Novi Peugeot 208 - izkušnje

one

Zelenc'
17. nov 2014
17
1
3
V 308 še odzadaj nisem sedel,sem pa prebral v testih da je malo prostora odzadaj kar je res zanimivo
smile-1.gif
Polo je pa res utesnjen avto,že naprej je vse kot v neki kletki. Sem ga vozil en čas-1.2 tdi...motor je pa res zapan tam.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.909
6.653
113
Malo prostora zadaj, v 308, če misliš model s panoramsko streho? Problem je v tej strehi, brez tega je čisto kul...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Earnhardt pravi:
Zdravo. Moja najdrazja si zeli kupiti nov avtomobil. Trenutno ima Opel Corso 1.4 iz leta 2008 s cca 110.000 km....

Malce ogledujeva avtomobile in na oko ji je prisel (Poleg Citroena C3) novi Peugeot 208, in sicer Style oziroma Allure oprema.

Ne kompliciraj si življenja pri avtomobilu za ženo!
cool-1.gif

Kupi naj si tistega,ki ji je VŠEČ,ne tistega,ki bi bil po tvojem mnenju primeren za njo...vsaj jaz bi tako naredil. Razen če boš ti bolj zadovoljen sam pri sebi,če se tvoja ženska vozi namesto v P208 v Polu ali Cliu ali Corsi ali....?
grims-1.gif

Moja se je zapičila in zaljubila v Polota in niti slučajno ni hotela slišat za karkoli drugega,ne glede na opremo,ceno,itd...no bistvo je,da je baba srečna s svojim avtom,ostalo mi ni pomembno
evil.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Glede prostornosti in praktičnosti je Honda Jazz brez konkurence.Pa ne zaradi zunanjih dimenzij,ampak zaradi premišljene oblike in razstavljanja zadnjih klopi in pa nenazadnje tanka,ki je vgrajen pod prednjim sedeži. 100 KM z iVTEC motorjem je recept za enkrat Hondo zmeraj Hondo. Ajde užgite sedaj po men.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik map pravi:
Ta nova bo imela tudi dizel, to je tastari manjkalo
Ja verjetno bodo dal not iDTEC 1.6 ki se odlično obnese v civicu ali pa tudi v CRV
nahrung002.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Jaz bi tudi izbral en razred večji avto kot pa jajčka kot so 208, Corsa, Polo ipd..
Sej verjamem, da se tudi v kakšnem od njih udobno sedi tudi zadaj, ampak over-all, avto se bo vsaj 1x tedensko peljal daljšo razdaljo po avtocesti. Ne pravim, da rabiš kupit tank, ampak saj se še spomnimo kako je bilo pri Golovcu, ko je šel mulo z bemflo v nasprotno smer in je varnostnik v Fiesti podlegel poškodbam.
Pa še ena stvar: ta mala jajčka sploh niso več poceni, kakor gledam te cenike.

Jaz bi pogledal Mazdo3 G100 Challenge (16.290 €, pa verjetno lahko še kaj stisneš pri ceni), Hondo Civic 1.4 Comfort ali Sport (15.270 ali 16.290 €), Peugeot 308 Active (THP130 benz ali HDi92, oba cca. 16k €), mogoče še kakšnega extra sconto Leona TDI ali Golfa.
Vsi ti avti so razen Mazde še vedno dokaj majhnih zunanjih mer, da jih lahko uporabljaš tudi za po mestu, v smislu da ni problemov s parkiranjem in manevriranjem.
 

cas8

Zelenc'
22. jul 2014
10
0
1
Zelo ugodno imaš Ford focus s 1.0 ecobuster motorjem.

Za 20k sploh ne glej diesla, se ne bo nikoli povrnilo...
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Malo prostora zadaj, v 308, če misliš model s panoramsko streho? Problem je v tej strehi, brez tega je čisto kul...

Sodelavec ima novo 308-ko s panoramsko streho, pa se štirje dedi čist komot peljemo - pa je eden skoraj 2 metra velik, drugi pa tudi čez 190 cm.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Malo prostora zadaj, v 308, če misliš model s panoramsko streho? Problem je v tej strehi, brez tega je čisto kul...

Sodelavec ima novo 308-ko s panoramsko streho, pa se štirje dedi čist komot peljemo - pa je eden skoraj 2 metra velik, drugi pa tudi čez 190 cm.
Kaj pa brez panoramske strehe
grin1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
jaz tudi pravim, dizla šele za 30.000 km na leto, še raje 40.000. drugače se ne splača. vsaj ne glede registracije, dražjih servisov in večje morebitne kvarljivosti nasploh. jaz delam 35.000 km letno in razmišljam, da bi šel kar na bencinca.
drugače pa če se bodo vozili res štirje, manjšega od P308, C4, golfa in podobnih sploh ne bi gledal ... edino kaki nissan note mogoče od tamalih ...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Razlike v ceni ne bi smelo biti take? Dotično imam na mizi ponudbo za 308, motor 1.2 bencinar vs 1.6 dizel, pa je razlike nekaj 100 eur, torej nič.

Ja če primerjaš 130 konjskega bencinarja in 93 konjskega dizlčka. Če slednjega zamenjaš za 115 konjsko različico dobiš 2000€ razlike pri isti opremi.To razliko pa dobiš notri po 100.000 km?
In kaj si naredil nič, čakaš lahko v tem primeru 7-8 let da si nekje na nuli, če si.

Kakšne avtomobile imajo pa drugi.Pri nas so se dogovorli da je eden kupil novega golfa, drugi mu pa dajo za denar za nafto in vsi srečni.
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.793
2.097
113
za šankom
ksz...

zdej smo prišli z avta za 10k€ na avte za 16k€
rolleyes-1.gif

1.2 je že v 207 podhranjen,prehitevanje je bolj kot ne loterija,se kar veliko z njim prepeljem,tudi z 1.6 308 sem se nekaj prepeljal vendar je avto po 60k km tak kot da ne bo dočakal še enkrat toliko,zadnji diski so dragi ko pes ker imajo ležaj zraven,aja pa oboji so bili menjani pri 40k km ker so prednji tresli,zadnji pa so bili znucani
rolleyes-1.gif

ne vem no ne 207 ne 308 kljub rani mladosti ne delata tako kot bi bilo treba,kaj šele bo.jaz osebno bi se Pugija ognil,morda so pa pri 208 kvaliteto kaj popravili
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.636
6.044
113
pri taščici
Zakaj rabiš svoj avto če se greste skupno vožnjo? Največ boste prišparal če se štirje voziti z enim avtom (3 doma nimate sploh avta).
Ne pa da imam vsak doma svoj nov avto.
Ker pa zna biti problem ko ima ta lastnik dopust bo bilo dobro da bi vozila dva.
Če to že izvajate potem je OK (pisal si da se vozi 2-3x tedensko)
Za kakšno izredno vožnjo pa obstaja tudi bus, vlak (ko kable potegnejo) ali pa jo ti zategneš.
Če se vozijo štirje in imajo vsi štirje nov avto, potem na leto izgubijo vsaj 5 jurjev (če bi imeli samo en avto potem več kot 10 jurjev), kljub temu da se vozijo skupaj.

Skratka, premalo si opisal situacijo da bi bolj točno podal rešitve.
Predvsem kako narazen živite, (se dobite na enem parkingu in greste dalje).