Novo pri Izimobilu

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
3
38
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
S kolegom imava nekaj IP kamer. Na ruterju sem uredil port forwarding, kamere sem dal na porte od 81 do 86, ker pa IP naslovi niso statični, sem jih dal na supracam.net. Problem? Na katerem koli wifi omrežju nama kamere seveda delujejo, njemu na Mobitel omrežju preko mobilnih podatkov tudi dela vse bp, meni pa ne gre čez. Mobilni internet mi seveda dela normalno. Nekaj mora biti na Iziju zaprto, da ne pridem do njih preko mobilnih podatkov
frown-1.gif
. Hvala za vsakršno pomoč.

Izimobil ima iste nastavitve kot Mobitel razen APN, uporabniško in geslo to je za GPRS vse izimobil, za MMS je pa samo APN: mms.izimobil ostalo pa isto izimobil.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Saj pravim, meni Izimobil mobilni internet deluje brez problema, vse štima, hitrost je super. Četudi skenslam program za dostop do kamer in grem ročno preko brskalnika na kamero, se na sliki lepo vidi težava. Prvi skrinšot telefona: dostop preko wifi, IP je isti, port je isti, dela. Drugi skrinšot: preko mobilnih podatkov, IP je isti, port je isti, pa brskalnik javi napako. Sigurno mora biti kaj pri Iziju...
2095016-Izimobil_kamere.PNG
 

Priponke

  • 2095016-Izimobil_kamere.PNG
    2095016-Izimobil_kamere.PNG
    112,3 KB · Ogledi: 286

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Meni je edino malo čudno, da ti javi "Access denied", predvidevam da bi prej bil recimo "Connection timeout", če bi bile težave z omrežjem.

Na samih kamerah ni slučajno kakšnega geoip preverjanje, ti pa imaš na brskalniku vklopljeno "reduce data usage"?
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Še nekaj sem se spomnil. Tale Izimesec je perfektna ideja, nafilaš pa pozabiš, samo je pa moteče vsakič pošiljat "stanje" na 3388, v dobi, kjer imamo večina pametne telefone bi si zelo želel widget, ki bi prikazoval koliko minut, sms in mb imaš še na voljo. Pa še iz "zakupljenih" smsov ti ne bi pobiralo, ko preverjaš stanje
smile-1.gif
.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.024
3.918
113
Ja samo tu ti pokaže koliko denarja je gori ne pa koliko enot je še ostalo
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Gre tudi preko neta, sem hotel sicer sam malce poenostavit zadevo pa imajo barabe "kaptča" postavljen. Torej očitni namen je da se stanje preverja z SMSji ki se jasno obračunajo (štejejo od kvote)!
evil.gif
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
S kolegom imava nekaj IP kamer. Na ruterju sem uredil port forwarding, kamere sem dal na porte od 81 do 86, ker pa IP naslovi niso statični, sem jih dal na supracam.net. Problem? Na katerem koli wifi omrežju nama kamere seveda delujejo, njemu na Mobitel omrežju preko mobilnih podatkov tudi dela vse bp, meni pa ne gre čez. Mobilni internet mi seveda dela normalno. Nekaj mora biti na Iziju zaprto, da ne pridem do njih preko mobilnih podatkov
frown-1.gif
. Hvala za vsakršno pomoč.
Bom odgovoril kar sam sebi, mogoče kdaj še komu prav pride. V nastavitvah APN izbrisal IP proxy strežnika in zadeva je zalaufala v trenutku preko mobilnih podatkov...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.375
2.415
113
Vprašanje za Izi strokovnjake
smile-1.gif
sicer nisem sam našel nič pametnega ampak, a je kakšna pametna opcija pri Izi da se vključi popust na klic na eno številko? Namreč imam en Izimobil sim s katerim se kliče pretežno 90% zgolj na eno številko in le ta ni v Izimobil omrežju temveč Mobitel.... Lp
 

drevored

Pripravnik
11. jul 2013
107
8
18
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Vprašanje za Izi strokovnjake
smile-1.gif
sicer nisem sam našel nič pametnega ampak, a je kakšna pametna opcija pri Izi da se vključi popust na klic na eno številko? Namreč imam en Izimobil sim s katerim se kliče pretežno 90% zgolj na eno številko in le ta ni v Izimobil omrežju temveč Mobitel.... Lp

Te možnosti ni. Obstaja le opcija za znižanje cene klicev na drugo izimobilovo številko.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Borovnica na internetu piše, da je signal odličen pa je tip kar naročil, zdaj pa šele vidi, da je naročil paket brez signala in brez mmsov.
bonk.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.673
5.830
113
Za test, preden karkoli podpišeš in se vežeš za N let, se vedno vzame predplačniško sim kartico za 5 eur in nekaj dni testira signal na tvojih lokacijah; Tušmobil edini od mobilnih operaterjev omogoča tudi 7 dnevno brezplačno testiranje.
Da mms-si niso vključeni v ceno je lepo razvidno iz ponudbe na bob strani.
Bojda jih tudi vsaj 1 leto nekaterim niso zaračunavali (sistemska napaka ?).