Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.016
2.733
113
Če lahko samo eno vprašanje. Imam n26 in grem v USA jutri. Ali prav razumem, da če bi se rad ubranil kakšnih skimmingov najbolje, da si dam večino stanja na ''spaces'' in si potem po potrebi premikam na main account?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.120
9.781
113
malo bolj liči na naključje. in si dogodka povezal. mozno da so ti prej enkrat podatke usekali.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.904
5.812
113
Najbrz je prislonil telefon... Ali uro... Ce je slo preko apple paya. Jaz bi tudi v Lesce poklicala, pa naj pogledajo, ce je kaj za videti cudnega okoli teh njihovih terminalov.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.904
5.812
113
Če lahko samo eno vprašanje. Imam n26 in grem v USA jutri. Ali prav razumem, da če bi se rad ubranil kakšnih skimmingov najbolje, da si dam večino stanja na ''spaces'' in si potem po potrebi premikam na main account?

Jap....isto kot pri nas nor iz varcevalnega na obicajnega. Zadeva je hipna 24/7. Jaz to pocnem od nekdaj, se ko ni bilo instant. Predvsem, da sem skrila denar sama pred sabo, ampak princip je isti. :zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

B81

22. jul 2007
35.277
9.464
113
Nimam teh kartic, le bančno in od bybit in večina plačujem z njo...
Zakaj so dobre te kartice tipa N26, revolut itd.? v čem je prednost pred navadno bančno?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.150
801
113
če si plačal s telefonom, potem ti sigurno niso skimmali kartice, ker google pay ob plačilu ne prikaže dejanske številke kartice, temveč žeton za enkratno uporabo. s tega vidika je plačevanje s telefonom bolj varno od plačevanja s fizično kartico
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.427
723
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
če si plačal s telefonom, potem ti sigurno niso skimmali kartice, ker google pay ob plačilu ne prikaže dejanske številke kartice, temveč žeton za enkratno uporabo. s tega vidika je plačevanje s telefonom bolj varno od plačevanja s fizično kartico


Sem podobnega mnenja ... Prej bi rekel, da je zadaj kaksen scam preko maila, na katerega je nasedel... tako kot kot je skoraj Jabe v neki drugi temi ... :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.969
426
83
Par vprašanj:)
- sedaj sem dobil črno kovinsko kartico in iz appa je izginila stara free kartica. To je ok? Sem mislil, da bom imel obe...
- je že kdo koristil zavarovanje telefona?

- ali obstaja še kakšna "banka" oz storitev, da lahko nakažem denar in plačujem na res čudnih straneh:)? N26 in revolut že imam. Vem, da ima revolut enkratno kartico. Samo vseeno bi raje bil 110% varen in koristil neko čist tretjo zadevo.
1000089423.jpg
 

deedee

Pripravnik
20. dec 2008
53
1
8
Town Of Thousand Radars
Par vprašanj:)
- sedaj sem dobil črno kovinsko kartico in iz appa je izginila stara free kartica. To je ok? Sem mislil, da bom imel obe...
- je že kdo koristil zavarovanje telefona?

- ali obstaja še kakšna "banka" oz storitev, da lahko nakažem denar in plačujem na res čudnih straneh:)? N26 in revolut že imam. Vem, da ima revolut enkratno kartico. Samo vseeno bi raje bil 110% varen in koristil neko čist tretjo zadevo.
Poglej priponko 89082

- Ko prejmes in aktiviras novo kovinsko kartico, postana stara "free" kartica neuporabna. Narocis lahko dodatno "navadno" kartico, v kolikor ti je kovinska pretezka za okrog nosit.
- Tudi mene zanima kako v praksi izgleda zavarovanje telefona...
- Ne vem za tretje ponudnike, ampak pri N26 sem ustvaril dodaten space, naredil dodatno virtualno kartico in le to linkal na ta dodaten space. Na spletu placujem samo s to virtualno kartico in na tem space imam samo toliko sredstev kolikor pac potrebujem. Ce zlorabijo to virtualno kartico, v najslabsem primeru spraznijo ta space, na katerem je ponavadi drobiz.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.969
426
83
Thnx. To nisem vedel, da ima N26 tudi virtualno in celo ločeno na space. Zakon!
Žal to ne obstaja na free računu.

Sem šel malo gledat glede zavarovanje telefona. Mislim, da ni tako zelo enostavno uporabit. Pa verjetno si še kar dolgo brez telefona. Neki s eje omenjalo, da moraš poslat telefon na nek servis. Ampak, možno, da so pravila kaj spreminjali...