Nokia Maps

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
konec maja se odpravljam na dolgo pot in prav gotovo bo prav prišla dobra navigacija. sicer imam Garmin, a so mape že malce zastarele, postopek posodobitve oz. mape pa imam že precej stare (več kot leto).

Nokia (navigacija bo na E71) pa ponuja menda odlično navigacijo Nokia Maps, ki jo pravkar inštaliram in nastavljam - vendar sem naletel na eno težavico - nikakor ne uspem naložiti glasovnega vodenja - ne da ga ne uspem naložit, ne najdem ga sploh, tudi maploader mi ga ne ponudi.

ima še kdo podoben problem, ga imam samo jaz, ali je to splošnoznana napaka?

lp, Dizzy

p.s.: glede na to, da bom v roamingu večino poti, me zanima tudi - ali še vseeno kuri podatke, ali gre samo in zgolj preko GPS-a?
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
A ce gres pod Options > Settings > Navigation > Drive Guidance in izberes slo, ti ne potegne dol ?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
je, zdej je. ko sem z loaderjem dodajal mape gor, mi ni bilo jasno, zakaj je zavihek voice prazen.

če hočem, da me pelje na destinacijo brez internetne povezave, ne naredi nič, pravi, da ne more izvesti operacije, al kaj že. če net priklopim, naredi vse un, dos, tres, hitreje kot Garmin (pa sem v stanovanju), samo ... bi bilo fino, da bi samo GPS funkcioniral ...
tongue-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Mape si nalagaj z Ovi suitom, tam lahko tudi pogledaš katere mape že imaš v telefonu in katere Voice.

V stanovanju ti GPS sprejemnik ne bo zaznal dovolj satelitov, mogoče pri oknu. V tujini pa imej zklopljen A-GPS in tudi na net se ne povezuj, če hočeš svojemu računu dobro
smile-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.824
2.572
113
Če si bo pa sygic naučil gor dat.... potem si pa lahko tudi na garminu nove mape posodobi.
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Sicer offtopic, ampak za vsak slučaj si inštaliraj še Sygic. Tele Nokia Maps meni niso delovale brez izklopljenega neta v Angliji (začuda pa v Avstriji in Nemčiji normalno)

Če si pri Mobitelu, potem si lahko nastaviš spodnje:
Citat:
- Pošljite SMS z vsebino TUJINA GPRS NE na 1918 (če GPRS-a v tujini ne želite uporabljati).
- Pošljite SMS z vsebino TUJINA GPRS DA na 1918 (če GPRS v tujini želite uporabljati).

http://www.mobitel.si/storitve/blokada-gprs-tujina.aspx

V nastavitvah telefona si izklopi tudi A-GPS. Pri Ovi Maps si moraš prej prenesti zemljevide držav, če hočeš uporabljati offline. Deluje v redu, samo za iskanje po naslovih potrebuješ internetno povezavo.

Čeprav so KB lahko poceni, je treba velikokrat plačati za vsako sejo posebej. Na Hrvaškem je npr. cena za sejo, ki vsebuje do 100KB podatkov malo manj kot 1€. Tudi če prenese samo 1KB, ki ga potrebuje A-GPS.

Pazi, da imaš Ovi Maps (v3) in ne starejših Nokia Maps (v1-v2)!!!
http://maps.nokia.com/ovi-services-and-apps/ovi-maps
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
jaz sem zdaj pravkar poizkušal to zadevo usposobit, ker grem jutri v zagreb, pa bi rabil navigacijo za po mestu

in zadeva stane 10€ na leto? oz. navigacija sama, naložil sem zemljevide slovenije in hrvaške na nokio, zdaj pa hočem navigacijo zagnat, pa že vse naredi potem pa pridem do plačilo 1 mesec 3€, 1 leto 10€...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Nokia Maps so zastonj!! poisči na Nokiinih support straneh, sem ravno par dni nazaj vse poinštaliral, nikjer nič o tem, da bi moral kaj plačati, je pa res, da moram naštudirat tolele glede breznetnega vodenja, če bo sploh uspelo ...
tongue-1.gif
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Kot je že predhodnik povedal so mape zastonj, turn-by-turn vodenje pa brezplačno samo na nekaterih modelih.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Mene še vedno zezajo karte....pa nikakor da Slovenijo naložim gor......je pa ovi v 2 pa nekaj pa E71......drugače pa zadeva deluje preko neta ki prenaša podatke....očetova nokia 6760 pa dela BP in tudi zemljevide sem brez težav naložil na gsm.....pri mojem E71 pa nisem pameten...se ustavi vse skupaj ko bi mi moralo pokazat razpoložljive zemljevide.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.601
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tudi sam sem imel obe verziji, prejšnjo plačljivo, katera je že takrat delovala zadovoljivo, vendar ne brez internetne povezave, sedaj pa sem na E71 na novo naložil software in poleg tega tudi vse aplikacije najnovejših različic, med drugim tudi Nokia Maps (3). skratka, zdaj, ko sem se peljal v službo, v telefonu ni bilo simkartice, a je vseeno bila navigacija uspešna. sicer prvi lock on traja dlje, potem pa sem zanalašč vsekal eno svojo bližnjico, a je navigacija kaj hitro skapirala, za kaj se gre. v soboto grem v Zagreb, nadaljnje testiranje tako sledi. upajmo na najboljše.
grin1.gif


napram Garminu pa mi je bolj všeč to, ker lokacijo podaja na 5 m natančno - se pravi, če reče "zavijte levo čez 200 m, vidiš, kako teh 200 m odšteva 195 ... 10 , 5 ... pri Garminu, če me spomin ne vara, je natančnost zavojev na 50 m, in če imaš v teh 50 m dva odcepa (kot npr. v Monacu), hitro zahebeš ...

bomo videli, prvi vtisi okej, le glas ženske in način izgovorjave mi je malce bolj tečen.
redface-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ja sej ti odšeteva na 5m, vse lepo in prav, ko bi le še malce bolj točna bla
bonk.gif

Ta teden sem tole Nokijino navigacijo parkart uporabil in parkrat me je skoraj zasrala. Namreč njenih 200m mi je ene 3x pomenilo, takoj. Tako recimo peljem sredi mesta / vasi (na primorskem) in mi piše čez 200m levo, mišljena je bila pa ulica, ki je bila pred menoj 30 metrov
bonk.gif
(sem parkrat tudi aplikacijo ugasnil in znova zaggnal, enkrat naredil samo restart telefona, zgodba ista). Signal gpsa skoraj na polno, telefon na armaturki, telefon n97. Vglavnem katastrofa. Če bi se mi kaj takega v tujini zgodilo, nekje sredi večjega mesta, ko bi bil res izgubljen se mi zmeša.
Zdej pa ne vem a je gps sprejemnik v telefonu krš a v čem je lahko fora?
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Zdej pa ne vem a je gps sprejemnik v telefonu krš a v čem je lahko fora?
Preberi surove GPS podatke: Menu | Applications | Location | GPS data
Potem te podatke primerjaj še s podatki na drugi GPS napravi. Testiraj bolj na odprem, stran od visokih stavb.

Citat:
Če bi se mi kaj takega v tujini zgodilo, nekje sredi večjega mesta, ko bi bil res izgubljen se mi zmeša.
Po mojem so krivi bolj slabi zemljevidi za .SI. Za večja mesta so najbrž bolj natančni zemljevidi kot za vas bogu iza ledja.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ja avtocesta sredi primorske bi pa vendarle lahko bila vrisana
confused-1.gif
Pa ne gre za noben nov predel ali kaj takega.