T-2 v 'prisilko', za naročnike vse po starem
Maribor, 31.12.2010, 13:45 | STA
Močno zadolženi telekomunikacijski operater T-2 je vložil predlog za začetek prisilne poravnave. Ob tem so sporočili, da to ne predstavlja nikakršnih ovir za poslovanje z naročniki, ki jim bodo še naprej zagotavljali naročene storitve.
Internet
Telekomunikacijski operater T-2 je vložil predlog za prisilno poravnavo.
Poslovodstvo mariborskega telekomunikacijskega operaterja T-2 je na Okrožno sodišče v Mariboru vložilo predlog za pričetek prisilne poravnave. Kot so sporočili iz te močno zadolžene družbe, jim bo omenjeni postopek omogočil normalizacijo poslovanja.
"Postopek prisilne poravnave je z zakonom urejen postopek sanacije dolgov iz preteklosti, ki zagotavlja uspešno sanacijo družbe in je kot tak v interesu tako družbe kot tudi njenih upnikov in lastnikov," so zapisali v T-2.
Ob tem dodajajo, da postopek ne predstavlja nikakršnih ovir za poslovanje z naročniki, saj jim bodo tudi v prihodnje nemoteno zagotavljali naročene storitve.
"Hkrati pa bo ob uspešno izpeljanem postopku omogočen nadaljnji razvoj omrežij in storitev ob konkurenčnih pogojih," še poudarjajo.
Mariborsko okrožno sodišče naj bi sicer 3. januarja odločalo o predlogu Telekoma Slovenije za začetek stečajnega postopka. V T-2 so že pred časom dejali, da razlogov za stečaj ni.
Kaj se dogajaj v ozadju?
Podjetje T-2 se ukvarja s ponudbo storitev telefonije, distribucije televizijskih programov in širokopasovnega dostopa do interneta. Ustanovljeno je bilo 15. maja 2004 v Mariboru.
Časnik Dnevnik sicer v današnji izdaji piše, da je Miran Kramberger, ki je v zadnjih letih veljal za neformalnega prvega moža družbe T-2, direktorju holdinga Zvon Ena Simonu Zdolšku za manj kot pol odstotka drugega največjega operaterja pri nas plačal dva evra. Tako je razvidno iz dokumentov, ki so jih pridobili v uredništvu.
Pri tem se po navedbah časnika postavlja vprašanje, ali je šlo pri poslu zgolj za prenos poslovnih deležev, katerih nominalna vrednost znaša več kot 120.000 evrov, na "pravega" lastnika, to je Krambergerja, ali pa so deleži T-2 ničvredni.
Bolj verjetna naj bi bila prva razlaga; na to namreč nakazuje podatek, da sta Zdolšek in Zvonov nadzornik Dušan Zazijal manj kot tri mesece pred tem prodala del svojih deležev v T-2 pod bistveno drugačnimi pogoji. Tako je konec septembra podjetje I.J. Storitve od Zazijala in Zdolška odkupilo skupaj 0,37 odstotka T-2, pri čemer je Zazijal samo za svoj delež iztržil slabih 42.000 evrov.