Novi E (W214)

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.545
10.016
113
E je večji mal daljša medosna, posledično se pelje bolje, ali pa rečmo bolj udobno, tudi prostora je več, pač drug rang avta sprve.
Upam trdit, da je faceliftan E W213, boljši od novega Cja W206.
Vzdrževanje je nekak isto, tudi cenovno.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.390
925
113
Sem imel facelift W213 in imam sedaj W206 oba AMG Line. Ta avta med seboj težko primerjaš. W213 je večji, se pelje bolj udobno, ampak je tudi manj agilen in bolj okoren. W206 je pelje bolj športno, podvozje je čvrsto, avto je agilen. Zame morda malo preveč trd. Notri je prostorsko malenkost manjši od W213, ampak ne bistveno.

Pri W206 me blazno moti to, da je avto prenizek. Spodaj ima še neke aerodinamične komponente na podnu in dobesedno podrajsam skozi vsak ležeči policaj. Je pa tehnološko bistveno bolj napreden od W213.

Asistenčni sistemi delujejo bolje (manj agresivno, bolj dodelano), digitalne luči s projekcijo so po mojem top of the top, MBUX je vrhunki. Ena funčcija, ki je meni super je to, da ko mi da asistentka v koledar sestanek z naslovom, imam v avtu Office na MBUX in na koledarju samo klikneš in te navigira do cilja.

Je pa res, da bi na W206 po mojem popizdil brez head up displaya, ker je zaslon nameščen nižje, kot pri W213. Če že ima W206 res super MNUX, zelo inuativen, poln uporabnih funkci, ipd., mi pa namestitev zaslona preveč odvrača pogled s ceste in zato ni ne predstavljam brez HUD.

Meni je pod črto za moje potrebe, ko se pretežno vozim po Sloveniji W206 bolj uporaben avto.

Motor je pa neverjetno šparoven (220d 4M) in se na relacijo vozim zlahka pod 5 litrov. Tudi pod 4 sem se že vozil, ampak to je potem muka. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Valhalla

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.306
926
113
Sklepam, da je pri Mercedesu isto. Volvo cel rang dela na dveh menjalnikih in istem 2.0 bloku od 120KM do 400+KM, bencin, dizel, vse isto. Dobr, v C lahko kupiš Reno mašino, v E najbrž ne. Medosne so pa vse dolge, meni griči nagajajo, AC je pol ure stran.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.390
925
113
Sklepam, da je pri Mercedesu isto. Volvo cel rang dela na dveh menjalnikih in istem 2.0 bloku od 120KM do 400+KM, bencin, dizel, vse isto. Dobr, v C lahko kupiš Reno mašino, v E najbrž ne. Medosne so pa vse dolge, meni griči nagajajo, AC je pol ure stran.

Ne v enem in ne v drugem nisem ime Renault mašine, ti pa lahko zaupam, da ni z njo čisto nič narobe in deluje brez vseh težav. Kee ste pa taki strokovnjaki bi la lahko vedeli, da ta Renault mašina v Mercedeseh nima kaj dosti z renault mašino z Renaultom. Mašina namreč ni samo blok motorja in bati, je še turbina, kolektorja, šobe, ipd., kar pa nima veze z Renaultom.

In ja, tudi W213 je obstajal z "Renault" mašino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.545
10.016
113
Sklepam, da je pri Mercedesu isto. Volvo cel rang dela na dveh menjalnikih in istem 2.0 bloku od 120KM do 400+KM, bencin, dizel, vse isto. Dobr, v C lahko kupiš Reno mašino, v E najbrž ne. Medosne so pa vse dolge, meni griči nagajajo, AC je pol ure stran.
ni isto, 2 modela sta 220 in 300 to je en blok, potem pa naprej 6 cilindrov..350 in naprej. Tako je bilo..imel si še manjše, tist je pa znal bit kak "reno". Kako je prav zdaj, nisem čisto na tekočem, se mesečno spreminjajo zadeve..
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.478
6.200
113
Mislim, da je samo še 1.3 bencinar v *A in *B serijah ostal iz sodelovanja z renojem, ostalo je native mercedes. W206 C ni bil nikoli z renojevimi motorji, prav tako noben E.
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.485
2.183
113
Potem bi bil C razred z vso opremo in močnejšo mašino boljši nakup kot srednje opremljen E? Večino časa bosta starša sama v avtu, tako da malo manj prostora verjetno ne bi bil problem
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.306
926
113
Ja, jaz že mislim tako, zato sem na C razredu. E razred ne paše v parkirišče, za po gričih je težje vozit, za dolga potovanja sta pa oba super. Večje je pa boljše. Sam nižji srednji razred že posega tako visoko. Primer Ford Focus karavan po vseh dimenzijah seže v C razred. Že medosna se približa. 14cm na W205.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.545
10.016
113
C je majka nič mu ne manjka v osnovi, men je pač utesnjen ker sem velik fant. In vse kar je večje tud če 1 cm, je plus.
 
  • Haha
Reactions: Valhalla

Jamaican_Lion

Fizikalc
24. nov 2011
304
134
43
Kingston town
Cak, v eni drugi temi sem bral da se Mercedes C in E enako peljeta kot Golf VII 2.0 TDI, samo malo vec plastike imata, filing v voznji je pa isti.
Drgace je meni novi C hudo vsec, najbolj od nemske trojice. Edino grafika zadnjih luci na novih Mercedesih mi deluje cudno in cheap, tukaj je Golf ze v prednosti.