Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Nič čudnega, v obratno smer očitno še niso omogočili/implementirali instant sepa. Od slovenskih bank je npr samo Intesa SaoPaolo, pa še tam je za to opcijo potrebno doplačati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.871
394
83
Je se kdo Imel tezavo s prvim nakazilom plače?

Vceraj je bila nakazana v 2 delih, do sedaj sem dobil samo 1 del.

Pa se to so mi rekli na firmi, ker je tuj racun, mi more prevoz in prehrano posebi nakazovat.

Tudi z drugih bank traja vsaj uro dlje, da dobim. Na slo trr sem vedno dobil v max 2h.

Malo sem razocaran trenutno nad N26
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Je se kdo Imel tezavo s prvim nakazilom plače? Ne

Vceraj je bila nakazana v 2 delih, do sedaj sem dobil samo 1 del.

Pa se to so mi rekli na firmi, ker je tuj racun, mi more prevoz in prehrano posebi nakazovat. Zmeni se z nesposobno firmo.

Tudi z drugih bank traja vsaj uro dlje, da dobim. Na slo trr sem vedno dobil v max 2h. Bullshit, gre po standardni shemi kjer gredo nakazila parkrat na dan skozi, v res nesrečnih primerih se zna zgoditi, da bi pri eni banki šlo skozi, pri drugi pa ne, ker nakazilo ni padlo v časovni okvir. V povprečju sem jaz na N26 prej prejel obvestilo o nakazilu, kot ostali sodelavci.

Malo sem razocaran trenutno nad N26 Hej, je pa zastonj :)
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Je se kdo Imel tezavo s prvim nakazilom plače?

Vceraj je bila nakazana v 2 delih, do sedaj sem dobil samo 1 del.

Pa se to so mi rekli na firmi, ker je tuj racun, mi more prevoz in prehrano posebi nakazovat.

Tudi z drugih bank traja vsaj uro dlje, da dobim. Na slo trr sem vedno dobil v max 2h.

Malo sem razocaran trenutno nad N26

Nobenih problemov, vse štima... 2-3 ure od nakazila do mojega računa... Pa prevoz in malca nista posebej...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.871
394
83
Ok se ena cvetka sedaj...
V tujino sem moral nakazat 840enot
Ok mi zracuna kolk je to €, pribije 2.9€ stroskov... ok, napise da bo prejemnik dobil 840...
Potrdim, ze hocem it ven pa novo okno neki ali se strinjam, me vmes neki zmoti, kliknem ok in je bilo nakazano 839.66enot. WTF???

Glede plače pa ne vem. Če grem spet naši težit...
Najrajš bi ji kak link poslal, da ne recem, da sem na forumu prebral:))
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
V nekaterih državah v EU se plače nakazuje kot redno plača + dodatki, zato da je večja preglednost pri raznih kreditih in podobnem. Je pa to stvar države kjer delaš ne pa kamor se nakazuje plača. Najbrž ima računovodstvo izkušnje s kakšnim nemškim delavcem pa sedaj mislijo da je če je nemška banka da je potem sistem enak. Kar razloži da lahko nakažejo v enem znesku kot na SI račun pa bo.

Glede prenosa in hitrosti je tako da če je nakazana plača dopoldne je načeloma popoldne na n26 računu, večina bank nakazuje 3x dnevno SEPA naloge na druge banke in to pomeni da lahko pride do zamika. Ne velja samo za N26, tudi za medbančno poslovanje v sloveniji. Prej si imel očitno račun odprt pri isti banki kot ga ima firma in je prenos instanten.

Glede plačil v tujino (druga valuta) ti preračuna tekočo tečajnico in stvar se prenese na zunanji servis. Kar se spomnem je meni vedno nakazalo kolikor sem dal, možno pa da se vmes tečejnica spremeni. Ni pa nujno da bo nakazano manj, lahko boš dobil še en poračun ob dejanskem spovedenem nakazilu. Sej enako je s plačili s kartico, odštejejo ti neko tečajnico ki velja v tistem trenutku se pa potem lahko znesek spremeni glede na dejanski čas bremenitve. Piše tudi v opombi zraven da je pending transaction ki je vezan na spremenljivo tečajno listo in da je končen znesek lahko drugačen.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.871
394
83
Hvala za trud. Sem bil sedaj na chat z njimi. Ok glede tega pa jim pohvala, si vzamejo cajt in se lahko normalno pogovarjas.

Glede nakazila v tuji valuti je verjetno res bil problem, da se je vmes zamenjal tecaj. Samo to ne sme bi problem od prejemnika. On more dobit kar sem nakazal...

Glede place pa bom nasim omenil.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Za tuje valute izvn SEPA območja (prilivi, odllivi, prenkazovanje) je načeloma bolje uporabiti Revolut. Nižje provizije (določene stvari celo zastonj), povečini boljši menjalni tečaj,...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.871
394
83
Sem dobil se drugi del place. Ampak se ne vidi med prilivi, samo kot skupni znesek je visji...

Res ne vem kaj sem se jim zameril...
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Sem dobil se drugi del place. Ampak se ne vidi med prilivi, samo kot skupni znesek je visji...

Res ne vem kaj sem se jim zameril...

Nič se jim nisi zameril...
Če v roku xx dni pride priliv iz istega računa, avtomatično sešteje...
Če boš kdaj imel dispute na kateri spletni trgovini, tudi ne bo -xx, ampak ti bodo, kar si plačal zmanjšali...
To je N26.
Če ti ne paše, zapri račun, kaj ti naj rečem drugega... Ne jamrat, sam si si to izbral... :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.871
394
83
Nič se jim nisi zameril...
Če v roku xx dni pride priliv iz istega računa, avtomatično sešteje...
Če boš kdaj imel dispute na kateri spletni trgovini, tudi ne bo -xx, ampak ti bodo, kar si plačal zmanjšali...
To je N26.
Če ti ne paše, zapri račun, kaj ti naj rečem drugega... Ne jamrat, sam si si to izbral... :cool:
Hmm, zanimivo...

Glede na to kako je opevan in hvaljen, sem res pricakoval bolj smooth delovanje ;) sploh ko ga lahko primerjam z revolutom. tam se mi zdi, da je slo lepse:)
Sedaj sem se ze veliko novga naucil, tako da bo naslednji mesec verjetno lazje :))
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Btw. samo kot info, delam pri SLO delodajalcu in na SLO TRR dobim plačo v dveh delih. Zakaj, ne vem; moti me ne.