Odjava skuterja

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Kaj morem skuter 49ccm odjaviti iz prometa če ga trenutno ne bom registriral?

Tehnični in zavarovanje je poteklo 19.4.11, ker pa je na skuterju neka okvara na elektriki, ga sedaj še ne bom registriral, mogoče naslednje leto, ali kaj prej. (ko bom imel čas da ga porihtam)

Torej lahko sedaj pustim kot je? (itak se ne vozim) Ali morem vrniti tablico in odjavit?

Lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, kot pri avtu. Tablico zanest na UE, sicer pa te bodo hitro "našli" z dopisom...
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Na AMZS.si sem našel ta članek o odjavi >>>

Lastnik registriranega vozila mora odjaviti vozilo pri registracijski organizaciji in hkrati z odjavo izročiti registrske tablice če:

je vozilo uničeno,
je vozilo odsvojeno v tujino ali če bo registrirano v tujini zaradi preselitve lastnika vozila,
je vozilo ukradeno,
je potekla veljavnost prometnega dovoljenja za začasno registrirano vozilo,
je veljavnost prometnega dovoljenja potekla pred več kot 30 dnevi (enim letom za kolesa z motorjem, motorna kolesa, trikolesa, lahka štirikolesa, štirikolesa, bivalna vozila, bivalne priklopnike, starodobna vozila),
je v času veljavnosti prometnega dovoljenja prenehala veljati zavarovalna pogodba, ker ta ni bila obnovljena oziroma ker ni bila poravnana letna obveznost v skladu z zavarovalnimi pogoji.


Opomba: Registrske tablice z izbranim delom označbe ostanejo lastniku v primeru vpisanem pod prvo in peto točko.

V primeru odjave vozila, ki gre v nadaljnjo prodajo, se serijske registrske tablice deponirajo za največ 15 dni, razen v primeru, ko gre za registrske tablice z izbranim delom označbe, katere obdrži dosedanji lastnik.

Stranka mora pri odjavi vozila podati izjavo o lokaciji vozila ali predložiti potrdilo o razgradnji vozila, ki ga prejme na pristojnem prevzemnem mestu izrabljenih vozil.


Torej če prav razumem je doba za skuter 1leto, to pomeni da 1 leto še lahko imam tablico in v tem času normalno registriram? (ko utegnem)
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Gox pravi:
Torej če prav razumem je doba za skuter 1leto, to pomeni da 1 leto še lahko imam tablico in v tem času normalno registriram? (ko utegnem)
Tudi meni je enako povedal referent na tehničnih pregledih.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Res je, sem šel pogledat, za mopede je izjema
smile-1.gif

Namesto 30 dni je 1 leto, zanimivo.

197. člen
http://www.dz-rs.si/index.php?id=101&unid=UPB|24BB7ED2CF93A172C1257720002C849D&showdoc=1

Vsekakor pa dobiš tudi opozorilo, tako da panika je odveč.

(6) Če v primerih iz 4., 5. ali 6. točke drugega odstavka tega člena lastnik ne odjavi vozila in ne izroči registrskih tablic, upravna enota, na območju katere ima lastnik motornega ali priklopnega vozila svoje stalno prebivališče ali sedež oziroma začasno prebivališče, če v Republiki Sloveniji nima stalnega prebivališča, pisno opozori lastnika vozila na izpolnitev njegove obveznosti iz drugega odstavka tega člena v 15 dneh po prejemu opozorila. Če lastnik vozila v tem roku ne izpolni obveznosti, upravna enota črta vozilo iz evidence registriranih vozil in o tem obvesti policijo, ki registrske tablice odvzame z neposredno fizično prisilitvijo na stroške lastnika vozila.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.979
71
48
44
www.citroenar.com
Hvala za odgovore, pol sem brez skrbi, v vsakem primeru me bo še občina prej obvestila
smile-1.gif


No sej upam da še pred poletjem porihtam skuter, pa spet registriram. Da se ne bo števec ustavil pri samo 54.500km
smile-1.gif