Nove gume na V-Stromu

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Pozdravljeni

Treba bo menjati gume no mojem mopedu. Do sedaj imam Metzeler Tourance, vendar razmišljam o malo bolj "cestni" varianti.
Kaj pravite na Dunlop RoadSmart? Kako bi se obnesle na mojem motorju.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Če se ne boš vozil veliko po makadamu, je pomoje super izbira. Ima pa tudi Dunlop gumo za cestni enduro, mislim da je trailmax.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Če se ne boš vozil veliko po makadamu, je pomoje super izbira. Ima pa tudi Dunlop gumo za cestni enduro, mislim da je trailmax.
Ja poznam trailmax..ampak enduro gumo že imam, in bi raje malce bolj cestno varianto, ker se po makadamu sploh ne vozim.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Potem pa vzemi Roadsmart ali pa Roadtec Z6/Z8, jaz sem z obojimi super zadovoljen. Z enim kompletom naredim brez problema 13k km in več. Predvidevam, da ga ne teras po ovinkih, tako danti bodo obojne šle do roba brez zdrsov.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni

Treba bo menjati gume no mojem mopedu. Do sedaj imam Metzeler Tourance, vendar razmišljam o malo bolj "cestni" varianti.
Kaj pravite na Dunlop RoadSmart? Kako bi se obnesle na mojem motorju.

Uporabljam omenjeno gumo, nekih pripomb nimam, prvi set je zdržal 12200km, precej vožnje v dvoje in tudi avtoceste. Drugi set pa imam sedaj na 8000 pa zgleda da bo še kar držalo.

Kot vsako gumo bolj pobira vročina, avtocesta in obteženost. Proizvajalec jo priporoča nekje do 10.000, so pa nekateri naredili tudi 16.000+, odvisno od stila vožnje.

Kaki bi se obnesle na vstromu 650? Po moje idelano, saj gre za sport touring motor, roadsmart gume pa so namenjene prav temu.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Kaj pravite na Dunlop RoadSmart? Kako bi se obnesle na mojem motorju.
Ne bo šlo. PRednjo gumo imač 19 colsko, Roadsmart pa izdelujejo samo v 17 in 18 colah.
Išči drugo možnost.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Hm, ne vem, če bojo gume ala Roadsmart primerne za tvoj motor. Jaz sem imel pred časom na moji kravi neko podobno opcijo (pa se mi zdi, da ravno take, ki so v linku), pa se je motor izredno slabo obnašal na cesti, pa tudi obraba gume je bila katastrofalna. Ne vem, če so mi zdržale 4000 km. Izgleda, da proizvajalci že vedo, kateri model gume je konstruiran za kateri motor.
A zdaj imaš tanove ali tastare Touranske? Ker tanove so bolj cestne kot tastare.

Ampak koliko vidim po cestah, so ljudje z "originalnimi" gumami ravno tako uspešni po ovinkih
wink-1.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Kot je že Snecer rekel, so Roadsmartke deklarirane kot touring gume. Moj motor pa je tudi tako deklariran, tako da....
Skratka zdi se mi bzw. dajat enduro gume gor, če se pa še v življenju nisem po makadamu peljal
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik gretzky pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Kaj pravite na Dunlop RoadSmart? Kako bi se obnesle na mojem motorju.
Ne bo šlo. PRednjo gumo imač 19 colsko, Roadsmart pa izdelujejo samo v 17 in 18 colah.
Išči drugo možnost.

AJA ???
redface-1.gif

Sem na hitro pogledal na Dunlopovi strani, pa imajo gor samo 17 in 18".
http://www.dunlopmotorcycle.com/tirecatalog_tire.asp?id=101

Majo 19" nič bat
smile-1.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Kot je že Snecer rekel, so Roadsmartke deklarirane kot touring gume. Moj motor pa je tudi tako deklariran, tako da....
Skratka zdi se mi bzw. dajat enduro gume gor, če se pa še v življenju nisem po makadamu peljal

Lej, sej načeloma je meni vseeno kaj boš dal gor...ampak ko si že spraševal o mnenju...

Drugače pa jaz prisegam na Michelin Anakee
wink-1.gif
)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tvoj motor je bolj enduro, imaš tudi "špice", vstrom 650 pa je običajen sport touring motor, lite felne (to ni za resen teren sploh, itak nima nobene zaščite), le sprednje kolo je malo večje, vse zaradi udobja, če se zaide na urejen makadam itd.

Motor nima ne surove moči, ne velike teže, tako da s temi gumami bo šlo normalno.

In obratno, tudi za 17" kolo se dobi enduro guma, dela jih Pirelli Scorpion MT90.

Drugače pa Jodlarček, lepo do Širnika v Radlje (nasproti pumpe, ne moreš falit), je najbolj ugoden za te zadeve in pojem v teh krajih.
http://www.sirnik.net/

Popiješ kavico ali dve in se zapelješ domov.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Drugače pa Jodlarček, lepo do Širnika v Radlje (nasproti pumpe, ne moreš falit), je najbolj ugoden za te zadeve in pojem v teh krajih.
http://www.sirnik.net/
Širnik ni pojem samo za vaše kraje, ampak za celo Slovenijo. Z njim imam zelo dobre izkušnje.