Novo pri Mobitelu VIII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113
Če uporabljaš Opero Mobile 12.x, lahko v nastavitvah določiš "turbo mode" on, off, off whwn on wifi.
Opero Mini 7.x po drugi strani ves čas uporablja turbo mode ON in ga ne moreš izklopiti.

turbo mode == Opera compression technology

primerjava
http://www.opera.com/mobile/specs/


Lahko da je imel vpisan napačen sistemski datum.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.017
342
83
www.svetidej.com
Mobitel, ki ni nikoli sodeloval na razpisu za frekvence 900 MHz jih bo dobil podaljšane
wink-1.gif


Sedaj je že uradno. APEK bo Mobitelu brezplačno podaljšal frekvence 900 MHz do 2016. Kljub brezplačni podelitvi bo moral še naprej letno plačat "uporabnino" frekvenčnega območja, kot morajo plačevati vsi operaterji.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.767
-8.642
113
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Če uporabljaš Opero Mobile 12.x, lahko v nastavitvah določiš "turbo mode" on, off, off whwn on wifi.
Opero Mini 7.x po drugi strani ves čas uporablja turbo mode ON in ga ne moreš izklopiti.

turbo mode == Opera compression technology
Malo off
A še koga ti dve operi zajebavata? Mobile ne prikaže vseh slik. Mini pa se občasno zacikla ob klikanju na linke in ti le refresha že odprto stran
bonk.gif
 

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Ja, v ponudbi jih ima. Ali jih ima tudi na zalogi ali je tako kot z Lumio 920, ki jo ponujajo, pa je že več kot mesec dni ni mogoče dobiti?
bonk.gif
 

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Če uporabljaš Opero Mobile 12.x, lahko v nastavitvah določiš "turbo mode" on, off, off whwn on wifi.
Opero Mini 7.x po drugi strani ves čas uporablja turbo mode ON in ga ne moreš izklopiti.

turbo mode == Opera compression technology

primerjava
http://www.opera.com/mobile/specs/


Lahko da je imel vpisan napačen sistemski datum.

Na edge testiral in je mini neprimerno hitrejsa od mobile z turbo ko das slike na low.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
a se komu dogaja, da mu na androidu pri browsanju z opero mobile napise:
Sorry, HTTP request was interrupted by the host.
Mobitelovo omrezje, HTC Sensation XL, ICS, pobrisan cache in cookiji, resetiran.. ne pomaga nic.



Browsaš kje? Če hodiš z Opero na Planet ali Moj Mobitel, te ne morejo prepoznati, ker so dohodni IP-ji Operini. Ne morejo vedeti, kdo si, zato ne morejo nuditi free browsanja po Planetu in pregleda porabe. Vsekakor je stran, ki jo želiš odpreti, vrnila tak reply.

Meni čisto normalno z opero prikaže porabo na Moj Mobitel.

Tukaj nekaj ne štima. Kje gledaš? Se logiraš v Moj Telekom, gledaš z mobilcem na mobilnem Planetu ali na mobilni Mobitelovi strani (m.mobitel.si)?

Pa še to: katero Opero uporabljaš? Mini/Mobi/Tablet? Verzija?
 
Nazadnje urejeno:

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Jaz nisem nič nastavljal. Kliknem na ikono m.mobitel, se mi odpre v operi mobile, kliknem moj mobitel, kliknem poraba, voila, pa smo tam. Seveda moraš biti na 3g in ne na wifi- ju.

A ja govoril sem seveda za telefon.
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik alpek pravi:
Jaz nisem nič nastavljal. Kliknem na ikono m.mobitel, se mi odpre v operi mobile, kliknem moj mobitel, kliknem poraba, voila, pa smo tam. Seveda moraš biti na 3g in ne na wifi- ju.

A ja govoril sem seveda za telefon.

OK. Torej gre za mobilni portal m.mobitel.si. Jasno, da si povezan preko Mobitel omrežja. Zanima me še aparat in verzija Opere. V starih verzijah se ni dalo povezat mimo njihovih proksijev. Verzija 12 Opere Mobi pa to že omogoča.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.385
2.416
113
Eno vprašanje, do pred kratkim sem na Androidu normalno ven pošiljal maile preko smtp.planet.si, vrsta zaščite: brez, vrata: 25 in brez zahteve za prijavo ne gre, mi javi napako. To mi ne deluje že nekaj dni, težava pri meni ali kakšne spremembe na Mobitelu? Lp
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.798
127
63
5 delovnih dni, sem bil z kolegom v soboto na @M.
Jaz sem ga menjal sredi januarja, pa sem se dogovoril za vklop 31.1. opolnoči.
 
22. jul 2007
13.288
1.583
113
124
Ali obstaja kakšna pametna rešitev pri paketu 2013 in sicer za pushmail, vsakič ko se poveže se prenese par kb in pri tem porabi 1 enoto-1mb, tako da enote kar hitro grejo če imaš nastavljeno na 10 min. preverjanje?
Sprašujem hipotetično, ker nimam tega paketa, me pa vseeno zanima
sprasujem se.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.798
127
63
Ena enota storitve je enaka eni minuti pogovora v vsa slovenska omrežja ali enemu poslanemu sporočilu SMS/MMS ali enemu MB prenesenih podatkov.

Pri obračunavanju prenosa podatkov pa se kot obračunska enota upošteva 1kB prenesenih podatkov - to velja za obračunsko enoto kar pomeni da za vsako sejo manjšo od 1kB zabeležijo celo enoto.

Kar nekaj obračunskih enot se mora nabrat, da dosežeš enoto storitve 1MB
smile-1.gif


paket 2013
 
22. jul 2007
13.288
1.583
113
124
Aha ok to sprašujem, ker imam sam paket brezmejni 2000 pri tušu vendar se enote, kar lepo manjšajo z vsako odprto sejo - tako kakor sem napisal
confused-1.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.798
127
63
Jaz sem mel prej 2012 zdaj pa 2013, pa mi dejansko odšteje enoto šele ko dosežem 1 MB.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.