Novo pri Telemachu II.

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
136
7
18
S 1.7.2024 boš imel samo gsm, 3g, 4g, 5g lastno omrežje od Tlelesmeha, dosegljiv boš kjer bo signal, pokritost, nič več NR - nacionalni roaming s Telekom na gsm.
Telemachu manjka še cca 400 baznih, pa bo kar se da OK
Thja zanimivo. Sedaj bodo pa kar naenkrat sive lise lahko sami pokrivali prej so pa za to potrebovali Telekom. Nisem preprican da bodo sedaj z svojim signalom lahko vse pokrili in kmalu se bo pokazala stvarna slika. Telekom pa je izgubil z gostovanjem posel tako pri Telemachu kot pri T2 in tudi tam bodo verjetno kmalu priceli z dvigovanjem narocnin da pokrijejo zgubo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WPT78

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.069
-889
83
Thja zanimivo. Sedaj bodo pa kar naenkrat sive lise lahko sami pokrivali prej so pa za to potrebovali Telekom. Nisem preprican da bodo sedaj z svojim signalom lahko vse pokrili in kmalu se bo pokazala stvarna slika. Telekom pa je izgubil z gostovanjem posel tako pri Telemachu kot pri T2 in tudi tam bodo verjetno kmalu priceli z dvigovanjem narocnin da pokrijejo zgubo.
Da, dobro razmišljate, saj tudi ostale dva naša operateja (A1, Telekom) ki imata cca 400-500 baznih več , imata še kar nekaj sivih lis, po ozemlju Slo. Meni kot uporabnica mobilnih storitev ta njihov digitalni prikaz pokritosti nič kaj dosti ne pomeni, ker je realna slika čisto drugačna .
 
27. jan 2022
5.203
1.943
113
Da, dobro razmišljate, saj tudi ostale dva naša operateja (A1, Telekom) ki imata cca 400-500 baznih več , imata še kar nekaj sivih lis, po ozemlju Slo. Meni kot uporabnica mobilnih storitev ta njihov digitalni prikaz pokritosti nič kaj dosti ne pomeni, ker je realna slika čisto drugačna .
Število baznih ni tako merodajno za "sive cone", ker vsi trije imajo periferijo podobno pokrito, dejstvo da Tlelekom najboljše, pa vseeno se še najde luknja. Pač en ima X del vasi boljše, drugi pa Y del boljše.
Ko se planira novo BP se pogleda kje je konkurenca in se gre v bližino, če je le možno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WPT78

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.385
392
83
Res je, generalnega odgovora ni oz. je odvisen od posameznika in lokacija kjer se giblje.

Recimo moje izkušnje: na "običajnih" lokacijah imam boljši signal (beri: več črtic / boljša pokritost s 5G) na Telemachu kot pri A1. Na mejnih lokacijah (beri: vukojebine in ostala divjina) je A1 pričakovano boljši, ampak je boljši tudi od Telekoma. Takrat vsi iščejo signal in po odzivih uporabnikov različnih omrežij sodeč, je overall zmagovalec A1.

Nekdo drug pa ima diametralno nasprotno mnenje oz. izkušnje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador in Mirc4u2c
27. jan 2022
5.203
1.943
113
Glej moj konkretni primer: vikend na SV delu Pohorja. Vsi trije pokrivajo z RTV oddajnika na Belviju + z Areha (hotel oz. 50m proč "krava" od A1) s tem, da ima A1 še eno vmesno bazno, ki sicer sploh ni v vidnem polju (gozd in griček) pa vseeno izboljša A1 v hiši.
Ta vikend gre booster na streho, pa da vidimo pol. ;)

PS: jaz gledam 4G, ker 5G mi recimo ni merilo dobre pokritosti, za to kar bi telefon naj omogočal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WPT78