Nov računalnik

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, samo tam je bilo že leta in leta očitno, da srce bije, a možgani so že zdavnaj mrtvi. Takorekoč.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, a če email.si pade, ne moreš prejemati in pošiljati mailov.
Če trgovina "pade" za tri tedne, se te nič ne tiče.
Razen, če imaš RAVNO v tistem tednu primer garancije.
 

Hoof_Arted

Pripravnik
27. avg 2009
313
0
16
Citat:
Uporabnik netko pravi:
kje v tujini pa če so bili diski recimo prodani v oem dealu in imajo manj garancije kot chanel roba, ali pa so bili refurbished pa ti sploh ne veš, da je temu tako... no navrgel sem samo nekaj možnosti, ki se pojavijo pogosto tudi pri nas še posebej pri tistih ki so neobičajno cenješi kot vsi ostali

Prosim te, razloži mi, kaj je to oem deal in kakšna je chanel roba? In kako veš, kaj je katero?
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.764
2.122
113
ta bi lahko bila dolga ampak enkrat si bom vzel čas pa napisal mogoče zvečer
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.363
-8.424
113

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
um.. black mi snema 1gb fajl iz diska na disk na nekje 100kbs... blue pa 60-70kbs.. Tako, da je kar pocasnejsi..
 

Hoof_Arted

Pripravnik
27. avg 2009
313
0
16
Citat:
Uporabnik netko pravi:
ta bi lahko bila dolga ampak enkrat si bom vzel čas pa napisal mogoče zvečer

Malce dolgo čakam... Daj mi razloži, na kratko, kakšna je to chanel roba.

Za oem mi je jasno, tam pač ne razumem, kaj bi naj bilo narobe z njim. Imam občutek, da si nekaj zamešal.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.764
2.122
113
sem vmes že pozabil...
oem je roba ki jo proizvajalci prodajo različnim brandom z namenom sestave računalnikov pod temi brandi (npr hp, dell, lenovo in podbni tudi nam neznani)
chanel roba je roba ki jo proizvajalec komponente nameni svojim distribucijskim partnerjem da jo na lokalnih trgih dostavijo kupcem
 

Hoof_Arted

Pripravnik
27. avg 2009
313
0
16
Citat:
Uporabnik netko pravi:
sem vmes že pozabil...
oem je roba ki jo proizvajalci prodajo različnim brandom z namenom sestave računalnikov pod temi brandi (npr hp, dell, lenovo in podbni tudi nam neznani)
chanel roba je roba ki jo proizvajalec komponente nameni svojim distribucijskim partnerjem da jo na lokalnih trgih dostavijo kupcem

Zadeva je torej v redu, popolnoma normalna stvar, da nek proizvajalec sam ne dela vsega.

Citat:
Uporabnik netko pravi:
kje v tujini pa če so bili diski recimo prodani v oem dealu in imajo manj garancije kot chanel roba, ali pa so bili refurbished pa ti sploh ne veš, da je temu tako... no navrgel sem samo nekaj možnosti, ki se pojavijo pogosto tudi pri nas še posebej pri tistih ki so neobičajno cenješi kot vsi ostali

Glede na ta tvoj post namreč ne razumem, zakaj bi bil oem slabši (in zakaj bi imeli manj garancije)?
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.764
2.122
113
razlike v kvaliteti ni v garancijah so pa lahko zelo različne in to je debata o kateri se pogovarjamo - garancije namreč

in zakaj bi imel manj garancije... zato ker je govorim hipotetično hp naročil 1 miljon diskov, ki jih bo vgradil v svoje sisteme in dal eno leto garancije posledično se z dobaviteljem dogovori da mu nudi v zameno za nižjo ceno(kar je edino ki ga zanima) nižjo garancijsko dobo... del kvote pride recimo do nekega partnerja v evropo ki ima povpraševanje recimo za indentino konfiguracijo samo z manj ali več diska. ta odšraufa in zamenja diske ostale pa seveda proda naprej ponavadi kakšnemu npr. poceni slovenskemu uvozniku ali pa avstrijskem oz iz kjerkoli da ne bom direktno govoril... vse naprej ti je zdaj verjetno znano
 
Nazadnje urejeno: