vsaj za PanEuropean;-)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jap, PanEuropean ima skoraj 300kg
smile-1.gif
Ni čudno da jo je tako pobiralo.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Še moje opažanje:
Trenutno imam z Roadsmartkami (drugi komplet) prevoženih okoli 12400km in še nimajo "pussy" štrajfa. So dokaje enakomerno obrabljene.

Prvi komplet pa je zdržal 12200 km in ga je bilo potrebno menjati (malo bi še šlo). Guma je bila že precej trapezasta.


prvi komplet

Razlog da jo je tako "hitro" pobralo je več kot polovica km v dvoje, avtostrada in asfalt.

Sedaj ko pa ni avtostrade in manj ali nič vožnje v dvoje pa bo očitno guma še kar držalo, po moji oceni še kakšnih 5000km.
K temu pripomore tudi lahek motor in normalna vožnja
smile-1.gif


3. komplet bom tudi vzel takšne gume.

A pussy štrajf je tisto, ko je guma pobrana samo po sredini?
rolleyes-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
A pussy štrajf je tisto, ko je guma pobrana samo po sredini?
rolleyes-1.gif
Zgleda. Jaz sem pa vedno mislil, da je to tisti del na skrajnem robu gume, po katerem se nisi nikoli peljal.
sprasujem se.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Še nisi videl pussyja ?
smile-1.gif
obrita na črtico.

Ja pussy štrajf je če je pobrana po sredini, ker pol si kao pussy in ne polagaš do roba. Pri mojem je to na zadnji gumi nemogoče, ker prej prva zdrsne. No, to so pač te zgodbice po gostilnah. Nič bat za pussy štrajf.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Pri mojem je to na zadnji gumi nemogoče, ker prej prva zdrsne. No, to so pač te zgodbice po gostilnah.
Čakaj malo, če te prav razumem gre prednja guma prej čez rob kot zadnja? To je pa čudna geometrija motocikla. Pri meni takrat, ko gre zadnja guma do roba, na prednji ostane vsaj še pol centimetra fore do roba. To sem opazil pri vseh mojih dosedanjih motociklih, tudi pri FZR-ki letnika 1994, ki je imela zadaj gumo 160.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tak to je
smile-1.gif


forever pussy

Citat:
Vožnja je prijetna, nad 7000 v/min pa športna. Zelo športna. Tako športna, da mu športni bratranec na cestah, po katerih smo ga priganjali, ne bi mogel slediti. Predvsem zaradi boljše pozicije, ki je na tem motociklu veliko bolj pregledna kot na bolj športnih oblikah. Ob pretikanju v zgornjih mejah vrtljajev sprednje kolo nehote privzdigne in tako nazorno pokaže, kakšna dvoživka je lahko ta motocikel. Zanimiva je tudi ciklistika ter obraba pnevmatik po robu. Tako ob pretiranih nagibih sprednje kolo pride do samega roba, med tem ko ima zadnje kolo še nekaj malega prostora za nagib, kar je v nasprotju z večino drugih motociklov.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Uh, to pa je neugodno. Raje vidim, da zdrsne zadnje kolo, saj imaš precej možnosti, da se rešiš, pri prednji pa si zelo blizu padcu. Kawasaki ER6 z oklepom, kajne?
Za Hondo VTR 1000 SP sem slišal, da si na prednji gumi zelo hitro na robu, ampak tisto je čistokrvna superbike replika, homologirana za na cesto.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

N je, brez oklepa.
Neugodno mora biti če pretiravaš, jaz še kaj takega nisem doživel, še do tačke nisem prišel, kar pomeni, da bi moral ekstremno nagibati, tega pa ni bilo in ne bo
smile-1.gif
tako da ti glede tega ne bi znal povedati.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Jap, PanEuropean ima skoraj 300kg
smile-1.gif
Ni čudno da jo je tako pobiralo.

340 kg
smirk-1.gif
Sam Bridgestone so pa zdržale 14000. Skoraj 2X več.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
903
53
28
Pred 14 dnevi sem nabavil enake pnevmatike. Sicer je res, da sem z njimi prevozil slabih 1000km, ampak prvi vtis je, da so bila priporočila prijateljev pravilna. Zaenkrat odlično.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Tudi jaz moram pohvalit RoadSmartke, prej sem imel Roadtec Z6 in se ji je po 8.000km na sredini in skrajnih robovih že kar poznala obraba, žal pa sem prej prodal motor in nisem videl njenega konca.. No, zdaj na RoadSmart imam nekaj čez 6.000km in je guma še daleč od polovice profila. Drži pa tudi presenetljivo, ovinki brez problema do tačk in tudi grobo pospeševanje pri izstopu prenese nadpovprečno
smile-1.gif
Definitivno bo naslednja kombinacija ista.

Aja, sprednjo imam qualifier, tako da naenkrat menjam obe gumi, ker prej sem sprednjo na 1.5x zadnje
smile-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Še nisi videl pussyja ?
smile-1.gif
obrita na črtico.

Ja pussy štrajf je če je pobrana po sredini, ker pol si kao pussy in ne polagaš do roba. Pri mojem je to na zadnji gumi nemogoče, ker prej prva zdrsne. No, to so pač te zgodbice po gostilnah. Nič bat za pussy štrajf.

Torej sem jaz pussy in me boli kita...
cool-1.gif