Novo pri A1

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.490
6.229
113
Pri nas doma ne dela na nobenih kitajskih jajcih (oneplus in xiaomi). Ni sploh opcije za vklopit. Za volte ta opcija je.


popravek: vowifi dela na poco c65 od hčerke (bob)

Se je kaj spremenilo na strani nastavitev? Jaz na svojem pocotu imam kot si ti rekel vborvem odstavku. Ce grem na net pogledat, kje imajo (na enakem telefonu) kot je moj to opcijo, je jaz nimam.

Je fora v tem, da telefon ni podprt, da A1 tega nima pri nas (je to lokacijsko odvisno, da niso vsi deli Slovenije pokriti še), ali imam pa kaki cuden ROM. Imam HyperOS. Ne spomnim se vec, kje sem telefon kupila...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
Se je kaj spremenilo na strani nastavitev? Jaz na svojem pocotu imam kot si ti rekel vborvem odstavku. Ce grem na net pogledat, kje imajo (na enakem telefonu) kot je moj to opcijo, je jaz nimam.

Je fora v tem, da telefon ni podprt, da A1 tega nima pri nas (je to lokacijsko odvisno, da niso vsi deli Slovenije pokriti še), ali imam pa kaki cuden ROM. Imam HyperOS. Ne spomnim se vec, kje sem telefon kupila...
Na pocotu nismo nič spreminjali nastavitev. Preprosto se je sam od sebe pojavil znak "vowifi". Ko grem v nastavitve je tam pod opcijo volte tudi opcija vowifi, ki se je privzeto vklopila. Lahko izbiraš ali privzeto uporablja wifi ali gsm omrežje.

Na ostalih telefonih te opcije ni, čeprav po googlanju vidiš, da naj bi jo imeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.490
6.229
113
Se pravi, najprej ni bilo te opcije, potem se je pojavila sama od sebe?

Ni bila pa od vedno tam, ampak ni bilo moznosti izbire ali ni delala?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.402
1.014
113
To je bilo vklopljeno na nivoju operaterja, ni možnosti nastavitve, konkretno Galaxy A52, One UI 6.1, Android 14.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.018
3.911
113
Za Xiomi probaj tole

Also, you can go to [Phone] >> navigate to dial >> enter *#*#869434#*#* to enable or disable the VoWiFi; 5. If possible, try using another VoWi-Fi-enabled device with your SIM card or use your smartphone with another VoWi-Fi-enabled SIM card.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
Se pravi, najprej ni bilo te opcije, potem se je pojavila sama od sebe?

Ni bila pa od vedno tam, ampak ni bilo moznosti izbire ali ni delala?
po pravici ne vem, ker je telefon od hčerke in nisem bil dovolj pozoren

mogoče se je samo reset naredil, prav posebej se ni nihče ničesar dotikal
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.143
1.428
113
Pol pa pokliči fotra domov, ali pa doktora v ambulanto.

Pa dosti uspeha vam želim.
Od obeh imam mobitel. V katerem letu ste vi ostali?

Aja na Viber se obešate. Sem napisal, da rešuje problem. Ni mi treba sedaj scenarije iskati, ko jih ne. Tudi wi-fi navadno nimam, če nimam signala, tako da :( Ali je sedaj navada, da iz tujine kličeš doktorja in firme v slo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.018
3.911
113
Od obeh imam mobitel. V katerem letu ste vi ostali?

Aja na Viber se obešate. Sem napisal, da rešuje problem. Ni mi treba sedaj scenarije iskati, ko jih ne. Tudi wi-fi navadno nimam, če nimam signala, tako da :( Ali je sedaj navada, da iz tujine kličeš doktorja in firme v slo.
Ja
Itaq.
Pa ko te kdo pokliče tudi ne rabi takoj vedet, da si bogu iza hrbta...
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.535
291
83

Priponke

  • Screenshot_20240916_151519_One UI Home.jpg
    Screenshot_20240916_151519_One UI Home.jpg
    97,3 KB · Ogledi: 64

makedonc

Pripravnik
4. okt 2007
148
7
18
Z velikim navdušenjem obveščamo, da je smo v A1.SLO lansirali novo storitev VoWiFi (Voice over WiFi), ki bo uporabnikom omogočila še boljšo in zanesljivo komunikacijo preko omrežij WiFi. Storitev je namenjena izboljšanju kakovosti klicev, zlasti v območjih, kjer mobilni signal ni optimalen.
Kaj prinaša VoWiFi storitev? Z uporabo VoWiFi tehnologije lahko uporabniki izvajajo glasovne klice preko omrežij WiFi, kar zagotavlja boljšo pokritost na težje dostopnih lokacijah, kot so stavbe z debelimi stenami, kleti ali ruralna območja. VoWiFi storitev je še posebej uporabna tam, kjer je pokritost mobilnega signala šibka ali ni na voljo.
Prednosti VoWiFi:
Boljša dostopnost uporabnikov: Uporabniki bodo lahko klicali in prejemali klice, tudi če ni mobilnega signala, prek WiFi omrežja.
Manjša poraba baterije: VoWiFi zmanjšuje potrebo po iskanju močnega mobilnega signala, kar omogoča daljšo življenjsko dobo baterije.
Nemoteni prehodi: Če ima uporabnik tudi storitev VoLTE, se bodo klici brezhibno prenašali med WiFi in mobilnim omrežjem, brez prekinitev.
Kako začeti uporabljati VoWiFi? Storitev VoWiFi je na voljo za vse naročnike, ki imajo združljive naprave in aktivno WiFi povezavo. Uporabniki lahko aktivirajo storitev preprosto preko nastavitev svojega mobilnega telefona.
A1.SLO si še naprej prizadevamo uporabnikom ponuditi najnaprednejše storitve, ki jim omogočajo boljšo in zanesljivejšo komunikacijo, ne glede na to, kje se nahajajo. Z VoWiFi bomo naredili še korak naprej k boljši uporabniški izkušnji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20 in Jabe

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.335
351
83
Po kolkih letih zaostanka na konkurenco? Razlog? Velja za vse mobilce ki imajo v menuju to opcijo?