Nova zmaga feministk - feminizem, politična korektnost in podoben bullsh1t

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Še obstaja upanje za vrnitev v normalnost :cheer:


Florida governor bans transgender women and girls from school sports
Florida is now the ninth state to pass legislation preventing trans females from participating in school sports consistent with their gender identity.

Oziroma drugače povedano - all athletes have to compete with their own biological gender.

 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
In to na podlagi argumenta, da naj bi žrtve posilstva otrpnile, ko naj bi se jih zlorabljalo in naj se zato ne bi bile sposobne braniti.

Fantje, preden boste pošlatali kakšno, si zagotovite jasno in izrecno soglasje, sicer vas bodo lahko teoretično vlekle po sodiščih.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Pri nas je bolj malo upanja.
Te dni se sprejema popravek zakona, ki bo redefiniral kaznivo dejanje posilstva.
Moj post je letel na idiotizme v povezavi s politično korektnostjo na podlagi definicij in identifikacij spola, s čimer imajo na zahodu že nekaj časa zelo pestro in kar se počasi prenaša k nam tako kot marsikaj drugega. To s posilstvom je pa nov idiotizem, ki gre lahko v temo o idiotizmih vlade JJ-a.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Če pogledamo tisti koprski primer, ko je tip mrtvo nasekano (praktično v komi) družinsko prijateljico poseksal, pa jo odnesel samo s spolnim napadom, ker se žrtev ni upirala, se čisto strinjam, da je treba posilstvo redefinirati. In ja, nekatere v stiski res otrpnejo, sploh s kakim nožem na vratu.
Tisti koprski primer ni bilo posilstvo, ker storilec ni uporabil sile. Spada pa tisto dejanje pod drug člen, za katerega se predvideva enaka kazen. Tako da jo je tisti odnesel z enako kaznijo, samo z drugim členom. I ja, tako so mediji zmanipulirali, da je folk misli, da če ni bil obsojen zaradi posilstva, ni bil nič obsojen, kar je daleč od resnice.

Kolk bi pa ti dal kazen eni, ki ti ga mrtvo pijanemu malo povleče? Je 1 leto premalo? Posilstvo?

Z nožem na vratu spada čisto lepo med posilstva, zaradi tega ni treba nič zakona spreminjat. Katera je pa tolk zblojena, da ne zna reči Ne, kadar ji kaj ne paše, je tud tud zblojena, da lahko reče Ja, če ji kajne paše.

Posilstvo je treba definirati izključno za tiste, ki bi se šele po 20+ letih lažno spomnile da so bile posiljene, in za tiste, ki bi se rade za nazaj maščevale moškim z lažnimi obtožbami posilstva. S spremenjeno definicijo bi se kar vse verjelo ženskam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Pač problem je v tem, da je bistvo posilstva po trenutni ureditvi, da gre za napad, prisilno vedenje zoper žrtev. In v primeru, ko žrtev otrpne in se zaradi tega ne brani, se predlagateljem zdi, da to odpira preveč možnosti, da se takega dejanja ne da spraviti pod k.d. posilstva. Ampak v primeru noža vsekakor gre za nasilje, čeprav mogoče ne dobesedno za fizično prisilo. Gre za nedopusten vpliv na žrtev na podlagi grožnje. Sedaj pa se poskuša spraviti v zakonodajo, da se bo kot posilstvo tretiralo vse, kar ni izrecno dogovorjeno.

Treba je upoštevati tudi, koliko možnosti zlorab bo odpirala nova ureditev.

(edit: vidim, da se g. mirsi strinja z mano, kar si štejem v čast :) )
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.214
9.454
113
kod Džej-Zija
Tisti koprski primer ni bilo posilstvo, ker storilec ni uporabil sile. Spada pa tisto dejanje pod drug člen, za katerega se predvideva enaka kazen. Tako da jo je tisti odnesel z enako kaznijo, samo z drugim členom. I ja, tako so mediji zmanipulirali, da je folk misli, da če ni bil obsojen zaradi posilstva, ni bil nič obsojen, kar je daleč od resnice.

Kolk bi pa ti dal kazen eni, ki ti ga mrtvo pijanemu malo povleče? Je 1 leto premalo? Posilstvo?

Z nožem na vratu spada čisto lepo med posilstva, zaradi tega ni treba nič zakona spreminjat. Katera je pa tolk zblojena, da ne zna reči Ne, kadar ji kaj ne paše, je tud tud zblojena, da lahko reče Ja, če ji kajne paše.

Posilstvo je treba definirati izključno za tiste, ki bi se šele po 20+ letih lažno spomnile da so bile posiljene, in za tiste, ki bi se rade za nazaj maščevale moškim z lažnimi obtožbami posilstva. S spremenjeno definicijo bi se kar vse verjelo ženskam.
Če si prebral moj zapis, si lahko opazil, da sem napisal, da je storilec fasal kazen za spolni napad. In ne, višina kazni ni bila niti približno enaka.

Runo: strinjam se, da se tu odpira možnost maščevalnih lažnih prijav.

P.s. Kaj pa uporaba GHB/rohypnola in podobnih drog? Tehnično tipu v takih primerih ni treba uporabiti sile, da izkoristi nemočno žensko. Potem to ni posilstvo? Zame je.
 
Nazadnje urejeno:

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Torej, sedaj poznamo:

Posilstvo
170. člen

(1) Kdor prisili osebo drugega ali istega spola k spolnemu občevanju ali s tem izenačenemu spolnemu ravnanju, tako da uporabi silo ali zagrozi z neposrednim napadom na življenje ali telo, se kaznuje z zaporom od enega do desetih let.

Spolno nasilje
171. člen

(1) Kdor uporabi silo ali zagrozi osebi drugega ali istega spola z neposrednim napadom na življenje ali telo in jo tako prisili, da stori ali trpi kakšno spolno dejanje, ki ni zajeto v prejšnjem členu , se kaznuje z zaporom od šestih mesecev do desetih let.

in še za primere pijanih/zdrogiranih žrtev

Spolna zloraba slabotne osebe
172. člen

(1) Kdor spolno občuje ali stori kakšno drugo spolno dejanje z osebo drugega ali istega spola, tako da zlorabi njeno duševno bolezen, začasno duševno motnjo, hujšo duševno zaostalost, slabost ali kakšno drugačno stanje, zaradi katerega se ne more upirati, se kaznuje z zaporom od enega do osmih let.

Kot vidimo, so torej sankcije bolj kot ne primerljive. Na podlagi tega je težko zaključiti, da bi bil storilec v debatiranem primeru res strožje kaznovan, če bi se mu sodilo zaradi posilstva. Po moje je trenutna ureditev ok, eventuelno bi se lahko kazni povsem izenačile.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Če si prebral moj zapis, si lahko opazil, da sem napisal, da je storilec fasal kazen za spolni napad. In ne, višina kazni ni bila niti približno enaka.

Runo: strinjam se, da se tu odpira možnost maščevalnih lažnih prijav.

P.s. Kaj pa uporaba GHB/rohypnola in podobnih drog? Tehnično tipu v takih primerih ni treba uporabiti sile, da izkoristi nemočno žensko. Potem to ni posilstvo? Zame je.
Zame pa uporaba GHB in podobno ni posilstvo (170), če ni bila uporabljena sila, ampak je spolna zloraba slabotne osebe (172). Zagrožena kazen je pa enaka.
In tudi kazen za spolno nasilje (171) je primerljiva za prejšnim dvema.
Pomoje bi tisti v kopru prej padel med zlorabo slabotne osebe, ampak tudi pri spolnem nasilju, bi lahko dobil 10 let. Kakorkoli, sodnik pa tudi lahko izreče kazni manjše od predpisane.
Ampak nekatere so raje posiljene kot zlorabljene, da se lahko delajo večje žrtve.

Redefinicija posilstva je pa namenjena samo odpiranju možnosti lažnim prijavam, maščevanjem.....brez dokazov.


Kolk let bi pa ti dal ženski zapora, če ti ga ena mrtvo pijanemu potegne?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
A če eni vbrizgaš pod prisilo, grožnjo, obvezo, neprostovoljno... spermo ali pa če pod prisilo, grožnjo, obvezo, neprostovoljno...vbrizgamo cepivo, tudi lahko potegnemo kakšne paralele?
v naslednji fazi pa lahko še otroke dodamo :)
 
Nazadnje urejeno:
5. apr 2015
1.325
685
113
Kakorkoli, moj člen pravi, da posilcu mojih žensk odrežem kurtza in jaja pa še bajto mu požgem in avto spraskam. Pa odsedim x mesecev pogojno.