Tudi cena aparata ni (ne bo) več merilu. Kot lahko opaziš, je Mobitel s 1. 2. znižal (tudi za 50%) cene mnogih telefonov in so sedaj primerljive s Simobilovimi. K temu dodaj še dejstvo, da lahko kupiš 3 telefone v obdobju dveh let in da niso zaklenjeni na operaterja ter opremljeni z Live menijem.
Izbira je večja pri Mobitelu.
Simobil je cenejši recimo pri pogovorih, še vedno pa sta oba operaterja dražja pri tem od Tušmobila.
V bistvu so si razdelili trg ali pa bodo to šele spoznali. Mobitel cilja na uporabnike, ki ne štejejo vsakega centa in se za tistih nekaj 10 EUR mesečno ne želijo ukvarjati s preračunavanjem prihrankov in jim je na prvem mestu dobro omrežje ter največ storitev/telefonov, četudi jih ne uporabljajo se mnogim zdi zelo fino, da so na voljo.
Lahko bi sicer vsem spustili cene. S tem bi preprečili nekaj odhodov uporabnikov (govorim o manj kot odstotku na letni ravni), obenem pa bi si krepko zmanjšali prihodke. Popusti bi namreč doleteli vseh 1,26 mio uporabnikov, to pa že pri nekaj odstotni pocenitvi pomeni zelooo konkretne številke, ki krepko presegajo zmanjšanje prihodka na račun tistih nekaj tisoč prestopnikov, ki odidejo drugam zaradi višjih cen. Obenem ima sedanji trend vpliv na asimetrijo, ki dejansko omejuje Mobitel, Simobilu pa omogoča cenejše klice v druga omrežja. Ko bo asimetrija preteklost bodo cene Mobitel -> Simobil in obratno precej izenačene. To pa bo tudi vplivalo na marsikaj na obeh straneh zgodbe.
Skratka, Tušmobil bo nadaljeval kot najcenejši in z najmanj storitvami. Simobil bo ostal dobra alternativa Mobitelu z nižjimi cenami nekaterih storitev, a malce slabšo storitvijo, kar pa za mnoge ne pomeni nič tragičnega. Mobitel pa bo ob približno enaki mesečni položnici dajal še več storitev za to ceno. Vsak po svoje, ljudje pa lahko prosto izbirajo, kar jim najbolj leži. Saj nismo več v časih Jugoslavije, ko so vsi vozili le eno znamko avtomobilov.