Novo pri HoT mobil

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.332
3.429
113
Aja pa imaš kaj dobro imetja naloženega?
Več kot samo za paket, ker za Mms je rabiš denar za plačat in ni v zakupljenih enotah.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.332
3.429
113
Če mu ne dela MMS-i pri Hot.. tukaj pa res nima nič A1.. to je napaka na strani Hot telekoma itn.
Vdihni in poglej komu je bil namenjen odgovor.
Enemu pred mano ki mu ne dela prenos podatkov, oziroma zelo počasi..

Mms pa so druga tema.
Tam pa po vsej verjetnosti ni dobro imetja na računu, ker Mms niso del paketa.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Skoraj 40 evrov ima nalozenih preko unih hofer vrednotnic.

Ko probam poslat dobim obvestilo da omrezje ne podpora mms ali nekaj podobnega. Zdaj nimam 14dni nic s tem ker bo v zdraviliscu.. Ampak res brezvezne fore.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Dobesedno mučim se fotru na Samsung A34 nastavit da bi delali MMSi na telefonu!! Stiri klice sem ze imel na nesposoben helpdesk pa nula. Pri njih naj bi bilo vse ok. Poslali so mi avtomatski nastavitveni datoteki (za net in mms), kjer pa se nastavitve razlikujejo od tistih ki sem jih s pomočjo istega helpdeska vnesel sam ročno!! Naprimer ko sem ročno vnašal so mi rekli da upor. ime in gaslo pustim PRAZNO, vrsta potrjevanja je BREZ -> nastavitvena datoteka je vnesla upor. ime mms in neko gelo, vrsta potrjevanja je PAP.

Kaj je točno prav in zakaj dobivam sporočila da omrežje ne podpira MMS ko hočem kaj poslati?! Naj omenim da mam probleme zdaj tako pri nastavitvah ki semn jih vnesel ročno in teh ki so bile avtomatsko dodane. Tudi telefon sem vsakič znova resetiral.
Poskusi tole: Najprej je druga slika, nad mmsssi je Name, na prvi sliki je nad 293: MCC

Screenshot_20230519_142454_Settings.jpg
Screenshot_20230519_142437_Settings.jpg
 

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
306
6
18
Škofja Loka
Razmišljam, da bi iz A1 šel na Hot Mobil. Vzel bi paket Hot Maxi, za internet doma bi pa vzel paket Hot Giga neomejeno. A se mi splača? A je še kakšen drobni tisk za prebrat? A mi priporočate to spremembo?
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Razmišljam, da bi iz A1 šel na Hot Mobil. Vzel bi paket Hot Maxi, za internet doma bi pa vzel paket Hot Giga neomejeno. A se mi splača? A je še kakšen drobni tisk za prebrat? A mi priporočate to spremembo?
Odvisno od potreb in pričakovanj. HoT npr. nima VoLTE, MMSi niso vključeni v paket, ima
pa kup drugih prednosti...
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
(2024)
na oddaljeni lokaciji imam modem MF920V. Deloval brez problemov s paketom "neskončno GB" za 1 mesec za 17€99.
Mesec je mimo, ni več odziva, ok, prek aplikacije grem na paket "mini GB" za 6€99 za 1 mesec, dam gor še dodatnih 30€ da bo nekaj časa mir.
Se probam povezat: ni odziva. Čakam nekaj ur: ni odziva.
Vprašam tehnično pomoč če oni modem vidijo: "seveda, vse vredu".
Ok, potem ga pa restartajte.
"to pa mi ne moremo, to morate sami, izklopite omrežje, vzemite ven kartico...", tralala.
:mad:
Takšen oddaljen modem meni nič ne koristi. Najdem drugega ponudnika? Bi bilo pri npr. Telemachu isto? Vem da lahko Telemachovci na kabelskem modemu daljinsko nastavljajo kar hočejo. Ali so SIM-modemi kaj posebnega, ali je samo Hofer-Hot nekaj posebnega?
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.158
113
Sim modemi (in telefoni) nimajo statičnih adres. Tudi sedaj ti vse deluje, samo ti se hočeš povezati na star naslov. Neke fore obstajajo, da modem nastaviš kot vpn server, ampak prvo prebrskaj ali tvoj to omogoča oz. najdi bolj točna navodila na spletu.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Sim modemi (in telefoni) nimajo statičnih adres. Tudi sedaj ti vse deluje, samo ti se hočeš povezati na star naslov. Neke fore obstajajo, da modem nastaviš kot vpn server, ampak prvo prebrskaj ali tvoj to omogoča oz. najdi bolj točna navodila na spletu.
Saj ni rečeno, da je to problem. Modemi od časa do časa tudi zaštekajo in takrat ni druge kot power off/on. Tukaj ti noben operater ne pomaga, če naprave ni na omrežju, je pač ni. Eni si dajo modem na časovno stikalo, ki vsak dan ob določeni nočni uri ugasne in prižge vse skupaj (ali pa enkrat na teden) in potem pač počakaš, če to pomaga.

Aha, sem prehitro prebral, naj bi ga operater videl... Nisem prepričan, ko smo na telekomovi optiki imeli takšen primer, je bilo na koncu vseeno potrebno ugasniti na roke, niso nič mogli na daljavo.

Jernej
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.332
3.429
113


Pa krmiliš en rele ki vklopi ali isklopi napajanje
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Če zadeva ni konfigurirana za TR-069 dostop (https://en.wikipedia.org/wiki/TR-069), niti operater ne more ravno kaj dosti, ker pač enostavno ne more do nje. Uporabi bolj kvalitetne naprave ali časovno stikalo, ki bo zadevo enostavno vrglo vsak dan ob določeni uri (kar je seveda problem pri baterijskem napajanju).
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
jaz bi raje na tehnični podpori že s prve naletel na nekoga ki ve kaj dela, ne pa da šele po treh urah iskanja napake na moji strani in 4.klicu na teh.podporo končno naletim na nekoga ki mi pove da bazna postaja že cel dan ne dela