Novo pri A1

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
Saj imajo v HR tudi take probleme z A1.hr, tako mobilno kot tudi z fiksno, poglejte si HR forum, hitrost, odziv, klici, nedosegljivost, fiksni net-tv, itd
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Kljub vsemu je na mobilnem delu A1 kr top, ma ta mali doma, jest v službi. Vsepovsod dela brez nekih posebnosti. Hitrosti interneta. Za stream sje dost 150/50 ves čas pa malo kdo rabi. Je pa porazen na fiksnem delu. Daleč najslabši, no telemach veliko ne zaostaja. Recimo T2 zame na fiksnem daleč najboljši, mobilna pa poraz oz. pogojno za domačo uporabo, za posel pa samo bejži od tega.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
V glavnem sam sem na A1 z mobilno telefonijo že kar dolgo (več, kot 10 let). Lokacija Zasavje.
Kar se tiče sprejema in delovanja nimam nekih pripomb. Večinoma je internet ok, telefonija se ne spomnim kdaj je bil kak izpad (so bili samo nič kaj posebnega kar ne bi bilo tudi drugje).Je pa res, da je na moji domači lokacij hitrost interneta v zadnjih letih kar konkretno padla. Tole je recimo trenutno in je tudi nek maks. Večinoma je še nižje. Včasih sem cel čas doma bil na mobilnem netu sedaj pa raje posegam na domači wifi.
Screenshot_20210130-113222_Speedtest.jpg
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
JP. Čeprav telekom je tud OK na mobilni, ampak spet odvisno od lokacije. Sam se dost gibljem na obronkih gorjancev v posavju, tam ne pride blizu A1 nihče. Pravzaprav 4g v vsaki grapi, nato sledi telemach, ki ima kr dobro 3g, 4g malo splabše, ampak se da kak MB prek mreže spustit, telekom pa večinoma samo 2g. Za poklicat v primeru nuje je OK, za kej drugega pa poraz.

Če ne drugega bi T2 prestopil k A1 za gostovanje, kot recimo HOT. Pa dobra implementacija in bi blo še najboljš. No trenutno na telekomu bi morali samo implementacijo popravit pa bi ravno tko blo OK.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Moja opažanja glede Telekoma: Ni...
(čeprav sem s SparMobilom bil kar zadovoln).
Že v hiši imam Telekom slabši signal od A1, pa še več lokacij je podobna situacija v prid A1...

Na žalost...
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Se tudi jaz sprašujem kva čarajo tolk dolgo z VoLTE...

Zato, ker je treba v to investirat denarje, ne vrača pa reč denarja nazaj. Ker ga ni junaka, ki bi za to dodatno plačeval.
Neke prisile v VoLTE pa seveda ni. Bo šele s prenovo omrežij in vsega, ko bo na tapeti ukinjanje 2G in 3G, takrat bo opcija za prihodnost samo še VoLTE. Samo do tega scenarija je še daleč.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Dobro saj vsak napredek je ok samo kakšna je točna prednost VoLTE. Boljši zvok? Mogoče uporaba v tujini s samo podatkovno kartico?
Wowifi mi je bolj uporaben iz strani uporabnika v Sloveniji in tudi v tujini. Marsikdo nima v bajti dobrega signala in tam mu VoLTE nič kaj ne pomaga. Wowifi pa lahko precej. Pa teh wifi hot spotov je tudi veliko, da lahko koristiš in bi kej prišparal v tujini. Tako, da operaterji sigurno nimajo nekega interesa iti v to.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Moje izkušnje izpred ne vem 2-3 leta nazaj ko je telekom to lanskiral je porazna, če res nisi na dobrem signalu nekje v urbanih območjih je samo prekinjanje, mrtvi klici v katerih ob vzpostavitvi sogovornika sploh ne slišiš itd. Sem kr hitro vgasnu to zadevo. WOWIFI pa super zadeva.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Za Telemach in A1 je že nekje pisalo, da niso zainteresirani za uvedbo za VoWifi... Bo baje imel samo Telekom
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
448
27
28
Sodišinci
Moje izkušnje izpred ne vem 2-3 leta nazaj ko je telekom to lanskiral je porazna, če res nisi na dobrem signalu nekje v urbanih območjih je samo prekinjanje, mrtvi klici v katerih ob vzpostavitvi sogovornika sploh ne slišiš itd. Sem kr hitro vgasnu to zadevo. WOWIFI pa super zadeva.
Imas prav. Takrat je bilo skoraj neuporabno. Trenutno pa je ok. Vsaj meni dela dobro... sicer ne opazim neke bistvene razlike v kakovosti govora...je pa hitrost vzpostavitve klica pri Volte izjemno hitra...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Za Telemach in A1 je že nekje pisalo, da niso zainteresirani za uvedbo za VoWifi... Bo baje imel samo Telekom

Oni niso zainteresirani, so pa zainteresirani, da meni pošiljajo grozilna pisma ker sem bojda preveč v nacionalnem gostovanju, saj ko preklopim na Telemach sem večino časa nedosegljiv, ko pa kličem, pa moram klicati večkrat in se premikati naokrog, da ulovim signal. In to s tremi številkami. O VoWiFi pa ne duha ne sluha na Telemachu, čeprav bi rešil vse te težave.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jozo in Lord_Raiden

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
879
63
28
33
Da bodo zaračunali, če bo v naslednjih dneh preveč uporabljal nacionalno gostovanje v TS omrežju.