Nizkocenovniki [razno/splošno]

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Pozdrav,

odpiram novo temo glede nizkocenovnih letalskih prevoznikov za splošna vprašanja, izkušnje in podobno. Lahko bi se tema dodala tudi kot sticky, saj je potovanj z letali vedno več, kar potegne za sabo potnike, ki bodo leteli prvič, prav tako pa se nenehno posodabljajo pravilniki in omejitve.

Prvo vprašanje iz moje strani pa je , kolikšna je omejitev teže ročne prtljage na easyjetu? Povsod pišejo o merah, dovoljenih tekočinah, nikjer pa nisem zasledil omejitev teže za ročno prtljago.
Ryanair vem, da ima limit 10kg, običajno je 12kg(?), za easyjet pa je
confused-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ja, pri easyjetu teža ni omejena, ampak je omejena samo z "razumom", torej, če lahko dvigneš gor, lahko vzameš zraven
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.544
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Potrditev KillaHana - izvleček iz že prej podanega linka (žal samo v slovenščini):

Citat:
Ročna prtljaga – kaj gre noter in kaj ostane zunaj?

Pri easyJetu nam je zelo pomembno, da vas pravoèasno spravimo na pot. Urejanje zadev v zvezi s potniško prtljago lahko povzroèi zamude, zato želimo že pred vašim prihodom na letališèe natanèno pojasniti pravila.

S seboj v kabino lahko vzamete en kos roène prtljage; najveèje dovoljene mere so 56 x 45 x 25 cm. Roène torbice, aktovke, prenosniki in torbe za prenosnike vsi štejejo za en kos, torej èe imate na primer roèno torbico in torbo za prenosnik, boste morali spraviti eno v drugo. Ne pozabite vnaprej narediti naèrtov za svojo roèno in oddano prtljago. Namreè èe k okencu za prijavo prinesete preveè kosov roène prtljage, bo osebje vztrajalo, da jo oddate med oddano prtljago; zaraèunali vam bodo 30 € za kos, saj bomo imeli višje stroške pretovarjanja, èe vašo oddano prtljago registriramo šele na letališèu. Èe ste se za let prijavili preko spleta in ste obšli prijavo na letališèu, potem pa se pojavite na vratih za vkrcanje s preveè kosi roène prtljage, je cena 50 € za kos, èe moramo na tej stopnji prtljago dati med oddano. Te visoke pristojbine zaraèunavamo zato, da se izognemo zapravljanju èasa na vratih za vkrcanje in zagotovimo tekoèe vkrcanje.

Ne pozabite, da lahko roèno prtljago shranite tudi pod sedežem pred seboj, in ne le v nadglavnih predalih. S tem da shranite manjše kose roène prtljage pod sedežem pred seboj, boste pripomogli k hitrejšemu odhodu in uspešni namestitvi roène prtljage vseh potnikov.
In èetudi je mamljivo, prosimo, ne skušajte pretihotapiti dveh kosov mimo našega osebja na vratih za vkrcanje: enega bodo morali pospraviti med oddano prtljago in vam zanj zaraèunati. S tem boste sebi in vsem drugim povzroèili zamudo!

PS: ne da se mi popravljati "kodiranja" - ostali bodo pač è namesto č
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Pozdrav!

Imam rezervirane in plačane karte pri Easy Jet-u.
A bi mi lahko kdo razložil kaj je pri EasyJet-u ta "spletna prijava", ki je možna 60 dni pred letom in kako za boga se izvede? A mi potem ni potrebno do okenca 2 uri pred letom?
Ali v čem je finta tega?

sprasujem se.gif


Tole je kar piše na spletni strani:
ejprijava.png



tnx
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
spletna prijava se izvede na spletu
bonk.gif

pol ti ni treba do okenca, morebitno čekirano prtljago pa samo oddaš. na velikih letališčih prihraniš precej časa s tem.
finta tega je v tem, da si ti sam sprintaš boarding pass in da to ne dela teta na letališču.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Vse je enkrat prvič...
Torej samo natisnem vse skupaj, na letališču pa s tem samo "pomaham" in adijo. Tnx
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
na bnriku se moraš vseeno oglasit na šačterju za chech in z osebnim dokumentom kjer ti bodo sprintali karto.v londonu tega ne potrebuješ ker se lahko čekiraš online
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik shift pravi:
na bnriku se moraš vseeno oglasit na šačterju za chech in z osebnim dokumentom kjer ti bodo sprintali karto.v londonu tega ne potrebuješ ker se lahko čekiraš online

Od kdaj pa to? Ko sem nazadnje z njimi letel (konec 2009), je spletna prijava delala kot pri vseh drugih letalskih družbah (tudi v Ljubljani): sprintaš si vstopni kupon doma (+karto oz potrditev, seveda, za vsak slučaj) in greš z njim dirketno na gate, nobenega checkin šalterja na letališču ni vmes. Ali pa so kaj spremenili?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
lani oktobra nas niso spustil gor.smo moral iti na šalter kjer sem dobil sprintano njihovo karto.v londonu ni bilo problemov
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Nekajkrat sem že kupil karte preko nizkocenovnih pa je bila vedno manjša komplikacija pri strešicah. Pač sem v obrazec z imenom vedno dodal tudi črke s strešico tako da je ven prišla neka čudna oblika. Če napišeš namesto š - s, komplicirajo manj?

Lp
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Pri easyJetu šumnika š in ž "delata" normalno oz. sta povsod izpisana OK. Pri katerem nizkocenovniku si opazil te "anomalije"?
 

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Še eno vprašanje. Preko Ryanaira sem bookal še za nekaj prijateljev, sedaj sem videl da sem se zmotil pri 1 črki v priimku, napisal sem Kavic namesto Kavčič. Jim pošljem mail, jih pokličem da spremenijo ali glede tega ne komplicirajo?
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Kako je z EasyJetom v London, še gre z Ljubljane? Ker na spletni strani sploh ne pridem naprej...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Leti, leti. Če na strani ne prideš naprej poskusi za začetek z drugim brskalnikom.
ej.png