Nova gripa in potovanje

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Razsirila se je nova gripa, tako da me je kar malo stisnilo pri srcu glede potovanja
frown-1.gif

Kaj mislite vi se nic ne bojite, kako se sploh ta nova gripa prenasa?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.862
2.247
113
za šankom
preneša se kot vsaka gripa.pogosteje umivanje rok in razkuževanje.sicer pa "nova"gripa ne bo pokosila niti 1% ljudi ki jih bo navadna.
panika je odveč.mislim da imaš na potovanju veliko več stvari za pazit in so veliko bolj rizične kot gripa
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Prijetno ni se mi pa zdi zaman obremenjevat. Higiena in to bo to. Ta gripa je se vedno gripa in ni kuga, edina bojazen je, da se zadeva ne razsiri prevec in mutira. Veliko vec jih umre zaradi navadne gripe. Sicer pa kaj bos, visel doma? Pazi, drugo leto pride nova epidemija. Se kdo se sploh spomni sarsa, slinavke, parkljevke pa pticje kuge ali kaj je ze bila? Kot da ne obstaja vec.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
Lej stvar je proprosta. Sam veliko potujem in imam stikov z raznimi ljudmi po evropi. Tolažim pa se s tem, da od nečesa pa moram narest zadnji brc
evil.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Kaj pa bos z njim? Ce sem prav razumel ima tamiflu precej stranskih ucinkov, da ti ga dohtar ne bo predpisal, ce ni res hudo s tabo.
 

zverca

Fizikalc
26. avg 2007
1.280
0
36
42
stražišče
tud mene gripa ne skrbi, so se hujse stvari

ce potujes ne smes mislit, kero bolezen lahk dobis, razmislat je treba kako lahk uzivas
wink-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Naceloma ni neke bojazni kar se tice nevarnosti za tvoje zivljenje. Ce nimas neki spremljajocih bolezni (ob katerih itak ne bi mogel potovati), potem se ti najbrz ni treba bati. Poleg tega so drzave vecinoma zalozene s protivirusnimi zdravili in bos hitro dobil medicinsko pomoc.

Je pa res, da nova oblika gripe kaze doloceno afiniteto za mlajso in naceloma zdravo populacijo. Razlog naj bi tical v bolj burnem imunskem odzivu.


Tole pisem s Kitajske in lahko ti priznam, da imam v nahrbtniku eno dozo antivirusnega zdravila (poleg vsega ostalega, kar paranoicen popotnik pac vlaci s sabo
smile-1.gif
). Nikoli ne ves, kje bos in kaksna bo zdravniska oskrba. 20 EUR se mi ne zdi veliko za malce bolj mirno spanje.

Vsekakor, 1000x bolj verjetno, da storim konec pod kolesi kaksnega norega kitajskega voznika kot pa zaradi gripe. Ampak vseeno...



Ce te se kaj zanima, bom jutri se pri internetu in lahko na hitro se kaj napisem. Povej, kam potujes in za koliko casa.

Zdravnik ti bo verjetno tudi napisal recept, ce poves, da gres na pot in da te skrbi. Ampak bo pa seveda beli recept.