Neurja 2011

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Kako pa ti to uspeva slikati?
confused-1.gif
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Tudi sam včeraj lovil eno nevihto po Krasu, ki se je prikradla iz morja. Ob drugi streli, glejte čisto levo žico daljnovoda in hrib v daljavi. Se nekaj zasveti, kot da bi usekala v hrib.

 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pri toča alarm pošljejo tudi če si pri drugi zavarovalnici? Sem v prijavnem sms-u napisal ZM, pa me zanima ali me zdaj zanalašč nočejo obveščat
grin1.gif
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
noup, moraš imeti polico pri njih sam mislim da ni več alajv storitev...
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Triglav ne izaja več stroitve Toča alarm, torej ni več obvestil... Ima pa Tušmobil sedaj podobno storitev za svoje uporabnike.
LP
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Zanimivo... Zadnjič sem podaljševal registracijo in je bila tam reklama za Toča alarm in sem rekel vraga, bom se pa prijavil, če je zastonj. Pa je prijava šla normalno skozi, tudi odgovor sem dobil, da sem prijavljen.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ko se zabliska uspeš v nanosekundi stisnit sprožilec in fotoaparat v isti nanosekundi slika? Yeah right
tongue-1.gif
To kar ujameš je kvečjemu kaka druga ali tretja strela za prvo.
 

karel

Pripravnik
14. jun 2010
58
0
6
31
polhov gradec (kranj-dijaški dom)
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Ko se zabliska uspeš v nanosekundi stisnit sprožilec in fotoaparat v isti nanosekundi slika? Yeah right
tongue-1.gif
To kar ujameš je kvečjemu kaka druga ali tretja strela za prvo.

ja tako nekako sej ponavad se zmeri večkrat zabliska oz. je vsaj naslednja strela bolj vidna
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
1
36
39
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Ko se zabliska uspeš v nanosekundi stisnit sprožilec in fotoaparat v isti nanosekundi slika? Yeah right
tongue-1.gif
To kar ujameš je kvečjemu kaka druga ali tretja strela za prvo.

A misilš, da ostali lovci na nevihte oz. strele delajo kako drugače? Le da imajo malce bolj vreden dslr na stojalu, sprožilec v roki in samo pritiska.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ja, pritiska, ne pa pritisne ko vidi strelo in jo ujame
tongue-1.gif
Slika na slepo v tisto smer ker je največja verjetnost, da bo v tisto smer še kakšna.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.827
10.506
113
kod Džej-Zija
V bistvu se to dela tako, da se da aparat na stojalo in uporablja dolge osvetlitvene čase, recimo nekaj deset sekund. Če so strele pogoste, se bo nekaj že ujelo.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
To res velja za ponoči, za podnevi pa dolgi osvetlitveni časi ne pridejo v poštev. V primeru nevihte z intenzivnim bliskanjem se da ujeti celo na refleks, in to niti ne z DLRS-jem, saj kak blisk traja tudi sekundo. Drugače pa slikaš na slepo, meni je običajno v rafalnem slikanju z navadnim Olympusom med 50 slikami ujeti eno ali celo dve streli, podnevi.