Nizkocenovniki [razno/splošno]

bimbim

Pripravnik
26. avg 2011
87
0
6
ryanair v toliko komplicira, da če se online ne prijaviš na let, ti na šalterju zakasirajo 40€!
uf-1.gif
 

bimbim

Pripravnik
26. avg 2011
87
0
6
načeloma je tako, da se pri letalskih kartah nikoli ni pišejo šumniki, ampak vedno vse brez strešic
 

disc

Guru
4. feb 2011
2.417
527
113
Citat:
Uporabnik bimbim pravi:
ryanair v toliko komplicira, da če se online ne prijaviš na let, ti na šalterju zakasirajo 40€!
uf-1.gif

Od kdaj pa to?? Mi gremo v Dublin čez tri mesce in smo že veliko prej karte kupili preko neta (pa že tko smo se zaj*ebal, ker so baje zdej cemejše, kot so bile takrat, ko smo mi kupovali). Tako, da nebi rad še kaj dodatno zraven plačeval??
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik disc pravi:
Citat:
Uporabnik bimbim pravi:
ryanair v toliko komplicira, da če se online ne prijaviš na let, ti na šalterju zakasirajo 40€!
uf-1.gif

Od kdaj pa to?? Mi gremo v Dublin čez tri mesce in smo že veliko prej karte kupili preko neta (pa že tko smo se zaj*ebal, ker so baje zdej cemejše, kot so bile takrat, ko smo mi kupovali). Tako, da nebi rad še kaj dodatno zraven plačeval??

ja, samo online check in je 15 dni do 4 ure pred letom samo in ne 60 dni prej za Ryanair


eno vprašanje glede easyjeta - karto sem kupil pred 3 tedni (Lizbona-London), pa sem zdaj pozabil a sem že naredil takrat checkin ali ne? v bistvu imam PDF z obema boarding passoma (zame in za mojo), pa tud podatke o osebni in številki osebne sem že dal takrat - a je to to al morm še kaj naredit?
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik disc pravi:
Citat:
Uporabnik bimbim pravi:
ryanair v toliko komplicira, da če se online ne prijaviš na let, ti na šalterju zakasirajo 40€!
uf-1.gif

Od kdaj pa to?? Mi gremo v Dublin čez tri mesce in smo že veliko prej karte kupili preko neta (pa že tko smo se zaj*ebal, ker so baje zdej cemejše, kot so bile takrat, ko smo mi kupovali). Tako, da nebi rad še kaj dodatno zraven plačeval??

ja, samo online check in je 15 dni do 4 ure pred letom samo in ne 60 dni prej za Ryanair


eno vprašanje glede easyjeta - karto sem kupil pred 3 tedni (Lizbona-London), pa sem zdaj pozabil a sem že naredil takrat checkin ali ne? v bistvu imam PDF z obema boarding passoma (zame in za mojo), pa tud podatke o osebni in številki osebne sem že dal takrat - a je to to al morm še kaj naredit?

To je to. Natisni ta PDF in če nimaš druge prtljage kot ročne lahko greš direktno na vrata čakat za vkrcanje.
smile-1.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.024
813
113
Ravnokar sem imel za sabo 2 leta z rynairom... Če si vse prebereš in upoštevaš kar je napisano v mailu, ki ti ga pošljejo neboš imel dobenih komplikacij.
Torej
- naredi online checkin in si sprintaj karte
- pazi, da neboš imel več kot 15kg v prtljagi ki jo čekiraš (ta prtljaga se doplača ~50€)
- glej, da tvoja ročna prtljaga ni večja od predpisanih dimenzij. Tukaj ne popuščajo niti za centimeter.
- sedežnega reda ni, prej se vkrcaš boljši sedeš izbereš, zato se splača se doplačat priority boarding in za 12€ posledično sedet na sedežu z več prostora. ("business class")


PS. Če si razvajena mamina maza, in bi rad na letalo v ročno prtljago stlačil vsega i svašta, boš imel pač slabo izkušnjo in dodatna plačila.
 
Nazadnje urejeno:

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
Ravnokar sem imel za sabo 2 leta z rynairom... Če si vse prebereš in upoštevaš kar je napisano v mailu, ki ti ga pošljejo neboš imel dobenih komplikacij.
Torej
- naredi online checkin in si sprintaj karte
- pazi, da neboš imel več kot 15kg v prtljagi ki jo čekiraš (ta prtljaga se doplača ~50€)
- glej, da tvoja ročna prtljaga ni večja od predpisanih dimenzij. Tukaj ne popuščajo niti za centimeter.
- sedežnega reda ni, prej se vkrcaš boljši sedeš izbereš, zato se splača se doplačat priority boarding in za 12€ posledično sedet na sedežu z več prostora. ("business class")


PS. Če si razvajena mamina maza, in bi rad na letalo v ročno prtljago stlačil vsega i svašta, boš imel pač slabo izkušnjo in dodatna plačila.

Samo, da napišem bistveno razliko med RyanAirom in Easyjetom;

- Ryainair max. teža ročne prtljage: 10kg ( KLIK )
- Easyjet max. teža ročne prtljage: ni omejitve (dokler si sam sposoben kufer dvigniti v rešetke za preverbo velikosti le-tega) ( KLIK )

- Ryanair max. velikost ročne prtljage: 1kos / 55cm x 40cm x 20cm ( KLIK )
- Easyjet max. velikost ročne prtljage: 1kos / 56 x 45 x 25cm ( KLIK )
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Pozdrav!

Imam rezervirane in plačane karte pri Easy Jet-u.
A bi mi lahko kdo razložil kaj je pri EasyJet-u ta "spletna prijava", ki je možna 60 dni pred letom in kako za boga se izvede? A mi potem ni potrebno do okenca 2 uri pred letom?
Ali v čem je finta tega?

sprasujem se.gif


Tole je kar piše na spletni strani:
ejprijava.png



tnx

Žal tole že nekaj časa ne dela. Bo potrebno iti do šalterja z dokumentom.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik tado pravi:
Kako je z EasyJetom v London, še gre z Ljubljane? Ker na spletni strani sploh ne pridem naprej...

Ne dela. Na šalter bo treba. V četrtek je bilo še tako.
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Kaj se naredi v primeru, da je ročna prtljaga večja od predpisanih dimenzij in se to ugotovi pred boardingom? Ali enostavno doplačaš na licu mesta in se vkrcaš s preveliko prtljago, ki recimo ne gre v prostor za ročno prtljago ali so še kakšne dodatne komplikacije?
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.563
36
48
41
Ljubljana
Nazadnje ko se je to zgodilo potnikom pred mano (januarja letos) se jim dodatno zaračunali in vrgli kufer skupaj z ostalo prtljago, ki ni ročna.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Pozdrav!

Imam rezervirane in plačane karte pri Easy Jet-u.
A bi mi lahko kdo razložil kaj je pri EasyJet-u ta "spletna prijava", ki je možna 60 dni pred letom in kako za boga se izvede? A mi potem ni potrebno do okenca 2 uri pred letom?
Ali v čem je finta tega?

sprasujem se.gif


Tole je kar piše na spletni strani:
ejprijava.png



tnx

Žal tole že nekaj časa ne dela. Bo potrebno iti do šalterja z dokumentom.

Jaz sem konec julija šel z printom direkt do vkrcanja pa je bilo vse OK.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.260
149
63
Celje
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
- sedežnega reda ni, prej se vkrcaš boljši sedeš izbereš, zato se splača se doplačat priority boarding in za 12€ posledično sedet na sedežu z več prostora. ("business class")

Kje pa so ti sedeži? Plačam 3x priority boarding, če lahko sedem na njih...
smile-1.gif
 

bimbim

Pripravnik
26. avg 2011
87
0
6
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik D_K pravi:
- sedežnega reda ni, prej se vkrcaš boljši sedeš izbereš, zato se splača se doplačat priority boarding in za 12€ posledično sedet na sedežu z več prostora. ("business class")

Kje pa so ti sedeži? Plačam 3x priority boarding, če lahko sedem na njih...
smile-1.gif

Ponavadi prva vrsta in pri zasilnih izhodih? ...pa tudi če boš plačal priority boarding boš moral biti ali a) pred vsemi ostalimi tam, ali pa b) se malo prerivat
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.024
813
113
To so sedeži takoj, ko stopiš v letalo. Prva vrsta (levo in desno) in potem tam kjer je izhod na sredini letala.
Sem pa opazil, da je stevardesa tiste z navadnimi boarding passi usmerjala proti koncu letala in jim ni "dovolila sedet" čisto spredaj.
Teh z priority nas je bilo vedno od 2-5. Tako da sem vedno imel super sedeže.

Tu imaš slikico.
http://www.seatguru.com/airlines/Ryanair/Ryanair_Boeing_737-800.php

Jaz sem sedel spredaj desno, s punco sma imela za sebe vse tri sedeže
smile-1.gif
 

bimbim

Pripravnik
26. avg 2011
87
0
6
Odvisno od tega, kako polno je letalo... če ni polno zasedeno, se lahko raztegneš na 6 sedežev, če ti uspe
grims-1.gif

Nazadnje, ko sem bila z ryanairom nas je vsaj ene 20 imelo priority boarding in je blo povsem vseeno, kje smo se zagnali na avion - če spredaj, ali zadaj. pa na Stanstedu še tam okoli po gate-ih hodijo te njihove kopenske stevardese in prodajajo kupončke, če si še kdo premisli.
cheer.gif
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.024
813
113
Zgelda da v UK to bolj tržijo
smile-1.gif
Jaz sem letel iz barcelone na fuerteventuro, pa pomoje doben sploh vedo ni za priority, tudi prodavali ga niso ekstra.
Jaz sem priority doplačal bolj taradi tega, ker ni določenih sedežev, pa sem bil malo skeptičen, da če bom bolj pozen, da nebom dobil dveh sedežev skupaj.
 
Nazadnje urejeno:

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.260
149
63
Celje
Do sedaj sem 6x letel z Ryanom, ampak na sprednjih sedežih levo ni nikoli nihče sedel - meni stevardesa ni dovolila (imel navaden boarding), ampak očitno tudi kdo drug ni smel. Za tiste sedeže v 17. in 18. vrsti pa nisem vedel, bom drugič pozoren.

Se je pa na predzadnjem letu zgodilo, da so se tisti s priority boardingom vkrcali zadnji.
smile-1.gif
Na bus so šli prvi, z busa na letalo pa zadnji...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
jaz sem zdaj v lizboni, jutri letim z easyjetom v london, v nedeljo z ryanairom do trsta

samo da dopišem par informacij - v Trstu in v Londonu Ryanair NI preverjal teže ročne prtljage - tudi nisem kje kakšne vage videl. Je pa vsakemu, ki je imel "sumljiv" kufer naročil, naj ga stišči v tisto škatlo za preverjenje velikosti (že na daleč vidijo, katere so standardne velikosti).

Za tiste, ki planirate kako prestopanje v Londonu - Stansted - jaz sem prestopal za Porto in je treba ven iz letališča (skozi carino) in nazaj skozi kontrolo... tako da računajte vsaj pol ure lufta, raje 1 celo, in lete, ki so bližje skupaj ne bookirate.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
3.024
813
113
Ko sem prvic letel sem tudi opazil, da stevardesa spredaj levo dobenemu ni pustila sedet. Drugic pa so tisti z priority sedeli tam.
Jaz sem imel na srečo "tunel" na letalo, če maš pa bus pa je pomoje kr jeba ja
smile-1.gif
načeloma drugje vedno raje počakam da sem med zadnjimi na letalu.
"Mogoče se bi tisti z prority lahko vsedli tam spredaj (tudi če so prišlji med zadnjimi na letalo)."

Še eno vprašanje. A ve kdo mogoče zakaj imajo na nekaterih "navadnih sedežih" potegnjene pase preko sedežev, da kao tam ne moreš sedet. Potem pa med letom te odmaknejo ?