Neurja 2015

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.407
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Dez je napovedan za jutri cez dan.
Ne vem, kakšno napoved ti bereš, jaz vidim, da bo deževalo ponoči in da bo dež do jutra prenehal?
rolleyes-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.626
113
Bi rekel, da gleda večerne zagone modelov. Za razliko od tebe, ki vstrajaš pri tekstovni napovedi na podlagi jutranjega zagona aladina
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
vecerne zagone...ne vem na katerih mamilih ste ampak toliko kiksov kolikor jih delajo vremenarji v zadnjih dveh letih ni trontelj v zgodovini napovedal.
grims-1.gif

100km severno od celovca je en oblacek ob 22h!

zadnje dve leti so napovedi pravilne samo, ko je par tisoc procentov moznosti, da bo res vreme ok. recimo, da napovem, da bo jutri sredi dneva enkrat vsaj 25C. bom zagotovo zadel. cim je treba napovedati kaj bolj konkretnega je fail. se dva dni nazaj so bile napovedi do max 28C po komplet drzavi, se accuweather je imel mesec dni nazaj bolj tocne napoved za prihodnji teden. ohladitev par dni nazaj in spet max kurjenje prihodnji teden... arso ne.

zagoni...
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.626
113
Kaj češ, teleta pač ne morete razumeti kaj več od barve novih vrat
wink-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
kar zjasni se kdo od slavne peterice si. nimas jajc nastopati javno ceprav je taksna tvoja funkcija. skrajni cas, da prevzamete tudi vremenarji odgovornost za svoje delo.
smirk-1.gif
zalil te bom pa samo po PM, ce imas jajca napisati mi kaj konkretnega.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Napoved vremena - julij 2015

Kot kaže gredo lahko napovedovalci brez težav na dopust v naslednjem tednu. Vreme bo bolj ali manj copy-paste skozi ves teden, edina razlika bodo malo višje temperature iz dneva v dan. Danes bo tako večinoma jasno, zvečer bodo v Alpah možne posamezne plohe ali nevihte. Morda kakšno zanese tudi kaj bolj južno. V drugi polovici noči nas čaka prehod oslabljene hladne fronte, ki bo s seboj prinesla nekaj dežja, lahko tudi kakšno nevihto, bolj verjetne pa bodo na vzhodu. Hujšega ni za pričakovati, saj energije skorajda ne bo. V višinah bo pihal Z-SZ veter, nižje pa posebnega vetra ne bo. Jutri preko dneva se bo pričelo jasniti, na severu bodo lahko nastale posamezne plohe. Od torka naprej pa vsaj do konca tedna nas tako čaka sončno in vroče vreme, proti koncu tedna se bodo temperature ponovno povzpele nad 35°C.

Kako natančni pa so alternativci? Je kdo primerjal?
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Zakaj v zdnjem času ARSO tako mimo seka napovedi? Že kako leto ali več. Nenormalno velikokrat popolnoma mimo vsekajo. Ko rečejo da bo sonce je dež, in obratno. Ko gledaš Avstrijce in Hrvate so dokaj v nulo. Zakaj ARSO tak padec v "kvaliteti" v zadnjem letu ali dveh? Pa ne samo jaz, vsi s katerimi govorim, vsi v en glas "ma naši zadnje cajte pojma nimajo..."
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Nisi edini ki je to opazil. Odkar imajo nov radar in računalniški sistem jo res sekajo mimo.
Se ne spomnim, da bi bili toliko slabi. Ok hudourniške poplave ala Železniki/Kropa se res ne da napovedat.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
pri nas je bo 10am zacelo dezevati in prakticno brez prekinitve pere, ceprav je bila napoved arsa vceraj do 19H trikrat spremenjena niti tega niso znali napovedati.
ne, nismo na zajebani lokaciji, morda pa imajo prste vmes nesposobni vremenarji. eden ali trije so mi dali trikrat po eno zvezdico od vceraj. cisto hinavsko, nihce me ne upa kontaktirati niti po PM, kaj sele javno se izpostaviti, ker so nesposobni totalno. vlagamo denar cisto po komunisticno. mecemo skozi okno.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.626
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
ne, nismo na zajebani lokaciji,
In znova intelektualni presežek
cheer.gif


Osnovnošolčki vedo ene 10x bolje od tebe, kakšno lego in klimo imamo
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
ne, nismo na zajebani lokaciji,
In znova intelektualni presežek
cheer.gif


Osnovnošolčki vedo ene 10x bolje od tebe, kakšno lego in klimo imamo
Ampak lega in klima sta isti milijardo let, pa vendar mimo sekajo samo zadnji dve leti....
grims-1.gif
Desjtvo je da zadnji dve leti je ARSO nula od nule.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.249
6.461
113
pri taščici
A niso dali/dobili 25mio za nek nov center pred letom ali dvema. Ali v tem novem centru pišejo take napovedi? Za soboto zvecer kot vem ni bilo nobene napovedi dezja, pa se je 2x privlekel.
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Pomoje prej so od tujcev kopiral... sedaj probajo pa po svoje ugotavljat.
tongue-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Se moram kar strinjati, da so zadnje čase (leto, dve) napovedi pogosto netočne...ali pa pozno koregirane. Npr. 3 ure prej dajo opozorilo pred možnostjo neurij, medtem ko na drugih straneh že 2 dni piše isto.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Ali pa mogoče prej nisi tako podrobno spremljal?

Jaz vem, da me vreme kaj dosti ni zanimalo, vse do tiste famozne toče tam leta 2008 al kdaj že, ko je stolklo polovico štajerske.