Neurja 2024

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.485
2.955
113
Dejstvo je, da bi morali stati vsaj na odstavnem pasu, ker pri toči, ki lomi vetrobranska stekla razmeroma težko voziš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

darwin

Majstr
17. avg 2007
582
361
63
Jaz sem prejšnji mesec na AC naletel na močan naliv s točo. Ustavili so tisti pred mano na prehitevalnem pasu, ustavili na voznem pasu in tudi če bi bil na cesti sam, bi se ustavil.
Naliv je bil tak, da nisem videl niti do konca havbe. Senzorji so javili error. Tudi ko smo stali na mestu, je bila vidljivost 1 m, tako da smo, po mojem mnenju, zgolj prilagodili hitrost razmeram na cesti.
Hebalo se nam je vsem za nadvoz, ki ga ni bilo nikjer v bližini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.334
3.388
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
LJ - končan divji naliv z vetrom...
Brez toče pri nas...
Celica gre SV

Clipboard 1.jpg
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113
Sicer niso Struge...ampak ravnina bolj ali manj na obeh straneh potoka.

V noči iz 26 na 27.6 (sreda na četrtek) je pri nas padlo nekje 63 mm (litrov) padavin v ~3 urah (Arso podatki), posledično je šel potok 100m stran in več kot 2m nižje kot je nivo mostu na višino plus 2m od običajnega nivoja, vsaj do prve prečke, ki je nekje 30-40 cm višje od mosta.
Na drugi strani potoka je tudi ravnina, ki se rahlo dviga (10 m na 1 km) in stranska cesta po ulici. Do vsaj prve prečke je segala voda tudi v ulici na mostu 300 m gorvodno.

20 cm vode je bilo v pritličju, prvemu gorvodno sosedu je konkretno zalilo klet, kjer ima kurilnico, vode 1m ter 'odprlo' asfalt na mostu.
Pri prvem sosedu dolvodno je manjkalo nekje 20 cm, in bi imel tudi on vodo v pritličju, vsi smo na levi strani potoka.

Nazadnje je bilo 20 cm (in več vode julija 1988), ko je en pametnjakovič +1km gorvodno imel čez taisti 'potok' (nima imena) most iz železniških tramov +malo sena po travnikih, ki so bili samo položeni preko (nič povezani med sabo in fiksirani), zvečer se je ulilo, tramovi so se ustavili pred obokanim mostom iz časov AO? (200 m dolvodno od nas) in ustavili pretok, voda je takrat (tudi ponoči) dvignila v pritličju na dober meter.

Tokrat se ni nič podobnega uspelo zagozditi na obokanem mostu, ampak je padalo ves čas kot pri norcih.
Nihče ni šel gledati ven, zjutraj se zunaj samo videlo, do kod je voda segala, notri je seveda počakala.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.648
6.052
113
blizu močvirne prestolnice
Zanimivo je tudi, da se nevihte začnejo okoli Ilirske Bistrice, Vrhnike..in da je največja možnost toče tam okoli Vrhnike, Polhovega Gradca, Komende Litije, Žalca...
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.645
1.358
113