Novo pri Telemachu II.

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.649
28
48
58
Horjul
Če si naročnik Telemach in imaš možnost gostovanja pri Telekom je na voljo samo omrežje gsm in 3G, za 4G ali lte ne ponuja gostovanje za Telemach. Zato vam mogoče vrže v močnejši signal EDGE. Kaj v vašem delu nima Telemach 4g ali lte na 800, 1800, 2100 frekvence ? Pa pojdite z naročnino k Telekomu, imate na voljo popust 12 mesecev in -30% naročnine, volte, itd
Imamo pri nas tudi 4G, vendar mi v delavnici, ki je v kleti ne vleče Telemachovo omrežje in me vrže na gostovanje in samo Edge. Pri pogovorih mi prekinja. Čudno se mi zdi, da mi tolk hitro preklopi.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.649
28
48
58
Horjul
Meni dela tudi 3G na Telekomu (če ročno prestavim za test ampak si itak omejen na 1Mb/s). Avtomatsko se pa res redko zgodi, da pristanem v nacionalnem roamingu in takrat običajno tudi Telekom nima kaj več od EDGEa.

Sicer pa če se redno giblješ na območju, kjer ima Telemach slabo pokritost, bi osebno razmislil o drugem operaterju.
Drugač med gibanjem je v redu dignal, moti me doma v kleti, kjer mi vrže v Roaming.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
Kaj se pa zgodi če ga prisilite telefon na ročno omrežje Telemach (izklopite gostovanje), probajte samo gsm, potem 3G in nato še 4G, pa iz drugega telefona se pokličite. Kako je sedaj s signalom ?
 
Nazadnje urejeno:

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
36
nočm bit pristranski ampak men zihr že 5+ let ni na Telekom preklopl.... so pa valda še lokacije, kjer ni Telemach signala, tko k ji mata A1 in TS...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.015
115
63
okolica mesta
Sej ne morem verjet da se nekateri še s Telemachom hecate in igrate s preklapljanjem. Ali pa parkrat na teden uporabljate tel. in vstrajate. Še par let nazaj ko je bil Tuš sem v dveh tednih videl kako imajo, izkoristl akcijo na A1 in sem povsod zadovoljen.
 
  • Wow
Reactions: McGiver

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Je moglo bit malo več kot par let nazaj, saj jih je Telemach prevzel več kot 6 let nazaj in v tem času v omrežje vložil kar precej. Še za čas Tušmobila sem tudi sam probal s prepaid kartico in se nakoncu nisem odločil za menjavo. Sedaj je precej boljše, sem že par let na Telemachu in mi ni žal. Nič hecat s preklapljanjem, niti se nikoli nisem. Še avtomatsko se zelo redko zgodi, da mi preklopi v Telekomov roaming, nazadnje pri enem kolegu na vikendu bogu za hrbtom, kjer lovi samo Telekom (sem pa tako vsaj imel signal, medtem ko so bili kolegi z A1 brez). Prišel sem pa ravno iz A1, ker sem jih imel poln kufer.

Druga lokacija, kjer se gibljem in Telemach nima signala, je podzemna garaža v našem bloku, ampak tam žal ne lovi nič, ne A1, ne Telekom, ne Telamach, ostanovalci pa nekako niso preveč zaeinteresirani, da bi se to uredilo.... Seveda pa če bi živel ali se pogosto gibal na lokaciji, kjer ima Telemach (ali pa nek drug operater) nasplošno slabšo pokritost, bi vrjetno zelo hitro menjal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sej ne morem verjet da se nekateri še s Telemachom hecate in igrate s preklapljanjem. Ali pa parkrat na teden uporabljate tel. in vstrajate. Še par let nazaj ko je bil Tuš sem v dveh tednih videl kako imajo, izkoristl akcijo na A1 in sem povsod zadovoljen.
Verjemi na besedo: A1 ima trenutno najslabše omrežje v Sloveniji od velikih treh, pa vlagajo v njega nič, nula, nada že dve leti - iz prve roke!
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

OvCa77

Pripravnik
19. dec 2018
72
8
8
Verjemi na besedo: A1 ima trenutno najslabše omrežje v Sloveniji od velikih treh, pa vlagajo v njega nič, nula, nada že dve leti - iz prve roke!
To kar si povedal je nekaj pavšalnega. Za moje pojme ima Telemach najslabše omrežje. Celo leto je prekinjal prenos podatkov zaradi preobremenitev in je dajal prednost naročnikom. Če pa ne poveš kaj je bil tvoj problem pa ne sodi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero in map

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.015
115
63
okolica mesta
Verjemi na besedo: A1 ima trenutno najslabše omrežje v Sloveniji od velikih treh, pa vlagajo v njega nič, nula, nada že dve leti - iz prve roke!
Žal ne bo držalo. Dva tedna nazaj ko je tehnik vrnil klic (zaradi stare sim v ocetovem tel. ) in je beseda nanesla na omrežje je vse videl kje se je kaj nadgradilo na mojem koncu v zadnje pol leta. Dokler vse in povsod dela BP jim verjamem.
Največ se ljudje pritožujejo nad T2 in Telemah.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Glede na vse dogodke v zadnjih dveh leti A1 postaja tretji operater. A1 je čisto ustavil v razvoju odkar jih je prevzel Carlos Slim. Lastnik Telemacha pa vlaga v omrežje in dokupuje operaterje, da bo čim več iztržil ob prodaji.

Pa imam mobilno na HoTu ter imam fiksni A1 in nimam problemov z A1 omrežjem. Tudi s Telemachovim nisem imel problemov pred 10 leti.

Jaz že kake pol leta tretiram A1 kot 3. operaterja. Kar pa ne pomeni, da je s tem kaj narobe.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.015
115
63
okolica mesta
Glede na vse dogodke v zadnjih dveh leti A1 postaja tretji operater. A1 je čisto ustavil v razvoju odkar jih je prevzel Carlos Slim. Lastnik Telemacha pa vlaga v omrežje in dokupuje operaterje, da bo čim več iztržil ob prodaji.

Pa imam mobilno na HoTu ter imam fiksni A1 in nimam problemov z A1 omrežjem. Tudi s Telemachovim nisem imel problemov pred 10 leti.

Jaz že kake pol leta tretiram A1 kot 3. operaterja. Kar pa ne pomeni, da je s tem kaj narobe.
Zame je A1 drugi, glede razvoja in vsega. Tudi A1 kupuje/prevzema kabelske operaterje, vsaj tako vsake toliko preberem.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.033
2.354
113
Po mojem testiranju ima na mojem območju najboljše omrežje Telekom. A1 in Telemach imata oddajnik na zame neugodni lokaciji. Amapak če potem primerjamo še ta 2 ima A1 LTE pri nas že več kot leto dni maksimalno hitrost okrog 2 mbit, včasih še manj, ker enostavno ne nadgradijo oddajnika. Še zmeraj je na 80 mbit, dočim imata Telekom in Telemach že dolgo 225 mbit (po Si Zemljevidih).
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
@all , kako je sedaj z tarifo Revolucija z 20.000 enotami, je podaljšana, ali normalno z 10.000 enotami za Free2Go ? Hvala
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Pozdravljeni,

da, tudi ta mesec je 20.000 enot. Pa za aktivacijo je 6,99€ pobralo z "BONUS-a", ne pa od regularnega stanja... ;)

LP
 
  • Všeč mi je
Reactions: WPT78

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
V Prekmurju v nadgradnje ne vlagajo skoraj nic... vecina baznih je na LTE 800 Mhz... edino v MS je par baznih tudi na 1800 Mhz...hitrosti niso glih ne vem kaj...Telekom in Telemach sta dalec naprej....

Pri nas so vse tiste omenjene postale 800/1800/2100 - 40 Mhz... Vse piše na Si.Info v aplikaciji, samo update v registru treba nardit...
 
Nazadnje urejeno: