Obvezna čelada za otroka na skiroju

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
kalbo tu sploh ne gre za to, koliko gre skiro. Gre za način, kako otroku predstavit nevarnosti v prometu in ga zavarovati pred morebitnimi padci.... in tisto s pripenjanjem v avtu je kar prava primerjava. Kar se Janezek (otrok) nauči, to Janezek (otrok) zna.
Jaz bi svojemu otroku ziher nataknil čelado na glavo, če bi imel ta skuter. Sicer pa, mojemu sinu je čelada na glavi, ko gre na kolo, že sedaj sama po sebi umevna, ga ni treba nikol opozarjat. Pa gre včasih tudi samo 10 km/h.

Aja, pa zgoraj je avtor omenjal, da "se v šolo peljeta z 10 km/h" ... tale pešec mora bit pa fajn natreniran :evil:


Kamele0N a bi se dal Jadotu spremenit titulo iz "Scania, ziher 140 na uro" v "skiro, ziher 140 na uro?"
Mojim ne pade na pamet, da bi se usedli na kolo brez čelade, sam govorimo o drajsanju s skirojem.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
In še tole: dandanes se mnogo voznikov še vedno pripenja "zaradi kazni", prav tako bi se mnogo motoristov vozilo brez ćelade, če ne bi bila obvezna (najbolj hecno je, ko vidim mularijo, ki ima čelado samo nataknjeno na vrh glave, ta zmaga), enako je z uporabo čelade za otroke do 14 let ... ker je tak zakon.

Jebiga, mamo nekatere zakone za posrat, normalen človek bi z lahkoto preživel brez kakega, ampak tale glede uporabe varnostnega pasu/čelade se mi zdi pa povsem upravičen in razumen.
V parku tudi opazim mnogo otrok, ki plezajo po igralih kar brez čelade. Mene je kar groza.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in gr69

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Pa.navezani bi tudi lahko bili na varnostne pasove.za plezanje.
Pa rok tudi nič ne sušijo z magnezijem (al čim že)
Mogoče se bo komu zdelo hecno, ampak z 1,5 metra višine se hitro obiješ, ne samo glavo potolčeš. Neodgovorni starši pa zraven gledajo ...
Če otrok pade z višine 1,5m je enako kot če odrasli pade z višine 3m.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Mogoče se bo komu zdelo hecno, ampak z 1,5 metra višine se hitro obiješ, ne samo glavo potolčeš. Neodgovorni starši pa zraven gledajo ...
Če otrok pade z višine 1,5m je enako kot če odrasli pade z višine 3m.
Ti imaš definitivno v imenu "P" odveč.
Daj to odstranit, da bo že na pogled vse jasno.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Mojim ne pade na pamet, da bi se usedli na kolo brez čelade, sam govorimo o drajsanju s skirojem.
Po tem, ko smo videli sosedovega mulca s poradirano polovico obraza, ker je s skirojem na lepem, asfaltiranem pločniku naletel na navaden kamenček, si moji kar lepo dajo čelado tudi za skiro. Pa čeprav po zakonu ne bi bilo treba. Mulc je potem en mesec hodil okol tak, da si se izogibal gledat ga v obraz, tako grdo je bilo. Ti skiroji so v bistvu še bolj hinavski kot kolo, na vsaki razpoki se lahko zatakneš.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Otroke je potrebno naučit pazit na svoje telo, opazovat promet in situacije na pločniku in okolici. Naučit jih motorike, veščine padanja, itd.
Drugače se nam lahko zgodi, da bo full face čelada in želva postala obvezna povsod: v avtu, na igralih, ... na koncu pa bo hudih poškodb vratu veliko več (teža čelade), pa tudi nihče se ne bo več hotel ukvarajt s špoti, če je obvezen poln oklep.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Mogoče se bo komu zdelo hecno, ampak z 1,5 metra višine se hitro obiješ, ne samo glavo potolčeš. Neodgovorni starši pa zraven gledajo ...
Če otrok pade z višine 1,5m je enako kot če odrasli pade z višine 3m.
Igrala imajo običjno spodaj položeno mehko podlogo ali pa pesek/šoder.
In so konstruirana tako, da ćim bolj zmanjšajo možnost in posledice poškodb.

Nisem še videl robnika na pločniku al pa cvetličnega korita ob poti, ki bi bilo z mehkim obloženo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Ti imaš definitivno v imenu "P" odveč.
Daj to odstranit, da bo že na pogled vse jasno.
Mogoče tisti P pomeni permanentni ;).
Mogoče bo bolj pametno zahtevat čelade tistim na e skirojih, sploh tistih ki so pošteno "odprti".
Se popolnoma strinjam, tista majhna kolesa skiroja so samomorilska pri višjih hitrostih.
Dokler pa so hitrosti pes skirojev take kot če bi otrok tekel v šolo, pa....naj drajsa z eno nogo po tleh.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
V parku tudi opazim mnogo otrok, ki plezajo po igralih kar brez čelade. Mene je kar groza.

A to si tko, iz glave, a si to prebral kje na netu?

Imam otroka, ki se je igral na igralih (zdaj je že prestar za to), pa je bil vedno brez čelade. Zakaj? Zaradi podlage (tartan/okroglo malo kamenje). Vožnja z električnim skirojem in igranje na igralih pač ni isto.
In še: pri igri otrok so ponavadi starši zraven, pri vožnji s skiroji pač ne.

OK, avtorjev prvi post omenja, da se on vozi zraven. Je vseeno malce drugače, kot če se otrok vozi sam. Ampak to še vedno ne spremeni dejstva, da bi otroka na skiroju ne opremil s čelado.

Imaš otroka/e in ti je mar zanj/e? Aja, retorično vprašanje, oprosti ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Lepo ste se našteli debili moralisti. Zdaj pa še enkrat preberite, kaj avtor sprašuje in primerjajte z navadnimi igrali, ne električnimi profi plezalnimo stenami.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Lepo ste se našteli debili moralisti. Zdaj pa še enkrat preberite, kaj avtor sprašuje in primerjajte z navadnimi igrali, ne električnimi profi plezalnimo stenami.
Igrala si ti privlekel v temo če se ne motim.
In kolikor vem na nobenih igralih se nisem videl oznako za nosnjo čelade, kaj šele da bi bila obvezna.
In ja dokler se otrok ne spušča po nekih klancih navzdol s skirojem z vrtoglavo hitrostjo, je bil pri meni brez čelade.
Če pa malo kožo podrgne pa "hvala bogu", bo za naslednjič vedel da bo malo bolj s pametjo šel navzdol.
Btw, rabiš sliko kaj sem pridelal na obrazu ko sem nosil čelado na kolesu, najbrž precej solidno zapeto, hitrost okoli 30kmh?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.100
742
113
A to si tko, iz glave, a si to prebral kje na netu?

Imam otroka, ki se je igral na igralih (zdaj je že prestar za to), pa je bil vedno brez čelade. Zakaj? Zaradi podlage (tartan/okroglo malo kamenje). Vožnja z električnim skirojem in igranje na igralih pač ni isto.
In še: pri igri otrok so ponavadi starši zraven, pri vožnji s skiroji pač ne.

OK, avtorjev prvi post omenja, da se on vozi zraven. Je vseeno malce drugače, kot če se otrok vozi sam. Ampak to še vedno ne spremeni dejstva, da bi otroka na skiroju ne opremil s čelado.

Imaš otroka/e in ti je mar zanj/e? Aja, retorično vprašanje, oprosti ...
uporaba čelade na otroških igriščih je lahko tudi nevarna. v šmartinskem parku v LJ imajo igrala iz prepletenih vrvi v obliki pajkove mreže. lani sem videl enega tamalega, kako se je z zadnjim delom čelade zataknil - obesil za vrv in se ni mogel premakniti, pomagal mu je šele oče, ki ga je dvignil.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Pri nas je 30 let nazaj voznik zapeljal v reko, voda je bila 10cm nad streho. Utopil se je baje zato, ker se je pas zataknil in ga ni mogel odpeti. Jaz se od takrat ne pripenjam več s pasom.
Evo, to je argument na tvojem nivoju.