Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.412
712
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem tudi ženi pred kratkim odprl N26... in je bilo preverjanje dokumentov OK šele v drugem poskusu... Sem naročil tudi kartico in sem moral najprej 10€ dat na račun, ker toliko stnae pri brezplačnem standardnem računu fizična kartica... Po pošti je prišla v nekaj dneh... vendar je tistih 10€ še vedno na računu... :p ...
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.316
65
48
Kako pa ponoviš?
Gres ponovno na spletno stran in pd tam zacnes?
Ker ko sem zbrisal app in ga ponovno nalozil, se mi je v istem koraku postavil…
Pol sem pa se poskusal preko podpore in so me tam dobesedno odpikal (tip je zakljucil tako, da ne sem vec z mano govorit in da je predal nadrejenim)
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.412
712
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kako pa ponoviš?
Gres ponovno na spletno stran in pd tam zacnes?
Ker ko sem zbrisal app in ga ponovno nalozil, se mi je v istem koraku postavil…
Pol sem pa se poskusal preko podpore in so me tam dobesedno odpikal (tip je zakljucil tako, da ne sem vec z mano govorit in da je predal nadrejenim)
Zakaj si oa izbrisal app? Pri meni je po tem, ko sem slikal dokument z obeh strani in naredil selfie, napisalo, da poteka oreverjanje dokumentov in da naj preverim kasneje… Naslednji dan je prislo obvestilo, da je avtorizacija spodletela in da najmposkusim ponovno…

1719250422876.png


Ko sem ponovil, sem probaj kasneje odpreti app in se prijaviti, in je zadeva ze delovala…
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.412
712
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Hologram misliš tisto malo okence kjer je miniaturna slika osebe z osebne? Jaz sem mislil, da se gre njim vedno za tisti "barvni" odtis na sredini osebne izkaznice, ki se zablešči zeleno pod pravilnim kotom.

Hologram je zgoraj desno, kjer je cez en konj… mogoce Martin Krpan… vsaj na prejsnji osebni je tako… tista, ki se ni biometricna…

IMG_4189.jpeg
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.385
392
83
Pebkac verjetno.

Imam izkusnjo pomojem z vivid money: ene 2x ni slo skozi z enakim razlogom, in verifikacijo dokumentov ocitno dela clovek, ker sem moral cakat cez noc. In potem se enkrat ponovit.

Ampak vedno je bilo dovolj informacij na zaslonu, da sem vedel kaj, zakaj, kako. Tista druga fotografija, za prikaz holograma in varnostnih elementov, je imela okvir v obliki paralelograma, da je bilo vsakomur jasno, da je potrebno osebno fotografirat pod kotom. Ampak teh varnostnih elementov na nasi osebni je en kup in vseh na eni fotki verjetno ne zadanes.

Za ostale (n26, trade republic) pa mislim, da sem uporabil potni list. Tam je slo brez problemov.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.927
414
83
Z N26 sedaj veliko kupujem online..... včasih sem moral potrditi na telefonu, sedaj gre zmeraj skos. Tudi če je prvi nakup ali več 100€.

Kaj moram obkljukat, da me bo spet vprašalo... to se mi ne dopade kaj preveč.

Edit: ali moram zmeraj potem odkljukat, da izklopim nakupe. Samo to je lame...
kje in kaj si to obkljukal? Sam nič ne najdem v tej smeri. Na googlu omenjajo 3d secure, samo v appu ne najdem.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.316
65
48
Zakaj so te odpikali? Ne znaš dobre angleščine?
Ne. Ang kar sobro znam. Ko sem se dopisoval, sem pojasnil da se mi je app zataknil in fazi preverjanja dokumenta in da mi restart telefona ne pomaga (po njihovih navodilih). Potem me je vprasal za naslov emaila. Pol je pa cez caz samo napisal, da je primer predal nadrejenim in da ne more vec govoriti.
Men je blo wtf? Kaj sem kriminalc… potem sem mal poguglal in videl da nisem edini primer. Tko da sem si misli, da pac mal selekcionirajo in pa ce je njihov support tako swoh, ni najboljsa popotnica za odpret racun pri njih
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.316
65
48
Zakaj si oa izbrisal app? Pri meni je po tem, ko sem slikal dokument z obeh strani in naredil selfie, napisalo, da poteka oreverjanje dokumentov in da naj preverim kasneje… Naslednji dan je prislo obvestilo, da je avtorizacija spodletela in da najmposkusim ponovno…

Poglej priponko 87891

Ko sem ponovil, sem probaj kasneje odpreti app in se prijaviti, in je zadeva ze delovala…
Ko je v appu obstalo, sem kontaktiral support in jih prosil za pomoc, da sem fotkal dokument in da ne dobim odgovora ali je avtorizacija osebe ok ali ne.
In so me oni potem usmerjali kaj moram narediti (zbrisat app, restart telefona).
Fora je bila ta, da sem to naredil ze naredil preden sem jih kontaktiral, ker sem navodila nasel na spletu.
Pol mi pa na supportu recejo, da moram ugasnit telefon in pocakat minuto in nato ponovno zagnat.
Valda tudi to ni pomagalo, tko da kr neki.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.927
414
83
Nonstop mi ven meče oglase za teh 4% varčevanja...
pa predno probam, me pa nekaj zanima. Hipotetično, varčujem 1 let, nekaj pokasiram... potem pa "potrebujem denar", vzamem ven, in NE bi več rad plačeval tiste drage črne kartice... Kakšen je postopek, da preidem nazaj na free verzijo? Je sploh možno? Al bi moral odpirat nov račun in potem spet komplikacije s plačo, trajniki...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.815
2.561
113
Eno leto se obvezeš, da plačuješ(jaz sem vnaprej, ker je cenej).... na revolut so mi 20€ kazni dali, vseeno manj kot če bi še 3 mesece plačeval. Potem lahko pa scanclaš brez problema, samo kartico se mi zdi da ti izključijo (tole fensy).
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.775
5.720
113
Zamenjas vrsto racuna. Zadeva resena...

Kartica je itak brezveze. Dodatna teza. Najprej vivid pol N26. Hvala bogu jo imam lahko doma v predalu...
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec