Nove zapore na SLO AC, kaj je že reku minister...

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Točno tako. Vendar ko 'novinarji' izdelajo svoje umotvore, so vedno krivi izpostavljeni direktorji ala Zidar, Černigoj, Tovšak-ova.... Nihče pa ne pogleda KDO je npr. naredil vilo ZJP-ju!

In za kakšen denar!
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Na viaduktu Tržiška Bistrica so v četrtek vbetonirali novo dilatacijo. Ali ti pričakuješ, da bojo viadukt odprli že tedaj, ko je beton še svež? Pa da še delavci zraven stojijo ta čas ko beton veže?

Moralisti, ki nimate pojma, buzz off. Pojdite svinčnike šilit, or what so ever....

Mimo trojan je blo zaprto kolk 3 mesce? peljal sem se mimo sigurno 50x ob vseh možnih urah - delavce sem videl 2x!! a to pomeni, da se je ostale 2.5mesca trdilo kaj?
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Lej, dilatacijo v fabriki ne izdelajo z danes na jutri. To ni nek twingo iz revoza. To je unikaten del, ki je izdelan za 'en objekt'. Tega ni na zalogi. Če je dilatacija uničena pač promet ne more potekati preko tega objekta. Basta!

Delavci pa v vsem tem času očitno nimajo kaj tam počet. Izštemajo staro dilatacijo in počakajo ma novo. Se strinjaš?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Lej, dilatacijo v fabriki ne izdelajo z danes na jutri. To ni nek twingo iz revoza. To je unikaten del, ki je izdelan za 'en objekt'. Tega ni na zalogi. Če je dilatacija uničena pač promet ne more potekati preko tega objekta. Basta!

Delavci pa v vsem tem času očitno nimajo kaj tam počet. Izštemajo staro dilatacijo in počakajo ma novo. Se strinjaš?

A nekih standardnih pa ni?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.971
1.423
113
Vse lepo in prav, samo ce vidis, da struktura popusca potem jo tudi prej narocis?!

Se strinjas?
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Lej, dilatacijo v fabriki ne izdelajo z danes na jutri. To ni nek twingo iz revoza. To je unikaten del, ki je izdelan za 'en objekt'. Tega ni na zalogi. Če je dilatacija uničena pač promet ne more potekati preko tega objekta. Basta!

Delavci pa v vsem tem času očitno nimajo kaj tam počet. Izštemajo staro dilatacijo in počakajo ma novo. Se strinjaš?
Rok trajanja dilatacije se ve. Tako kot jaz občasno preverim debelino zavornih oblog na avtu bi lahko oni (ki preglede AC vršijo kao na 30 min.) videli, da bodo za zamenjavo in pravočasno naročili nove. Ne pa da čakajo na razbite avte ko se dilatacija že dviguje
bonk.gif


Po tvoji logiki je pametno čakat do zadnjega trenutka in potem AC zapreti za pol leta in šele potem naročat novo.
stupid-1.gif


Če bi jaz to počel z zavornimi oblogami bi se mi na minimumu prižgala opozorilna lučka kar poleg oblog pomeni še zamenjavo ter plačilo senzorja ter nekaj dni brez avta, ko bi zadnje minute naročal obloge ...........
13.gif


In tukaj je razlika med dobrim in slabim gospodarjem ..........
zmaga.gif


BTW, a ti delaš na DARSu, ko pišeš take brihtne
grims-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Lej, dilatacijo v fabriki ne izdelajo z danes na jutri. To ni nek twingo iz revoza. To je unikaten del, ki je izdelan za 'en objekt'. Tega ni na zalogi. Če je dilatacija uničena pač promet ne more potekati preko tega objekta. Basta!

Delavci pa v vsem tem času očitno nimajo kaj tam počet. Izštemajo staro dilatacijo in počakajo ma novo. Se strinjaš?
Lej, to je bulšit, ki ga dovoljuje država. Ko bo imel minister jajca zahtevat naj v pogodbi piše, da morajo biti vse napake znotraj garancije odpravljene v 30 dneh, se en SCT ne bo več mogel izgovarjat na dobavitelja (seveda s primernimi penali - recimo par 100 jurjev evrov na dan). Naj se pa vmes Zidar in njegovi direktorčki vmes uležejo, če ne znajo ali nočej zorganizorat, da imajo nadomestne dele dobavljive znotraj tega roka. Oziroma: če je (v tem primeru) to dilatacijo res nemogoče dobit dovolj hitro, naj izvajalec pač takemu projektu ob taki zahtevi pogodbe reče ne ali postavi ceno, ki bo to zagotovila.
In po drugi strani seveda držat za jajca projektante in podobne, ki zaj... toliko, da so potrebne spšremembe projekta in ankesi (ja, dostikrat izvajalec ni kriv). Enako velja za nadzorne. Vsakih XXX metrov "štih proba" ali je vse po projktu, in če ni, nazdornega (razen, le dkaže, da ga je izvajelec namerno nategnil,v tem primeru to pač velja za direktorja izvajalca) za zapahe. In ne tule nekaj cvilit "kaj je pa direktor kriv" ... Je kriv, saj je vse pod njegovo komando. Razen če na sodišču dokaže, da je nekdo od podrejenih v delal v nasprotju z njegovimi navodili. Potem pa itak imamo novega krivca.
Žalostno je, da se država ne zaveda, da ima moč zahtevat, ne prosit.

Pa še nekaj: DARS i vsi ostali vpleteni se bodo morali zavedati, da je prva, najpomembnejša in takorekoč izključna prioriteta uporabnik ceste. Zanj mora biti cesta varna in odprta. Vse ostalo mora biti podrejeno temu. Ne "objet je zaprt, basta" ampk objekt mora biti odprt, basta. Če to komu v verigi, ki vodi do uporabe ceste, ni OK, naj si najde novo službo.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
@ ma nastujte že enkrat utrujat zaradi teh del... kot da so samo pri nas... Včeraj sem potoval za Zurich; v Avstriji sem pred Tauren tunelom čakal 20 minut, ker imajo polovično zaporo dolgo 10 km, za tunelom do Salzburga se povečini odvija promet po eni polovici AC dvosmerno (rok končanja del jesen 2010), do Munchna en kup omejitev 120km/h, 30 km pred Munchnom zastoj, počasna vožnja (do 80km/h) v 4 pasovih, pred Bregenzom manjka 8 km AC, stal v trdo 30 minut da smo se zgužvali na en pas, Švicarji imajo 20km pred Zurichom polovico AC zaprte in omejitev 80km/h...

Toliko o opevani Avstriji in Nemčiji... V zadnjih 3 letih se nisem tekoče peljal do Nemčije ali Dunaja...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
@ ma nastujte že enkrat utrujat zaradi teh del... kot da so samo pri nas... Včeraj sem potoval za Zurich; v Avstriji sem pred Tauren tunelom čakal 20 minut, ker imajo polovično zaporo dolgo 10 km, za tunelom do Salzburga se povečini odvija promet po eni polovici AC dvosmerno (rok končanja del jesen 2010), do Munchna en kup omejitev 120km/h, 30 km pred Munchnom zastoj, počasna vožnja (do 80km/h) v 4 pasovih, pred Bregenzom manjka 8 km AC, stal v trdo 30 minut da smo se zgužvali na en pas, Švicarji imajo 20km pred Zurichom polovico AC zaprte in omejitev 80km/h...

Toliko o opevani Avstriji in Nemčiji... V zadnjih 3 letih se nisem tekoče peljal do Nemčije ali Dunaja...

Ampak ponavadi v tujini tudi popoldan, ob sobotah in nedeljah, ponoci,... vidis delavce... pri nas pa so izgleda prozorni ali nevidni...
grims-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Ampak ponavadi v tujini tudi popoldan, ob sobotah in nedeljah, ponoci,... vidis delavce... pri nas pa so izgleda prozorni ali nevidni...
grims-1.gif
Si se očitno premalo vozil. Večina gradbišč, ki sem jih videl v tujini, so samevala zunaj uradnih ur.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Ampak ponavadi v tujini tudi popoldan, ob sobotah in nedeljah, ponoci,... vidis delavce... pri nas pa so izgleda prozorni ali nevidni...
grims-1.gif
Si se očitno premalo vozil. Večina gradbišč, ki sem jih videl v tujini, so samevala zunaj uradnih ur.

Potem sem imel pac sreco, da recimo sredi noci vidim gradbisce razsvetljeno, da je svetlo skoraj kot podnevi... pa masinerija dela...
smile-1.gif
.. BIlo pa je to vecino Avstrija ali Nemcija ...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.173
820
113
ksz
torej bi radi, da se dela na cesti izvajajo v treh izmenah, kot ponekod v tujini, da se ustrezno povečajo ograje in ostali varovalni ukrepi, ker naše AC niso dovolj varne, in da naj ima izvajalec v času garancijske dobe prav za vsak konstrukcijski element še enega za rezervo, da bodo dela izvedena čim hitreje? in vse to za skupaj nižjo ceno, ker so naše AC najdražje v evropi?
hm, težka bo..
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Edino da sem videl delavce delat izven delovnega čas je bilo na odseku AC pri Grosupljem, tam so delali tudi ob sobotah in nedeljah, popoldne v dežju, celo za 1 maj.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Ampak ponavadi v tujini tudi popoldan, ob sobotah in nedeljah, ponoci,... vidis delavce... pri nas pa so izgleda prozorni ali nevidni...
grims-1.gif
Si se očitno premalo vozil. Večina gradbišč, ki sem jih videl v tujini, so samevala zunaj uradnih ur.

No jaz se veliko vozim relacija SLO - D in nisem še videl praznega gradbišča!
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.173
820
113
jaz pa se malo vozim na relaciji SLO-D (recimo 1×letno), pa sem že videl prazna gradbišča na poti, tako v A, kot v D, v obeh smereh. no, pri Münchnu sem prvič videl, kako to zgleda, če se dela v petek ob enajstih zvečer, v dežju: milijon luči, vse nekaj utripa, mokra šipa, obupna vidljivost
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Si ze slisal za predviden rok dobave? In predviden rok priprave objekta na novo polaganje? Verjetno se da casovno to nekako uskladit. Ne pa da olupijo staro en mesec prej potem pa gledajo v luft in cakajo na novo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.480
754
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Si ze slisal za predviden rok dobave? In predviden rok priprave objekta na novo polaganje? Verjetno se da casovno to nekako uskladit. Ne pa da olupijo staro en mesec prej potem pa gledajo v luft in cakajo na novo.

Ce bi bil samo en mesec, bi se bilo kolikor toliko zmerno... Koliko casa je ze zaprt oz. oviran viadukt Trziska Bistrica? Se mi zdi, da bo kmalu eno leto
bonk.gif
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Konkretno na Tržiški Bistrici se ni vedelo, kdo je odgovoren za napako in so prelagal odgovornost z enega na drugega, zato ni nihče naročil nove dilatacije. Po vaše bi jo moral kar SCT naročit, čeprav ni bila vgradnja kriva zato, da je dilatacija kasneje razpadla. Projektant, ki je predvidel tako dilatacijo, bi moral odgovarjat ali pa proizvajalec, če je bila guma na dilataciji že v osnovi zanič. Sam o tem jaz ne bom sodil. Pa tudi ne vem kolikšen je dobavni čas za to reč, da je tako dolgo trajalo.