Nuvi 2xxx omogočanje dodatnih funkcij

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če boš hotel,da ti ta nuvi prikazuje JCV boš moral prenest in naložit Unicode verzijo CN in prav tako JCV za unicode,ker imajo ti nuviji prikaz čez polovico ekrana in navaden CN ne deluje,če se pa motim pa me naj nekdo popravi,vendar če imaš čas probaj še z CN 2013.10 Unicode in jcv,ki spada k unicode verziji.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Žal je potrebno ločevat.
Stari nuviji navadni CN novejši pa unicode.
Naprimer Navadni CN ima JCV ki se imenuje (full lane assist) novejši pa imajo (portret ali pa kaj druga) zato pride potem do problema,da ti ga v inventory zazna dela ti pa ne.
Sem pa skoraj 100% da ko boš naložil Unicode verzijo in JCV za unicode,da ti bo vse delovalo kot mora.
 

PipiMajster

Pripravnik
16. feb 2011
52
0
6
Našel sem eno primerjalno tabelo, ampak ko sem nalagal karto in JCV na Nuvija 2360 je tudi tam delalo BP. Zdej sem pa res zmeden....
1517356-primerjava.jpg
 

Priponke

  • 1517356-primerjava.jpg
    1517356-primerjava.jpg
    49 KB · Ogledi: 307

PipiMajster

Pripravnik
16. feb 2011
52
0
6
OK. Zdej moram najprej dobit unicode verzijo in sporočim rezultat. A v Mapsource mam lahko naloženi obe verziji naenkrat?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem šel preverjat na Garmin stran in ugotovil,da nuvi 22xx ne podpira JCV.
V samem FW je JCV označen,torej je potem samo finta v splash številki,ki jo bo očitno potrebno na slepo ugotovit.

Prvo preveri,če ti bo z CN unicode začelo prikazovati JCV,če ne bo lahko probaš sledeče:

Pojdi v skriti meni preko ikone za baterijo in tam flešaj z tem logo
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Probaj naredit simulacijo do Dunaja?
Imaš CN Unicode 2013.10 celo Evropo?
Probaj dat CN na SD kartici v mapo Map in jo poimenuj CN2013.10.img in naredi na SD kartici mapo Garmin in v njej mapo JCV in v njo daj D3373040A.jcv

Če še vedno ne bo delovalo pa flešaj nazaj originalni logo in zopet poizkusi naredit simulacijo.

Originalni logo 22xx

Ko narediš simulacijo do Dunaja stisni v levi zgornji kot ekrana na puščice,ki ti kažejo kam moraš zavit in se ti bo odprlo novo okno.
Tukaj bi ti sedaj z sivim moralo pisat prikaz križišč
Sedaj v desnem spodnjem kotu tako dolgo stiskaj puščico za dol ali gor dokler se ti napis prikaz križišč ne obarva belo.
Ko je napis obarvan belo in ko stisneš na njega bi ti moralo prikazat jcv sliko.

p.s.
Če pa še to ne bo delovalo pa bom moral nekje dobit v roke nuvija serije 22xx,da bom lahko preizkusil zakaj ne prikazuje jcv.
 

PipiMajster

Pripravnik
16. feb 2011
52
0
6
Imam kompletno CN Unicode 2013.10, prekopiral in poimenoval kot zgoraj = ni prikaza.
Flešal original logo, naredil novo simulacijo na Dunaj = ni prikaza.
Sploh mi ne izpiše križišča, tako da se ga ne da sploh izbrat.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Družba rabil bi vašo pomoč,namreč stalno bolj se mi dozdeva,da je pri nuvijih 22xx finta za omogočit JCV ista kot pri seriji 1xxx.
Zato bi lepo prosil,če je tukaj kak lastnik,ki ima nuvija 2250,če bi mi lahko poskeniral logo preko SD kartice.
Če je kdo pripravljen priskočit na pomoč je tukaj za skenirat logo na nuviju 2250

p.s.
Na prazno SD kartico se razpakira mapa Garmin,ki je v raru na zgornjem linku
Nuvi se vklopi in se počaka da naredi do konca in se normalno vklopi
Na SD kartici bo bin datoteka,ki mi jo potem pošljite.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Logo.bin je identičen kot na nuviju 2200.
Sedaj sem dobil tudi regijo 139 od 2250 in je potrebno počakat še samo na uporabnika @PipiMajster da naredi on svojo kopijo da bom lahko primerjal,če bo razlika med obema bova probala spremenit.
V vsakem primeru,če uspe ali pa če ne uspe boste našli tukaj rezultate.
Držim pa pesti,da nam uspe omogočit JCV na nuviju serije 2200.
 

PipiMajster

Pripravnik
16. feb 2011
52
0
6
Še vedno čakam da dobim nazaj 2200.
Če boš še potreboval karkoli od 2250, si ga lahko kadarkoli izposodim za testiranje.

Imam pa spet problem, tokrat pri 2495. Naložil sem unicode 2013.10 in D3048060A.JCV pa mi ne kaže križišč.