Nizkocenovniki [razno/splošno]

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Včasih ne smeš na začetku/koncu sedet, ker ni polno letalo in naredijo prerazporeditev zaradi boljšega težišča.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Ko sem prvic letel sem tudi opazil, da stevardesa spredaj levo dobenemu ni pustila sedet. Drugic pa so tisti z priority sedeli tam.
Jaz sem imel na srečo "tunel" na letalo, če maš pa bus pa je pomoje kr jeba ja
smile-1.gif
načeloma drugje vedno raje počakam da sem med zadnjimi na letalu.
"Mogoče se bi tisti z prority lahko vsedli tam spredaj (tudi če so prišlji med zadnjimi na letalo)."

Še eno vprašanje. A ve kdo mogoče zakaj imajo na nekaterih "navadnih sedežih" potegnjene pase preko sedežev, da kao tam ne moreš sedet. Potem pa med letom te odmaknejo ?

prejšnji teden je bil eazy lizbona - london razprodan, tako da so že takoj na začetku ljudje sedeli v prvi vrsti levo in desno

mimogrede - prejšnji četrtek ni na stanstedu nihče kontroliral teže pri ryanair, prav tako ne v trstu. Danes so na Stanstedu vagali kovčke, sem mel 11.1kg (10 max) moja pa 7.5, tako da ni težila, drgač pa bi recimo kako knjigo ven vzel pa bi bilo
 

maiko

Pripravnik
25. sep 2011
56
0
6
Ljubljana
Obišči stran
Jet Airline -prevoznik po Aziji. Imajo celo happy hours za nabavo kart. (takrat je to bil petek nekako od 10 ure do 14 )Ob rezervaciji je raču. vprašal če bomo jedli (let je bil cirka 8 ur)pa sem rekla jasno, ne bomo lačni. Prvič sem videla, kako so ljudje iz torb vlekli sendviče, tako sva bila med redkimi, ki sva jedla. Slušalke za plačilo, dekca za plačilo...vse...
Vedno pusti svoj e mail oz kontakt. Potem so nam javili, da ima letalo zamudo in, da naj se odločimo, vzamemo denar ali vseeno potrdimo. Potrdila sem in sva šla v Osako na letališče kar zgodaj. Na šalterju so bili Japončki že čisto zelene od nadiranja avstralskih državljanov. Povedala sva , da so naju o zamudi obvestili in da je vse ok. Kljub temu nama je dal kupon za brezplačno kosilo in pijačo v katerikoli restavraciji letališke stvabe. Vprašala sva katero priporoča in odšla. Bilo je res dobro (NORO), tako se je moj vrnil na šalter, da bi se zahvalil. Trije so prileteli zelo nervozno( moj je visok in kar nekaj deca ga je) in ko so ugotovili , da se zahvaljuje so se zelo vidno odahnili.
Polet cirka 8 ur sva plačala okoli 200 evrov v eno smer po glavi. Iz Gold coasta sva se želela kar vrniti k tej japonski uglajenosti..pa to je že druga zgodba.
 

Cooper

Pripravnik
27. jan 2009
498
0
16
Ljubljana
Each passenger is permitted to carry:
One piece of hand baggage to maximum dimensions of 55x40x20cm and not exceeding 10kgs free of charge, and
Up to 6 pieces of checked-in hold baggage not exceeding 32 kilograms each.

http://goo.gl/zTBzP
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Prišlo mi je na uho, da naj bi Easyjet prihodnje leto (marca 2012?) ukinil linijo LJ-Pariz.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.608
88
48
Biti 1,5 ure prej na letališču bo dovolj za let?
Ryanair sicer priporoča 2 uri, a potem bi moral iti z autobusom že uhuhu prej do letališča.

Hvala
 

Cooper

Pripravnik
27. jan 2009
498
0
16
Ljubljana
Odvisno kako veliko je letališče, s katerega letiš. Za na primer Brnik, Celovec, Trst je to dovolj, za Benetke, Londonska letališča ipd. pa je to zelo verjetno premalo.
Poleg tega je odvisno še od števila odhodnih letov v času tvojega leta. Večje število letov = večje število potnikov = daljše vrste pri kontroli ročne prtljage.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.608
88
48
letim iz Benetk, oz bolje rečeno Trevisa (TSF).

Hmm, ko sem klical na lokalnega prevoznika za prevoz z avtobusom do letališča, me je gospa vprašala za kakšne let rabim, in ko sem povedal, mi je rekla za avtobus ki pride 1,5 ure prej na letališče. Po njenih besedah bi moralo biti 1,5 ure dovolj (?)
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.608
88
48
11:40 železniška postaja Bergamo. Autobus do letališča 10 min. Take-off z Ryanairom ob 12.35. Do yyou think is too risky?

Tnx
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.608
88
48
sedaj naročujem prek e-dreamsa, pa mi ni jasno, da lahko izbereš največ 1 potovalko (15€). Kaj to je dodatna potovalka al tista osnovna, ki gre s teboj na sedeže?
Pa kje lahko pogledam kakšna je max kilaža te potovalke.

Hvala
1659205-edreams.jpg
 

Priponke

  • 1659205-edreams.jpg
    1659205-edreams.jpg
    64,7 KB · Ogledi: 141

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
očitno lahko samo eno potovalko neseš s sabo - checked in pomeni tisto prtljago, ki jo oddaš pred letom v prtljažni prostor letala.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.608
88
48
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
očitno lahko samo eno potovalko neseš s sabo - checked in pomeni tisto prtljago, ki jo oddaš pred letom v prtljažni prostor letala.

+ tista ki gre steboj nad sedeže? Skupaj 2 potovalki?