nlb klik

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.419
716
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem nasel :) >> https://www.nlb.si/radi-nakupujete-prek-spleta

Kako_pa_vi_potrjujete_spletne_nakupe_.png
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.771
1.090
113
To velja le za plačila s karticami in jih je uredba prisilila. Niso se to sami spomnili.

Račun ti spraznijo pa preko sepa transakcije.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.607
3.627
113
Najhujše so pa banke ki omogočajo, da lahko spreminjaš podatke recimo telefonsko številko, pa ne zahteva potrdilo za to preko emaila in ko si spremenil bi moglo zaklenit transakcije za najmanj 24 ur.

Razen mogoče kakšnega dviga na bankomatu.

Se zgodilo kolegici, na srečo je šlo samo 100€.
In kartica je bila wirex.
 
27. jan 2022
5.225
1.957
113
Hkrati pa je NLB edina banka, ki ne omogoča nastavitve dnevnega limita porabe na debetnih karticah.

Tudi DH nima možnosti nič delat na debetni, še preklicat ne moreš ob izgubi.

Najhujše so pa banke ki omogočajo, da lahko spreminjaš podatke recimo telefonsko številko, pa ne zahteva potrdilo za to preko emaila in ko si spremenil bi moglo zaklenit transakcije za najmanj 24 ur.

Razen mogoče kakšnega dviga na bankomatu.

Se zgodilo kolegici, na srečo je šlo samo 100€.
In kartica je bila wirex.
NKBM ne omogoča sploh spreminjanja telefonske na daljavo - samo osebno na šalterju - zdaj pa ti vlači starega fotra na banko.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.293
132
63
Namesto sms-a za potrjevanje bi moral biti pogoj biometrični odtis, tam ti ne pomaga nobeden oddaljen dostop.
Pa saj folk sam odklene vse, torej tudi tukaj ne moreš nič. Ampak mi je pa zanimivo, da ti mojstri znajo prepričat penzionista, da namesti anydesk ali teamviewer (in da ve še geslo od appstore na iphonu) in da mu vse to pove, preda, naklika, potrdi. Tak človek je mojster oddaljene pomoči in v bistvu zasluži, da dobi peneze. Jaz včasih še kakšnemu IT šefu težko povem, da namesti teamviewer, kaj šele ta ubogi starček, ki ga pokliče nekdo v zategnjeni angleščini? Res so mojstri, takšne bi rabil naš FURS, da malo potrkajo na poštene dušice tistih, ki jim ne diši plačevat DDVja :).

Jernej
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.607
3.627
113
Upam, da ne boš nikoli v taki situaciji.
Verjamem, da je to jeba in mogoče bi te že prej lahko pooblastil.
Če ima pa mobilni paket pri Telekomu pa lahko forvardaš sms je.

Drugače bi pa lahko bila ena vmesna varianta z prepoznavanjem obraza in Google atentikurjem tako kot imajo kripto menjalnice.

Ko ti pa v minuti na pazljivost heknejo telefon in spremenijo sms z katerim potrjuješ plačila pa ti tudi ni več smešno.

In ja uspeli so jo nasrati z nekim emailom in se je odprla ista maska kot za prijavo v banko in je z veseljem vnesla uporabniško ime ki je isto kot email z katerim se je prijavila in je še vpisala sms kodo.
Pol je pa nekaj mlelo in je še enkrat priletela koda in se avtomatsko vpisala iz sms ja.
In pol je bil mir

Kasneje pa samo push up da je bila transakcija izvedena.
Ko se je pa hotela vpisat pa je bila številka sms ja kam bi naj prišel neka ameriška.

Tak da ženska pogrnila na varnosti in pa še banka.

Ne vem zakaj debili dopuščajo, da lahko tako radikalno spremeniš cifro
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.771
1.090
113
Intesa pa recimo ne omogoča spremembe PINa na kartici. Me je kar malo na rit vrglo, ker to imajo pa res vsi (nekateri celo znotraj aplikacije). Sem jih malo povprašal kako se jim zdi to varno, pa nismo prišli daleč.